Skocz do zawartości

Dwa Mustangi P-51D-5 / D10 , Eduard 1:48


DamianPoltorak

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, DamianPoltorak napisał:

może być problem żeby włożyć coś większego już w skali 1:48.

 

Tenzanowi trzeba złożyć skrzydła, a Ołówek tylko wzdłuż półki. :lol:

IKEA ma swoje ograniczenia.

 

:cool:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, DamianPoltorak napisał:

Dokładnie tak, mebel ma szerokość 30 cm, więc tak jak napisał @barszczo może być problem żeby włożyć coś większego już w skali 1:48.

 

Z tego co kojarzę jest też model tego mebla w szerokości 40cm, ale bez przeszklenia na całej wysokości.

Szanowne Koleżeństwo, nie to żebym się czepiał, ale z racji wykonywanego prze ze mnie zawodu powyższa wypowiedź bardzo kłuje mnie w oczy :mad:

Ta witrynka ma 80 cm SZEROKOŚCI:!:, a nie jak Kolega DamianPoltorak pisze - 30 cm; wymiar podany przez Kolegę dotyczy - GŁĘBOKOŚCI :!:

Edytowane przez Slawek_26869
literówka
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Pora wrócić z warsztatem, przerwa strasznie długa, od marca.

 

Zabrałem się za szpachlowanie skrzydeł. Wypełnienie szpachlą od Tamiya, i przeszlifowanie na gładko, podkład zweryfikuje czy potrzebne będą poprawki.

Czytałem na forum, że lepiej od szpalchowki, która jest krucha lepiej sprawdza się CA, więc być może na drugim skrzydle podejdę do tego temu inaczej.

Pytanie do was jak aplikować klej CA w tak dużą ilość linii, żeby to sprawnie poszło?

IMG_20231212_123351403.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, DamianPoltorak napisał:

jak aplikować klej CA w tak dużą ilość linii, żeby to sprawnie poszło?

Cienkim drucikiem miedzianym maczanym w CA wylanym do zagłębienia po tabletce, wzdłuż linii.. Jak się zrobi glut na końcu odciąć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preferuję rozciągniętą ramkę z wyprasek. Odcinanie można uzupełnić o ułamywanie, czy nawet odgryzanie. Na ogół końcówkę po prostu odrywam. Konieczność utrzymywania pod ręką narzędzia do odcinania tego drucika przegoniłaby mnie z modelarstwa :).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, greatgonzo napisał:

Preferuję rozciągniętą ramkę z wyprasek. Odcinanie można uzupełnić o ułamywanie, czy nawet odgryzanie. Na ogół końcówkę po prostu odrywam. Konieczność utrzymywania pod ręką narzędzia do odcinania tego drucika przegoniłaby mnie z modelarstwa :).

Przesadzasz, nie jeden i nie dwa modele poszpachlowałem w ten sposób, nie zniechęciło mnie do modelarstwa w najmniejszym nawet stopniu 😉 Generalnie bardzo często używam CA i nie wyobrażam sobie budowy bez tego wynalazku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozciągnięta ramka z wyprasek służy mi do nakładania kleju CA, zarówno przy łączeniu części, jak i szpachlowaniu niewielkich szczelin.

A w temacie przesady to, wybacz, ale czy aby na pewno masz kwalifikacje,  by szacować wpływ moich osobistych natręctw na moje osobiste postępowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drucik jest oczywiście znacznie lepszy. Nic nie trzeba obcinać, świeczka i płomyk załatwiają sprawę znakomicie.

 

Ale odradzam autorowi zalewanie tych linii w tym przypadku. No chyba, że chcesz się niepotrzebnie narobić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
2 godziny temu, DamianPoltorak napisał:

Mała aktualizacja wątku.

Najbardziej chyba pracochłonny etap, czyli zabawa w zróżnicowanie odcieni paneli, maskowanie 10 minut, żeby użyć aero przez 10 sekund.

 

IMG_20240102_121150983.jpg

IMG_20240102_121208011.jpg

IMG_20240102_121224631.jpg

Pamiętam jak bawiłem się w to na moim Thunderbolcie. Bardzo miło wspominam ten etap :) idzie dobrze!!! 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Baas ArK napisał:

Sreberko wyszło miodzio.

Mam tylko pytanie: płaty była szpachlowane tak na gładko?

Tak, kilka fotek wyżej masz zdjęcie z etapu wypełnienia linii podziału blach szpachlą.

Nie mniej zauważyłem, że po położeniu sreberka linie te są ledwo widoczne, poniżej makro jak to wygląda.

 

IMG_20240102_230323433_HDR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee, HJGB we wczesnej wersji. Wolę go  już z klawiaturą ;).

 

Wybieranie malowań w zaawansowanym modelu zawsze wiąże się z ryzykiem. Charakterystyczne dla danego egzemplarza szczegóły mogą okazać się być kłopotliwe w aplikacji. Ale tu raczej nie ma tragedii, o ile limuzyny nie są przyklejone. Tym niemniej myślę, że warto takie szczegóły prześledzić.

 

Np:

HJGB miał dwa lusterka wsteczne, w tym jedno w pleksiglasowym oprofilowaniu na limuzynie. Limuzyna z otworem na przewód anteny i dedykowaną zaślepką.

 

Moonbeam  jedno lusterko wewnątrz limuzyny.  Limuzyna lita, bez otworu. OK, jak się uprzeć, to ad się argumentować, że jednak z otworem i zaślepką. Ale trzeba by uprzeć się bardzo, żeby twierdzić, że napis McSwine był biały. Żółty wydaje się być najbardziej prawdopodobny.

 

Jeśli będą jakieś elementy podwieszeń, to oba samoloty z wczesnym mocowaniem typu belka.

 

 

Fajny wybór. I Ilfrey i Wishner to barwne postaci z ciekawą historią w tle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @greatgonzo za podpowiedzi.

W zestawie na pewno jest to większe lusterko, z tym w pleksiglasie trzeba by samemu powalczyć. 

image.png.135c7761186d6ef1fa650fdf8469bca6.png

 

Co do napisu "McSwine" na "Moonbeam", w zestawie jest dostępna tylko biała wersja i taka też zostanie nie mam możliwości tego przemalować, trzeba by nową kalkę zamawiać. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, DamianPoltorak napisał:

Z D-5 powstanie "Happy Jack's"

Ten  o którym mówi Gonzo jest fajniejszy

GPrMNju.jpg

Robiłem 2 w różnych skalach.  Jeżeli dobrze pamiętam lightingowe lusterko było w zestawie Tamki, a jak nie to łatwo dorobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.