Skocz do zawartości

MIG-23 MF 1:32


Irek-M1

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Staryfajter1954 napisał:

Jestem pod wielkim wrażeniem włożonej w ten model pracy ! Podziwiam i szanuję włożoną w model pracę i podziwiam efekty ! 

Dziękuję i zapraszam do dalszego śledzenia wątku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Irek-M1 napisał:

Dziękuję i zapraszam do dalszego śledzenia wątku.

Nie znoszę maszyn sowieckich gdyż uważam je za kiepskie w porównaniu z maszynami zachodnimi ale z przyjemnością będę zaglądał do wątku z Twoim Floggerem bo jest co podziwiać ! Piękna praca i wspaniała inspiracja dla mnie przy budowie moich Phantomów, Starfighterów i Tomcatów ! Przyjemność podziwianie Twojego warsztatu . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie chodzi czy lepsze czy gorsze ale 23-ie latały mi nad głową i jako mały chłopak wiele godzin spędziłem na ścieżce lądowania oglądając loty samolotów. I co najważniejsze mają oznaczenie mojego rodzinnego miasta.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

To robimy krok dalej dokleiłem przewody w sumie te dwa elementy maj 156 elementów. Dodatkowo dorobiłem złączki i przewody dodając kolejnych 20. 

dIYiP1D.jpg

 

w jednym doklejone i pomalowane przewody w drugim doklejone przed malowaniem

qObYWgh.jpg

 

oba pomalowane

7ZUAOMP.jpg

 

doklejone taśmy mocujące i gotowe do zamocowania w kadłubie

lV5bXSE.jpg

 

i zamontowane w kadłubie 

 

rLA6y8p.jpg

 

0R9xEJr.jpg

 

pomalowane skrzynki przed montażem i w trakcie robienia podstaw  potrzebnych do montażu w kadłubie

YomOQ1O.jpg

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Kolejne agregaty trafiły na miejsce  w sumie 107 elementów. Zostały mi jeszcze trzy urządzenia do zrobienie i wyprowadzam się z tego miejsca.

IrBeMhr.jpg

 

7u7KM1g.jpg

 

 a ten biały element to podstawa do kolejnego agregatu w tym kompleksie. To co na zdjęciu powstało z  5 elementów

BeThDtw.jpg

 

PHwRSnt.jpg

 

i początek kolejnych drobiazgów-ten biały

usmnUgl.jpg

 

 

 

Podczas ostatniej wizyty w Muzeum w Dęblinie zrobiłem fotki oryginału i modelu

RDC1l3m.jpg

 

sPAfWvc.jpg

 

v5QtyB1.jpg

 

Edytowane przez Irek-M1
  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

No to czas na ostatnie trzy urządzenia. W sumie liczą one 114 elementów plus przewody. Te środkowy element to tylko 20 elementów. 

oryginały

l1QXwEm.jpg

 

JAREyfu.jpg

 

fRPdEIp.jpg

 

bez etażerki

PeA2R5n.jpg

 

Po bokach luku etażerki symetrycznie dodałem listwy do podłączenia  kabli. Każda z nich to 24 elementy. 

 

a7pCppZ.jpg

 

4EBBe6k.jpg

 

i w komplecie z wysuwaną etażerką -nadal pasuje wszystko

yCy8J8S.jpg

 

EiMcMxj.jpg

 

 

9s5kUhR.jpg

 

 i zostały tylko dwa ostatnie poziomy i koniec i dla przypomnienia tylne agregaty

cyVPeL2.jpg

 

 

 

  • Like 17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś niesamowitego. Jestem pod ogromnym wrażeniem tak pieczołowicie odtwarzanych podzespołów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kapsel napisał:

Coś niesamowitego. Jestem pod ogromnym wrażeniem tak pieczołowicie odtwarzanych podzespołów.

Skoro jakiś element jest w dokumentacji to musi być w modelu i nie ma zmiłuj się, jak znam Irka. 

Super dokumentacja jest OK, ale może modelarza wykończyć i często bardzo wydłuża proces budowy, ale efekty wtedy są takie jakie widzimy.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

No cóż koniec roku to czas podsumowań i pożegnań. Dlatego też po wykonaniu 3305 elementów tyle mi wyszło z notatek  a pewnie jest tego więcej zakończyłem ostatnią półkę z agregatami i luk etażerki mam zrobiony. Mam zrobione wszystkie elementy, które sobie zaplanowałem  i zgodnie z hasłem nic dwa razy się nie zdarzy nigdy więcej nie chcę tego robić. Nieskromnie powiem iż było to mega zadanie. Model ma około  6 tysięcy elementów. Tak więc po zrobieniu tego podzespołu żegnam się  ze wszystkimi, którzy podglądali, komentowali, doradzali  i krytykowali-rzeczowa krytyka nikomu nie zaszkodziła.

