Skocz do zawartości

Dwa Mustangi P-51D-5 / D10 , Eduard 1:48


DamianPoltorak

Rekomendowane odpowiedzi

Kadłuby zamknięte.

Nie obędzie się bez szlifowania, a co za tym idzie odtwarzania nitów i linii podziałowych.

O ile góra zeszła się jako tako to na dole przy wlocie powietrza czeka mnie trochę więcej pracy.

 

IMG_20230227_171815873.jpg

 

IMG_20230227_171909879.jpg

Edytowane przez DamianPoltorak
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, DamianPoltorak napisał:

O ile góra zeszła się jako tako to na dole przy wlocie powietrza czeka mnie trochę więcej pracy.

Pokażesz co tam za sodomia się dzieje? Zbieram kwity do walki ze swoim Mustangiem 😉

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, DamianPoltorak napisał:

Nie obędzie się bez szlifowania, a co za tym idzie odtwarzania nitów i linii podziałowych.

Nity niestety zanikają już przed sklejeniem w pobliżu łączonych krawędzi. Tak samo mam w nowym Zero.

2 godziny temu, DamianPoltorak napisał:

A proszę bardzo.

W jednym egzemplarzu skleiłem tak, żeby góra pasowała idealnie, w drugim skupiłem się już na tym żeby połapać dół, z racji że góra jest prostsza do wyprowadzenia.

 

IMG_20230227_181605808.jpg

IMG_20230227_181629192.jpg

Na pierwszym zdjęciu to niestety wygląda na Twój błąd. Dla mnie to jest krzywo sklejone.  Klejąc sekcjami na raty da się to skleić w miarę bez szkodowo ze śladową

ilości szpachli.

Niestety ale Mustang Eduarda nie jest zabawką typu; wrzuć klej do pudełka, potrząśnij i wyjmij gotowy model. :cool:

Podłogę nad skrzydłem lepiej zostawić nie przyklejoną do boków, ułatwi to życie.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marek d napisał:

Na pierwszym zdjęciu to niestety wygląda na Twój błąd. Dla mnie to jest krzywo sklejone.

Możesz mieć rację. 

Na pewno popracuję nad tym wlotem, i zobaczymy w jakiej formie uda się to wyprowadzić.

 

A podłoga jest luźno wklejona, gdzieś rzuciła mi się w oczy na forum ta informacja.

Edytowane przez DamianPoltorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wlot nie dawał mi spokoju, bo nawet jeśli zeszlifował bym go z zewnątrz, to w środku i tak by został brzydki uskok.

Nie myśląc długo, wziąłem skalpel i rozciąłem go po linii klejenia i spasowałem na nowo.

Na górze i tak pójdzie delikatny szlif, i trzeba będzie odtworzyć nity, ale przynajmniej geometria wewnętrznej krawędzi się teraz zgadza.

 

Miałeś rację @marek d, jeśli kleił bym na raty dokładnie wszystko sprawdzając, uniknął bym takiego błędu.

 

A ty @jachud3możesz ten model podciągać jednak o te kilka oczek do góry.

 

IMG_20230227_224614936.jpg

Edytowane przez DamianPoltorak
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spasowanie tego miejsca jest dość ważne, bo tam musi się pięknie wpasować dół skrzydła  / zaznaczone.IMG_20230227_224614936.thumb.jpg.6bed12240a7f47a9fa996c9b96c13874.jpg.6ea2117db167aed4cacef1f7019602a5.jpg

Tył górnej połowy skrzydła nie przyklejaj do tych kołeczków, będzie łatwiej dopasować do kadłuba .:cool:

  • Like 3
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Witam,

Co by odpocząć od szlifowania i nitowania, wziąłem się dzisiaj za ubogacenie wnęki podwozia.

Na początek jedna strona jednej wnęki.

Wszystkich przewodów odtworzyć to mi się nie uda, ale i tak wydaje mi się że nie wygląda to najgorzej.

Miałem problemy ze sprężynowaniem drutu miedzianego i z pomalowaniem tego na koniec, przy drugiej komorze będę musiał poszukać od razu drutu w kolorze srebrnym, tak żeby uniknąć malowania. 

