Skocz do zawartości

Dwa Mustangi P-51D-5 / D10 , Eduard 1:48


DamianPoltorak

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Wróciłem z pracy, myślę sobie a mam 15 minut zanim dzieci wrócą ze szkoły, to pykne sobie te pasy na kadłubie. Prosta i szybka robótka. Wyrobie się przecież.

No i .... wiadomości są dwie, ta z tych dobrych to taka, że pasy udało się faktycznie wymalować i nawet wyrobiłem się w tych 15 minutach.

 

IMG_20240115_161824925.jpg

 

A zła, że jak się człowiek spieszy to...

Nie zamknąłem zbiorniczka na aero.

 

IMG_20240115_161309735_PORTRAIT.jpg

 

A więc cały przód trzeba będzie przemalować. 

Edytowane przez DamianPoltorak
  • Sad 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuję ale dobrze, że od razu poprawiasz.

Ja, przy 15 minutach czasu, nawet nie kieruję myśli w stronę warsztatu.

Jak to Oferma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Wczoraj wieczorem udało się naprawić babola na nosku. Z przykrością stwierdzam, że nie uczę się na błędach, bo po skończonych pracach zorientowałem się że pokrywka do zbiorniczka leży na półce zamiast na aero.🙄

IMG_20240119_114517620.jpg

 

Obecnie pracuje nad maskowaniem, w celu poprawnego prowadzenie granicy koloru wycinałem sobie zbliżony kształt liter kodowych. Kolor będę odcinał wałeczkiem z patafixa.

IMG_20240119_114714062.jpg

Edytowane przez DamianPoltorak
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, DamianPoltorak napisał:

pokrywka do zbiorniczka leży na półce zamiast na aero

Mój chińczyk z małym zbiornikiem nie ma dekielka, a od pana procona jest gdzieś lecz nie wiadomo gdzie.  :mrgreen:

Jak nauczyłem się malować małą ilością farby / niekiedy dosłownie kroplą przestały się zdarzać nieszczęścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marek d @barszczo same here. Gdyby tak uśrednić to zwykle w moim zbiorniczku ląduje do 10 kropel (już z rozcieńczalnikiem), a może i mniej, bo część zostaje w naczyniu do rozrabiania. 

Poprawki to faktycznie kropla, dwie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenia pokazują, że dekielek jednak powinien być. Nalewam mało farby. Jednak po jej mieszaniu w zbiorniczku (lekkim odkręceniem dyszy), coś mnie na chwilę odciągnęło od pracy. Po powrocie zapomniałem, że nie dokręciłem dyszy i zacząłem malować. Efektem był "wychlap" kilku kropel farby na model. Głupota, ale może się zdarzyć. Ku przestrodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postęp prac wygląda następująco.

Zdecydowałem się na delikatny preshiding, z racji że powierzchnia skrzydeł jest gładka i bałem się monotonii.

Położyłem też dwie warstwy gotowego koloru.

Jutro w świetle dnia upewnię się czy trzeba trzeciej warstwy.

IMG_20240121_001157046.jpg

IMG_20240121_001204258.jpg

IMG_20240121_003308325.jpg

IMG_20240121_003313996.jpg

IMG_20240121_003321063.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2024 o 02:04, letalin napisał:

Debiut 20th FG na Mustangach to koniec lipca i wtedy pasy tylko na dole kadłuba i dole skrzydeł. To był już czas zamalowywania pasów z górnych pow. i w tej jednostce ich już nie namalowano na górze.

Hej @letalinczy możesz mnie utwierdzić w przekonaniu, że jeśli zdecydowałem się na dole na pasy inwazyjne to na górze nie mam czarnych pasów, ewentualnie mogę je namalować i zakryć warstwą farby? Żeby zaakcentować ich wcześniejsze istnienie? Czy dobrze rozumiem, twój wpis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DamianPoltorak napisał:

Hej @letalinczy możesz mnie utwierdzić w przekonaniu, że jeśli zdecydowałem się na dole na pasy inwazyjne to na górze nie mam czarnych pasów, ewentualnie mogę je namalować i zakryć warstwą farby? Żeby zaakcentować ich wcześniejsze istnienie? Czy dobrze rozumiem, twój wpis?

