Skocz do zawartości

PZL P.11c "Łaciata 3", czyli zakamuflowany puławszczak Arma Hobby


Kolekcjoner WP

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Kolekcjoner WP napisał:

Rano robiłem zdjęcia w słońcu i wyszły też średnio

 

Oświetlenia studyjnego to Ty nie masz. :lol:

 

Polecam Picasa 3 - prosty edytor zdjęć z domyślną obsługą. 

Trzy ruchy i już jest lepiej. :cool:

 

image.thumb.png.cb3d6d8ae81d1daa9c70b572e96bfbef.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie przemawia do mnie obróbka jasności zdjęć modeli, bo wychodzą prześwietlone zdjęcia, ale niech wam będzie. Jak znajdę czas, to wstawię jeszcze raz zdjęcia, ale z podbitą jasnością i kontrastem :szczerbol:

 

Tak to już jest jak się robi zdjęcia telefonem. Następną sesję końcową wykonam normalnym aparatem cyfrowym i zobaczymy co będzie wink3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kolekcjoner WP napisał:

Jakoś nie przemawia do mnie obróbka jasności zdjęć modeli, bo wychodzą prześwietlone zdjęcia, ale niech wam będzie. Jak znajdę czas, to wstawię jeszcze raz zdjęcia, ale z podbitą jasnością i kontrastem :szczerbol:

 

Publikujesz zdjęcia w przestrzeni publicznej, na zdjęciach musi być coś widać. Na oryginale Twojego zdjęcia widać tak sobie, oględnie mówiąc.

Obróbka zdjęć przed publikacją to standard.

 

 

9 minut temu, Kolekcjoner WP napisał:

Tak to już jest jak się robi zdjęcia telefonem. Następną sesję końcową wykonam normalnym aparatem cyfrowym

 

Aparat stanowczo lepiej się do tego nadaje niż telefon (no chyba, że jakiś dobrze wypasiony, z trybem manualnym).
Plus dobre oświetlenie, statyw, tryb manualny, parametry dobierane na podstawie światłomierza i gotowe. 

 

Potem oczywiście obróbka. :cool:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mea culpa! :stolek:

 

Następnym razem będzie lepiej! :szczerbol:

 

Jak dobrze pójdzie, to do końca tygodnia wstawię do portfolio zdjęcie Tatry Oa vz.30, którą akurat mam na warsztacie. Nie robiłem relacji, bo modele FTF są zbyt proste na relację :super:

 

 

 

*edit. Jedyne zdjęcia jakie mi wychodzą to zdjęcia ładnych widoczków i zdjęcia starych gratów spotkanych na ulicach 🤣

Edytowane przez Kolekcjoner WP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Kolekcjoner WP napisał:

Rano robiłem zdjęcia w słońcu i wyszły też średnio:

 

20230114_130042.thumb.jpg.6c277812c3e0ac4c5e9524fce835f6b2.jpg

 

13 godzin temu, greatgonzo napisał:

E, tam. Całkiem nienajgorzej.

 

20230114_130042.jpg.fbcfaed3090ee0653b65bd13a25f66ac.jpg

 

11 godzin temu, HK1885 napisał:

 

Oświetlenia studyjnego to Ty nie masz. :lol:

 

Polecam Picasa 3 - prosty edytor zdjęć z domyślną obsługą. 

Trzy ruchy i już jest lepiej. :cool:

 

image.thumb.png.cb3d6d8ae81d1daa9c70b572e96bfbef.png

 

to ja też tylko jeszcze bardziej :bleh:20230114_130042.thumb.jpg.6c277812c3e0ac4c5e9524fce835f6b2_01.jpg.3b5007f8801555ef18e823a8a3848aad.jpg

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie już koledze spokój.

Robi jak lubi.

Jak przypuszczam P-11 będzie do obejrzenia w Bytomiu bo w zeszłym roku był Breuget to będziecie mogli ocenić na żywo jak wygląda.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Kolekcjoner WP napisał:

Jak znajdę czas, to wstawię jeszcze raz zdjęcia, ale z podbitą jasnością i kontrastem :szczerbol:

Jasność tak, kontrast nie. :)

Robisz zdjęcia ciemnego samolotu na białym tle, aparat w telefonie mierzy światło (całe lub większość z centrum kadru), które wpada do obiektywu i dostosowuje ustawienia migawki do uśrednionej wartości. Dlatego ani kartka nie jest biała ani samolot nie jest dobrze widoczny bo cale zdjęcie jest niedoświetlone. Analogicznie, robiąc zdjęcia na czarnym tle aparat zwykle prześwietla zdjęcia. Dlatego zdjęcia trzeba potem poprawiać w programie graficznym, żeby było widoczne i przedstawione to tak jak chcemy. :)

 

Pewnym wyjściem z tej sytuacji może być fotografowanie modelu na szarym tle.

Edytowane przez Roland_Sebastian
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mikolaj75 napisał:

Ja wiem, że to współcześnie już chyba nie wypada z takimi oczekiwaniami... ale czy poza fotografią, nie pomyślałbyś o podciągnięciu merytoryki i wykonawstwa..?

Wszak kolekcja nie powinna opierać się tylko na ilości...

 

Kropla drąży skalę , ale na razie to walenie grochem w ścianę. Na szczęście wraz z możliwą poprawą jakości zdjęć , uwypuklone zostaną walory sklejonych modeli to i nacisk piszących będzie prawdopodobnie większy

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, merlin_70 napisał:

to i nacisk

To ma być hobby...dla przyjemności.

Bez ,,nacisków" bo to nieładnie.