Czas na zdjęcia:

Przednia ściana:

5J4bI2e.jpg

 

jvJEnIP.jpg

 

RRh1DtP.jpg

 

No i w modelu

zegary i całość tylnych skrzynek

bVCzraj.jpg

 

  i po doklejeniu reszty

QFuzBhL.jpg

 

U4qAouz.jpg

 

tyY73lI.jpg

 

MYFle2y.jpg

 

tylna półka i tu należy zwrócić uwagę iż poszczególne samoloty mogły wyglądać inaczej. Moja wygląda tak jak w oryginalnym samolocie o numerze 460

9BmPf7Z.jpg

 

iP99ip7.jpg

 

tak wygląda prawa strona 460

IfdcMff.jpg

 

uhZymn8.jpg

 

sNkCM9g.jpg

 

no i w moim modelu zamontowana półka

hOQbEc1.jpg

 

przed podłączeniem przewodów

hqDIJPB.jpg

 

MxmkeiH.jpg

 

po podłączeniu wszystkiego

mOfCVkV.jpg

 

jeden z agregatów

Ja6c5pn.jpg

 

PGXyUeP.jpg

 

5VPlA2U.jpg

 

EIpCjbq.jpg

 

8AwQvHP.jpg

 

zv1Jfr8.jpg

 

to zaczynamy ustawiać wszystko na swoim miejscu. Najpierw podnosimy środkowy element i mocujemy za pomocą wkręcanego elementu w kadłub i uniesioną osłonę

 

PdyoQgp.jpg

 

 

Najpierw stopa  14 elementów na której opierała się etażerka wraz z elementem do montażu pionowej osłony 

n3qCNNm.jpg

 

i na modelu

btYipza.jpg

 

 

po ustawieniu etażerki

dLdwci7.jpg 

 

Widok ogólny

 

ueWWP8O.jpg

 

twme6tu.jpg

 

i to na tyle. 

Jest czas pożegnań i powitań. Witam w nowym elemencie do zrobienia -luk gdzie się chowa skrzydło podczas składania oraz cały mechanizm sterowania zmienną geometrią skrzydeł. Wprawne oczy zobaczyły już siłowniki. Dla przypomnienia tak zostawiłem to wcześniej. Na papierze milimetrowym będę rozrysowywał wszystko i dopiero po zaplanowaniu i rozrysowaniu rozpocznę montaż tak aby jak najmniej dotykać model

3GztHxP.jpg

 

9rhRy0y.jpg

 

i siłowniki, których wydruk i toczenie po raz kolejny wykonał Piotr z firmy Master ze Szczecina-DZIĘKUJĘ

Jkev2cj.jpg

W między czasie podczas paprykarza miałem wielką przyjemność spotkać porozmawiać oraz zaprezentować swój model technikowi, który obsługiwał oryginalny samolot. Podczas rozmowy Pan Piotr opowiedział trochę o samym samolocie oraz pokazał ze swoich zbiorów książkę obsługi płatowca oraz książkę obsługi tego konkretnego samolotu wraz ze wszystkimi zapisami odnośnie przeglądów i napraw 460

 

2lG08xg.jpg

 

5yfiRYt.jpg

 

zdjęcie z  czasów służby w 28 PLM w Redzikowie w raz z osobistą dedykacją dla mnie

 

TeamlLG.jpg

 

i model z lotu ptaka 

fUQtFF1.jpg

 

Edytowane przez Irek-M1
  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obłęd modelarski 😀

Najzabawniejsze jest oglądanie niektórych tych zdjęć. Człowiek patrzy i się zastanawia, czy to zdjęcie oryginału, czy już model? 

Szuka się jakiś odnośników, punktów orientacyjnych 😁 Czy to jakaś płachta, szmata, czy taśma tamki, patrzy się dalej, aaaa nooo przecież jest zapałka, ok.. 😂

Edytowane przez arhtus
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.06.2022 o 19:55, Irek-M1 napisał:

To nie chodzi czy lepsze czy gorsze ale 23-ie latały mi nad głową i jako mały chłopak wiele godzin spędziłem na ścieżce lądowania oglądając loty samolotów. I co najważniejsze mają oznaczenie mojego rodzinnego miasta.

 

O tak. Jako nastolatek  uprawianie sportu gdzieś z okolic Łasku rzuciło mnie na obóz sportowy  do Słupska. Hotel sportowy nad stawem i stadion z tartanem , chyba wtedy  Gryfa Słupsk.  2 x po 14 lotnych dni, gdy start  23- ich następował na stadionie nie było nic słychać w momencie przelotu.  Efekt piorunujący.  Samolot w porównaniu do miga - 21 robił wspaniałe wrażenie swoja sylwetką.

Jak się znalazło w odpowiednim miejscu i czasie na plaży pod Ustką to można było się załapać na "kawałek" treningowych walk powietrznych. Bodaj w 1995 próbowano to pokazać na pokazach w Dęblinie .

  Jedyne co było w stanie przebić dla mnie Miga - 23  to spontaniczny " pokaz lotniczy "  Su - 20 - Su -  22 dla dzieci na obozie nad jeziorem Wilczyńskim , obok Powidzkiego . 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.