Moim skromnym zdaniem to zdjęcie sugeruje mocno, że na górze pozostał pojedynczy czarny pas. To wszystko przechodziło ewolucję, zdjęcie pokazane przez Marka D jest już z zimy, być może z początku 1945 i niekoniecznie musi być wskazówką dla maszyny Ilferya. Na pewno nowo dostarczone maszyny mogły być inne, wiosną 45 czarny pas znika, a wcześniej ma jeszcze odmianę z białym konturem:) Działo się.  Ja bym malował czarny pas. 

media-388481.jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z wolnej niedzieli i nadrabiam  zaległości.

Wczoraj wjechał kolor, teraz omawiane pasy. A wieczorem ewentualne podmalówki po zdjęciu masek.

 

Złapałem jakieś parcie na dokończenie tych dwóch koników, bo inne pudełka z półki się zaczęły do mnie uśmiechać.

 

 

IMG_20240121_155640042.jpg

IMG_20240121_155653794.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, DamianPoltorak napisał:

Mówisz, że DG było by bardziej odpowiednie?

Kwestia prawdopodobieństwa. Rzecz polega na tym, że nie ma chyba żadnego potwierdzonego przypadku kamuflażu przed inwazją wykonanego OD. Wiadomo, że powszechnie używano farb brytyjskich i że wycofana niemal pół roku wcześniej farba nie byłą na liście towarów które trzeba było przefrachtować przez Atlantyk.

 W masie takie malowanie nie ma sensu, w przypadku pojedynczego samolotu nie sposób wiedzieć.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.01.2024 o 16:26, DamianPoltorak napisał:

 

 

 

 

A zła, że jak się człowiek spieszy to...

Nie zamknąłem zbiorniczka na aero.

 

 

 

A więc cały przód trzeba będzie przemalować. 

 

Chciałem Ci bardzo podziękować za ten post i zdjęcia jak wyprowadziłeś. Wykorzystałem go jako post motywacyjny dla siebie. Już wyjaśniam:

kładłem kalkomanię na dziobie swojego berieva i dopiero po pewnej chwili zobaczyłem, że nie siedzi w osi. próba przesunięcia skończyła sie poważniejszym zadrapaniem lakieru. przeszlifowałem i ruszyłem do odtwarzania koloru na nosie. dla osłonięcia pozostałej części kadłuba zastosowałem maskowanie taśmą. Kolor siadł ok, ale przy zdejmowaniu maskowania uszkodziłem kolor położony na kadłubie. No - powiem , że zagotowałem. Twój post pokazał mi, że fakapy zdażają się nie tylko mnie, oraz, że można je wyprowadzić w pełni profesjonalnie. 

dzięki!!!

 

 

Edytowane przez pulemiot
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.01.2024 o 22:26, pulemiot napisał:

Wykorzystałem go jako post motywacyjny dla siebie.

Twój post pokazał mi, że fakapy zdażają się nie tylko mnie, oraz, że można je wyprowadzić w pełni profesjonalnie. 

Służę uprzejmie 👍

Co to "fakapów" to w każdym modelu coś mi się przytrafia i podejrzewam, że ma tak większość z nas. A tu ci się farba chlapanie, a tu ci jakaś drobna część wpadnie w czeluście dywanu i trzeba coś dorobić, a tu jakaś niedoszlifowana krawędź wyjdzie już po położeniu koloru etc.  Pytanie na ile mamy zaparcie, żeby te błędy poprawić.

Ja się już do poprawek przyzwyczaiłem i powiem szczerze, że nie zbudowałem jeszcze modelu żebym czegoś nie poprawiał w ostatniej fazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Napisano (edytowane)

Mała aktualizacja, koniki dostały śmigła.

Pozostała drobnica, też już jest wycięta obrobiona i dostała podkład ze sreberka C8.

IMG_20240211_001305634.jpg

IMG_20240211_001703254.jpg

IMG_20240211_001526001.jpg

 

Potrzebuje od was porady odnośnie washa?

Czym zapuścić to aluminium? Czarny, szary?

Edytowane przez DamianPoltorak
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.