Możnie się Łaciata podoba - taki kolega ma  styl i już.

Prezentujemy swoje dokonania ale nie musimy.

Komentujących można poprosić o to samo, ale bez ,, nacisków"  ,,presji" i ,,podwyższania standardów" itp...

No chyba że ktoś założy forum czy temat i jasno określi ramy i zasady i będzie jedynym godnym i właściwym guru 😀 😉.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, Mikolaj75 napisał:

No niech będzie, w sumie prędzej czy później i tak rzecz sprowadzono by do przyjemności...

No ja myślę, to na razie mój pierwszy i jedyny powód sklejania.

Inne powody niż przyjemność są mi obce. Ale można mnie ciemnego oświecić...

Godzinę temu, Mikolaj75 napisał:

Myszaty - a czemu Ty stylu, który Ci się podoba, nie stosujesz w swoich pracach..?

Bo mam jobla na innym punkcie...

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Xmen napisał:

Jak przypuszczam P-11 będzie do obejrzenia w Bytomiu bo w zeszłym roku był Breuget to będziecie mogli ocenić na żywo jak wygląda.

 

Może go lekko pobrudzę, ale jak już jest w całość złożony, to trochę ciężko go dobrze przybrudzić.

A bregueta faktycznie wystawię, ale chyba w kategorii sci-fi z drugim samolotem, którego zacznę robić za dwa tygodnie (zrobię relację na forum). Kiepsko coś wystawić w kategoriach hobby, bo już w kilku zdobyłem wyróżnienia i teraz muszę wystawić w kategorii master, ale w Bytomiu poziom masterów jest mówiąc kolokwialnie: wywalony w kosmos :mrgreen:

 

 

 

 

*Jako ciekawostkę podam, że pierwsza galeria w 2022 też zawierała długą dyskusję, o tym jak nie umiem robić zdjęć :bleh:

 

Przez weekend rozłożę statyw, aparat i dwie lampki biurowe i cyknę fotki na tle szarego lub niebieskiego brystolu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mikolaj75 napisał:

No niech będzie, w sumie prędzej czy później i tak rzecz sprowadzono by do przyjemności...

 

 

To jest główny powód, dla którego sklejam modele :szampan1:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kolekcjoner WP napisał:

A bregueta faktycznie wystawię,

Breugeta widziałem w zeszłym roku.:super:

7 godzin temu, Kolekcjoner WP napisał:

Bytomiu poziom masterów jest mówiąc kolokwialnie: wywalony w kosmos :mrgreen:

Ależ skąd.:mrgreen:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, Kolekcjoner WP said:

Może go lekko pobrudzę, ale jak już jest w całość złożony, to trochę ciężko go dobrze przybrudzić.

 

 

 Taki lekki wash zeby podkreslic szczegoly i delikatny weathering i bedzie na plus 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, dante napisał:

 

 Taki lekki wash zeby podkreslic szczegoly i delikatny weathering i bedzie na plus 👍

 

Postaram się nie zepsuć tego modelu. A mój wash zrobię tak jak zawsze, czyli czarna farba olejna i benzyna ekstrakcyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I naprawdę wierzycie, ze ten wash w sposób istotny poprawi  wygląd modelu zwłaszcza  jak rozleje się po tej nierównej powierzchni malarskiej. Przecież tym co wali po oczach jest  źle obrobiona powierzchnia ( dużo szpachli w efekcie pozacierane linie ) , a potem na to zbyt gruba nierówno  kładziona  z pędzla warstwa farby.  I po tym ma się ładnie wash rozlać ?  

 

Ja jestem w stanie nawet zrozumieć , ze ktoś nie maluje aerografem , ale pędzlem po tylu modelach naprawdę można malować  staranniej , albo przynajmniej stosować takie techniki by to wyglądało znośniej. To dalej wygląda jak 35 lat temu gdy malowało się tym co było.

 

Ja też dla przyjemności sklejam i jakoś zmycie po raz  x farby z modelu ( kładzionej aero )  bo nie jestem zadowolony z efektu nie jest dla mnie problemem. A do kategorii  Master tez się chyba powinienem teoretycznie nadawać bo x czasu temu w Bytomiu jakieś wyróżnienie dostałem. 

  • Like 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, merlin_70 napisał:

I naprawdę wierzycie, ze ten wash w sposób istotny poprawi  wygląd modelu zwłaszcza  jak rozleje się po tej nierównej powierzchni malarskiej. Przecież tym co wali po oczach jest  źle obrobiona powierzchnia (

Cytat

dużo szpachli w efekcie pozacierane linie

) , a potem na to zbyt gruba nierówno  kładziona  z pędzla warstwa farby.  I po tym ma się ładnie wash rozlać ?  

 

Ja jestem w stanie nawet zrozumieć , ze ktoś nie maluje aerografem , ale pędzlem po tylu modelach naprawdę można malować  staranniej , albo przynajmniej stosować takie techniki by to wyglądało znośniej. To dalej wygląda jak 35 lat temu gdy malowało się tym co było.

 

Ja też dla przyjemności sklejam i jakoś zmycie po raz  x farby z modelu ( kładzionej aero )  bo nie jestem zadowolony z efektu nie jest dla mnie problemem. A do kategorii  Master tez się chyba powinienem teoretycznie nadawać bo x czasu temu w Bytomiu jakieś wyróżnienie dostałem. 

 

 

Musisz się nudzić skoro tak wytykasz prace innych modelarzy. A w sumie, to chyba nie widziałem żadnej galerii twojego modelu. Pokaż, to się pośmiejemy z twojego modelu.

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.