Skocz do zawartości

RAF Heinkel He 111 H-6 'Delta Lily" - Airfix 1/72


Usul

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy rok, nowy model 🙂

 

Wracam do tematu "In Enemy Hands", który zacząłem od Amerykańskiego Ju-88 (galeria TUTAJ). Teraz przyszła kolej na Heinka. Klasyka, czyli 111'stka w rękach RAF'u, o ciekawym oznaczeniu "HS-?".

Wcześniej samolot należał do 7./KG 4 i miał oznaczenie 5J+GR.

 

Model będę budował z zestawu Airfix'a, dokładnie z zestawu "Motorhead". (akurat ten udało się dorwać). Parę tych airfixów skleiełm (m.in. Avro Vulcan, Ju-87, T3 Provost - wszystko wrzucałem na forum) i skleja je się całkiem dobrze, mimo wad o których zawsze piszę 🙂

Z dodatków mam Eduardowe maski oraz drobiazgki do wnętrza. zamówię chyba jeszcze pasy, bo brakuje mi ich.

Kalki to oczywiście Exito Decals.

 

Zrobiłem jakieś pierwsze cięcia i coś tam "psiknąłem":

image.thumb.jpeg.77381a245b9c9cd447a74901bdb68ca2.jpeg

 

image.thumb.jpeg.cc8f58ada9bd9aa45b2ab4a72892d1fa.jpeg

 

image.thumb.jpeg.4af87a9db52207592e935c45715c2c6a.jpeg 

 

 

 

image.jpeg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to co było do zrobienia przed złożeniem połówek - zrobiłem prawie wszystko . Rozjaśniłem wszystkie panele i większe powierzchnie lekko jaśniejszym szarym. Z elementów PE to poza przyrządami zmienione też zostało oparcie fotela, bo te oryginalne jest baaardzo grube. Zostało tylko jeszcze lekko powashować, zmatowić i będę sklejał kadłub🙂 

 

 

kabina-6.thumb.jpg.a6ce1998d0284e37cc9f0182142b15ae.jpgkabina-5.thumb.jpg.a8f5c2d4494a52f44b680f7af88166e7.jpgkabina-4.thumb.jpg.2bd1552885200daf779dcdd6a08c9a49.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynika z tego że o ile akcesoria były w rożnych kolorach to reszta kokpitu raczej jasna (RLM02). Ale być może w poźnych wersjach malowano 66  i  na  to właśnie chciałem zwrocić  uwagę. Dzięki za zdjęcia. 

Może ktoś wie więcej to chętnie poczytam -) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Marek K napisał:

Wynika z tego że o ile akcesoria były w rożnych kolorach to reszta kokpitu raczej jasna (RLM02). Ale być może w poźnych wersjach malowano 66  i  na  to właśnie chciałem zwrocić  uwagę. Dzięki za zdjęcia. 

Może ktoś wie więcej to chętnie poczytam -) .

Możesz mieć rację, teraz na spokojnie jak patrze, to tak to wygląda:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszły pasy, więc je dokleiłem (od razu fotel zaczął jakkolwiek wyglądać) i skleiłem w końcu połówki kadłuba., Tak to wygląda - do kabiny - poszedł w ruch "ulubieniec" modelarzy, czyli tryb makro 😉

kabina-4.thumb.jpg.1b572a329fe4b54c1f0dcfc9e44485b2.jpgkabina-3.thumb.jpg.144d17d3250fb7f9941bbb165343a65a.jpgkabina-2.thumb.jpg.863f1c3edb93ac1a03e84d4d31daa0fa.jpgkabina-1.thumb.jpg.bb2cbd61ae45f47002a1b167234a7add.jpg

 

image.thumb.jpeg.18117f1c19ca14af0fca73c6cc641d3a.jpeg

 

polowki.jpg

Edytowane przez Usul
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę posklejałem, żeby była widoczna bryła. I od razu wyszło trochę "airfixowych" bolączek - tu szpara, tam szpara, w paru miejscach ślad po otworze wlewowym.

 

Swoją drogą te dolne pylony wydają się tak zrobione, żeby były specjalnie szpary po bokach. coś może ktoś wie ?

 

 

 

 

 

poprawki-2.thumb.jpg.bcd1de889d5f20dc1acccc7b6a918227.jpgpoprawki-3.thumb.jpg.f44acc92a8d0053562fd0a124314d26e.jpgskrzydla-1.thumb.jpg.ce6a5537f7d7858f12b4ae6ef15c5626.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, doszedł wash, tu bezpośrednio po aplikacji, trochę go wytrę jeszcz (szczególnie te "czarne rowki") . Dodatkowo trochę spolerowałem tą ściankę/gródź i psiknałem ponownie szary. Dokleiłem największą drobnicę, której prawie nie widać - tabliczkę między pedałami, tabliczkę na sterze itp. No i tablica przyrządów oraz  skrzyneczki co poszły na oszklenie. Chcę zamykać całość, zamaskować, wrzucić podkład i przekonać się jak dużą będzie walki z tym airfixem :)kabina-koniec-1.thumb.jpg.53def4c44c7174bbc8113bd80d8caabe.jpgkabina-koniec-4.thumb.jpg.f97a601b904c8c11eedfc3d42194f8ee.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Usul napisał:

Dodatkowo trochę spolerowałem tą ściankę/gródź i psiknałem ponownie szary.

Jest lepiej :)

 

Czym kleiłeś blaszkę do oszklenia? CA? Wygląda jakby Ci trochę "zaparowało", nie będzie to widoczne z zewnątrz?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jachud3 napisał:

Jest lepiej :)

 

Czym kleiłeś blaszkę do oszklenia? CA? Wygląda jakby Ci trochę "zaparowało", nie będzie to widoczne z zewnątrz?

Najpierw contactką, potem poprawiłem leciutko ca, ale upewniłem się - tablica nie była w pobliżu żadnych szybek, nie zaparowało nic przezroczystego.

Dziś wklejam oszklenie, na sucho nie licuje się, ale w sumie nie spodziewałem się cudów, mimo, że całkiem lubię airfix'a to jednak za pięknie być nie może - oszklenie  to kółko z min. 3 części 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Usul napisał:

Dziś wklejam oszklenie, na sucho nie licuje się, ale w sumie nie spodziewałem się cudów, mimo, że całkiem lubię airfix'a to jednak za pięknie być nie może - oszklenie  to kółko z min. 3 części

 

Czyli tak samo jak w Blenheimach - puzzle do ułożenia, przezroczyste. :lol:

Zawsze takie zabawy z klejeniem oszklenia uwielbiałem. I uwielbiam nadal...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Udało się podoklejać oszklenie, ale co było szlifowania to moje. Ogólnie obejrzałem całą bryłę i było trochę miejsc i do szpachlowania i do szlifowania. Teraz położyłem podkład i robię kolejną "kontrolę". jeszcze kilka miejsc widzę  + parę linii trzeba przetrasować, bo się zatarły (np. górny szew kadłuba - tak jak łączenie połówek). Wygląda to teraz tak:

image.thumb.jpeg.6d6eb6bec4526d1c21eefe943fefd3f1.jpeg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.