Skocz do zawartości

Eurofighter Typhoon 2000- NTM 2018, Revell 1/72


Vieh_san

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszam do kolejnej mojej galerii ukończonego modelu Eurofightera 2000 w okolicznościowym malowaniu z NATO Tiger Meet 2018r. Model wybrała i zakupiła mi moja wybranka (z powodu oczywiście malowania jakżeby inaczej ;D). Poza tym widziałem go na Poznańskim Aerofestivalu, który pokrywał się wtedy z NTM. Był dla mnie wyzwaniem pod względem nakładania tych kalkomanii, które w miarę reagowały na litry Micro Sola i Seta. Kilka z nich trzeba było nieźle ponaciągać, ale w miarę dałem radę, nie jest idealnie (z resztą słowo "idealnie" w modelarstwie dla każdego ma inne kryteria) ale ładnie wygląda w kolekcji, do tego mam jeszcze w planach zrobić Tornado z tego samego NTM i może inne. Sam model miał trochę problemy, bo niektóre krawędzie elementów wyglądały na niedolane. Cały spód pod skrzydłami miał wadę fabryczną (jakieś takie wzorki z plastiku, jakby z wierzchu po odlaniu lekko zasechł i była dolana następna marszcząc poprzednią- trochę jak kożuch na mleku ;D) i Revell przysłał mi po skontaktowaniu się z nimi ten element w jakieś 2tyg. Trochę szpachli tu i tam musiałem użyć. Na następny raz muszę pamiętać żeby pogłębiać linie podziału, bo, np. na spodzie wash w ogóle nie chciał mi się trzymać. Nie zwracałem wcześniej na to w ogóle uwagi, teraz to będzie dla mnie jedna z podstaw żeby sprawdzić czy linie będą trzymały wash.

Malowałem go głównie 2 farbami proponowanymi przez Hatakę (orange) do współczesnych myśliwców Luftwaffe, konkretnie do Eurofightera. O ile kolor C046 Medium Grey, który jest proponowany do całości poszycia był w porządku, to proponowany do stożka nosa i kilku innych elementów C142 Camouflage (Barley) Grey, był jak dla mnie za mało żółtawy. W rzeczywistości dosyć mocno się te 2 kolory różnią, a te Hataki są prawie identyczne, z tym że ten drugi jest trochę jaśniejszy. Może moja jest w tym wina, bo dawałem czarny surfacer, na szarym może by było tak jak być powinno- nie wiem. Poprawiałem więc ten drugi kolor i dodałem do niego kropelkę białej farby i kropelkę "Chromate yellow primer" od Gunze i myślę, że w miarę trafiłem z tym kolorem. Więcej grzechów nie pamiętam :glupek: Makro wszystko pokaże ;D

 

 

hFODsKX.jpg

 

dFBG63P.jpg

 

DgnmtLl.jpg

 

2rBAvjg.jpg

 

mKlQrZW.jpg

 

m9FL5VB.jpg

 

GJOOZmh.jpg

 

P7jSdaH.jpg

 

jBV8D1i.jpg

 

JRdjS3I.jpg

Edytowane przez Vieh_san
  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Vieh_san changed the title to Eurofighter Typhoon 2000- NTM 2018, Revell 1/72

Ładny model. Takie kalkomanie zlepić to już nie ma to tamto. W konserwach jest prościej. Nie ma takich kalkomanii. 👍

Twój model przypomniał mi stary dowcip "Zielonym do góry". 🤣

Pozdrawiam.

Andrzej.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Endrju napisał:

Ładny model. Takie kalkomanie zlepić to już nie ma to tamto. W konserwach jest prościej. Nie ma takich kalkomanii. 👍

Twój model przypomniał mi stary dowcip "Zielonym do góry". 🤣

Pozdrawiam.

Andrzej.

 

Dziękuję ;D z tymi konserwami to prawda i nawet jedna już czeka w kolejce, dostanę wenę to się za nią zabiorę :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Mikolaj75 napisał:

Uważam, że bardzo dobrze wyszła ta szata graficzna. Ładny model a i okazało się, że moje obawy o zbyt ciemny szary były niepotrzebne 😉

Dziękuję. No zdjęcia też czasem w ogóle nie oddają tego co jest w rzeczywistości. W tematach warsztatowych raczej wrzucam foty bez specjalnego przyglądania się im, ważne żeby coś było na nich widać. Jak dodaję do galerii to wtedy kombinuję z nasyceniem, kontrastem, itp., itd. tak żeby to co mam na ekranie jak najbardziej przypominało model, który przede mną stoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.