 

Myślę, że druga wyjdzie trochę lepiej. Pierwszy raz zawsze najtrudniejszy 😉

 

IMG_20230303_211757529.jpg

IMG_20230303_211744288.jpg

Edytowane przez DamianPoltorak
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, DamianPoltorak napisał:

Miałem problemy ze sprężynowaniem drutu miedzianego i z pomalowaniem tego na koniec, przy drugiej komorze będę musiał poszukać od razu drutu w kolorze srebrnym, tak żeby uniknąć malowania. 

Drucik ołowiany 0,3mm na znanym portalu aukcyjnym wink4 kosztuje grosze, a możliwości formowania znacznie lepsze. No i srebrny 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, DamianPoltorak napisał:

Miałem problemy ze sprężynowaniem drutu miedzianego i z pomalowaniem tego na koniec,

Polecam różnego rodzaje druty do lutowania.

4 godziny temu, Pawel.G napisał:

Ło matko trochę maskowania było

Bardzo proste jak malujesz sufit wnęki nie przyklejony do reszty. Całą wnękę można pomalować osobno. Przy okazji zrobić otwory do przewodów.

Edytowane przez marek d
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, DamianPoltorak napisał:

Wszystkich przewodów odtworzyć to mi się nie uda, ale i tak wydaje mi się że nie wygląda to najgorzej.

 

Jest dobrze. Kawałek ładnej dłubanki.

Gratuluję Ci cierpliwości, mnie już by cholera wzięła. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Prace nad poprawkami łączenia kadłuba zakończone, nitowanie odtworzone.

 

IMG_20230306_215356243.jpg

IMG_20230306_215113356.jpg

IMG_20230306_215043946.jpg

IMG_20230306_215006203.jpg

 

Pochyliłem się też dzisiaj nad zeszytem z instrukcją i malowaniami i naszło mnie, żeby zamienić w D5 malowanie z "Donalda" na "Happy Jacks Go Buggy". Zamiast dwóch srebrnych, mógłbym poćwiczyć malowanie jednobarwne w kolorze olivedrab, ale z tym pomysłem muszę się jeszcze przespać.

 

Teraz pora na dokończenie kablowania wnęk.

Edytowane przez DamianPoltorak
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, piotr2498 napisał:

Z tego co się orientuję to brakuje jeszcze linii podziału na górnej części osłony silnika 😉 

Oczywiście, że tak. Dziękuję za czujność.

Skupiłem się na poprawieniu łączenia, a nie pomyślałem żeby zerknąć na plany.

 

Screenshot_20230307-070610~2.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza wnęka ukończona. Nie idzie to w takim tempie jakim bym sobie życzył, ale jakieś postępy są. 

Teraz to wszystko trzeba skopiować razy dwa, tyle że może z lepszym rezultatem. Jak to mówią drugi raz robi się szybciej.

 

Przyznam, że jestem bardzo zadowolony z efektu. Dwa wieczorki, a satysfakcji co nie miara.

 

Światła pozycyjne też dostały kolor, od drugiej strony jako odbłyśnik wkleiłem kawałek foli aluminiowej.

IMG_20230313_222227689.jpg

IMG_20230313_222238333.jpg

IMG_20230313_222510374.jpg

 

W końcu też dorobiłem się swojej gablotki, nie muszę korzystać z gościnności żony i parkować modeli między filiżankami, a talerzykami 😁

 

IMG_20230312_115932509.jpg

Edytowane przez DamianPoltorak
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnęka super, bardzo się podoba :D .

 

21 godzin temu, DamianPoltorak napisał:

W końcu też dorobiłem się swojej gablotki, nie muszę korzystać z gościnności żony i parkować modeli między filiżankami, a talerzykami 😁

 

IMG_20230312_115932509.jpg

Skąd ja znam ten mebel 🤔😂. Jedyna przeróbka którą wkrótce planuję, to dołożenie szklanych półek w części gdzie trzymam modele. No i niestety większe egzemplarze się nie mieszczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.