Skocz do zawartości

Adolf Hitler skala 1;10 wydruk 3D


push-up78

Rekomendowane odpowiedzi

  • push-up78 changed the title to Adolf Hitler skala 1;10 wydruk 3D

Jestem podobnego zdania, choć z drugiej strony osoba wykonująca projekt świetnie wywiązała się z zadania i widać że to Hitler. Pomijam już tylko to, że jegomość jest zwyczajnie za pucułowaty- Hitler był raczej wątłej postury i nie mogło być inaczej z uwagi na to jaki prowadził tryb życia oraz ze względu na dietę i leki jakie brał. Ale podejrzewam że poprawka tego zajmie chwilę, w pliku z projektem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Bajerancko wycieniowany. Zwłaszcza bluza. Chyba się nie da lepiej wycieniować czyściutkiej i odprasowanej jaką |adi nosił. Gębę ma tylko jakąś taką... Wygląda jakby mu w szkole kanapki brali a nie miał podbić pół świata i wymordować miliony ludzi:haha:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem z tych co się dowalają o takie rzeczy ale w tym przypadku nie rozumiem tego wyboru. Wygląda jak statuetka świętego Adolfa w pokoju młodego Hansa 2006 a nie jak figurka nadzwyczajnego śmiecia.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwieje wasze domysły.Nie jednego.Cała mała kolekcja dyktatorów  kanalii jest.Swoi wśród swoich.TO SĄ POSTACIE HISTORYCZNE.I sobie ludzie zbierają.Maja prawo.Jak i inne panzer waffe.Są już w czyjejś kolekcji.Wrzucę Stalina i Mussoliniego niebawem.Odpuszczę popiersie Goebbelsa i Goeringa.Sa takie sobie by pokazywać .Bedzie fajna figurka Andrei Goeringa,I Józefa.Jak zmaluję.I tyle.Nie jest tego dużo.Takich ancymonów.Mam też zrobione na fotach Himmlera.Popiersie.Jako wydruk ciekawa rzezba.Podobna.

Edytowane przez push-up78
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warsztat masz fajny. Oglądam Twoje figurki z dużym zainteresowaniem. Jest OK.

Co do tematyki to dołączam do grona zdecydowanych przeciwników takich tematów.  Ja tego nie rozumiem i nie akceptuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samej figurki to mam mieszane uczucia. Z jednej strony rzeczywiście widziałem lepsze Twoje prace a z drugiej strony na wielką pochwałę zasługuje cieniowanie munduru. Ale do sedna czemu nie mi w tym popiersiu coś nie pasuje: jak na mój gust twarz dosyć słabo przypomina Hitlera. Kształt jakby po sterydoterapii i bardzo delikatne rysy twarzy a w rzeczywistości raczej kojarzę go z dość twardymi rysami. Ale warsztatowo sam nie mam Ci nic do zarzucenia jednak materiał wyjściowy niezależny od modelarza też mocno rzutuje na efekt końcowy.

A co do tematyki to taka figurka prezentowana samotnie może wzbudzać kontrowersje i oburzać widza. Jednak gdyby stworzyć kolekcję np. "łajdaki XX wieku" i dołożyć wujka Józka, Mao, Husaina, Castro i oczywiście ostatnio na topie Władimira to już by to zupełnie inaczej wyglądało. Tak samo można by stworzyć kolekcję "przywódcy IIWŚ" gdzie bez tej postaci obejść by się nie mogło. Występując samotnie śmierdzi to trochę propagowaniem ale z drugiej strony pojazdy np LSAH czy samoloty ze swastykami bo przecież taka była rzeczywistość... A przecież ten sprzęt pogrążył całą Europę w najstraszniejszych czasach w historii, zrujnował nasz kraj jednak przechodzimy nad tym do porządku dziennego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie dziwi, biorąc pod uwagę ilość biografii krwawych dyktatorów w księgarniach czy filmów dokumentalnych o samym Hitlerze o walorach jedynie edukacyjnych to czasem się zastanawiam czy takie postaci nie budzą u ludzi zbyt dużej fascynacji. Ale za to mają bardzo dużą rozpoznawalność stąd zapewne chęć do zmierzania się z tym tematem w sensie modelarskim, jednak gdyby ktoś sobie malował "hitlerki" na płótnie i wieszał na ścianie to byłbym też pewnie zdegustowany. Może dlatego, że przywykłem, że na forum modelarskim prezentujemy historię taka jaka była  a ta postać czy każdy inny dyktator jest nierozerwalną częścią historii i odcisnął na niej swoje często krwawe piętno jak każdy pojazd militarny czy samolot bojowy biorący udział w wojnie.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, greatgonzo napisał:

Jeden przechodzi, inny nie. Ale podejście: jeden bandyta - o matko!,  dziesięciu bandytów - luz, nie ukrywam, trochę mnie dziwi.

Przypomina mi to wypowiedź przypisywaną Stalinowi: "Śmierć jednego człowieka to tragedia, śmierć milionów to statystyka"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był taki poeta i prozaik, który przez większość życia mógł odgrywać rolę barometru, czy może raczej drogowskazu w kwestiach moralnych, etycznych, społecznych.

Ten, który naprawianie świata zalecał rozpocząć od porządnego wypastowania sobie butów.  Z jego wiersza pochodzi fragmencik, który - jak mi się zdaje - dobrze pasuje do tego tematu:

"w gruncie rzeczy była to sprawa smaku
Tak smaku"

Edytowane przez zaruk
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, RogerM napisał:

 "Śmierć jednego człowieka to tragedia, śmierć milionów to statystyka"...

Patrząc na dzisiejsze media miał rację, pamiętacie tragedie w Hallowen w chinach czy gdzieś tam? zginęła tam masa ludzi a był jeden reportaż ogólny! A co jest w telewizji jak ktoś zginie w wypadku (matka dziecka) albo ta od tej bomby w paczce? Kilka reportaży i tragedia narodowa (tragedia narodowa - ironia) Wywiady z rodziną itp. 

 

Edytowane przez p2288
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2023 o 21:42, Mr_X napisał:

Mnie czasem korci, żeby to zrobić:

1000_1000_productGfx_d3f1aaacde5bae4065a2a06a40249b0d.webp

 

 

Wesoła gromadka:szczerbol:. Tylko uważaj, bo koledzy wspUłmodelarze już czekają na galerię...

1832301439_link_rNQoGV5QUeVZckokVOJNZNrbUP2fzKF3w300h194.webp.1ec1bfb723ea5a7d34c002ecd8253b1f.webp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Z zainteresowaniem przeczytałem wszystkie posty. Jest to chyba obraz pewnego szerszego zjawiska. Podlega ono poważnym badaniom socjologicznym a tu mogę tylko trochę żartem stwierdzić, że biorąc pod uwagę np. ilość niemieckich wątków tylko na pierwszej stronie w dziale Warsztat tu otrzymujemy popiersie głównodowodzącego.😁

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Lipa napisał:

Wesoła gromadka:szczerbol:. Tylko uważaj, bo koledzy wspUłmodelarze już czekają na galerię...

 

Ale, serio piszę. Tak dla jaj bym zrobił ten zestaw. Tylko Bieruta dołożyć, na podstawkę taką scenkę i podpis (elegancką czcionką): "Pojechał w futerku, a wrócił w kuferku."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Lipa napisał:

No to RUP, kto Co broni?:haha:

 

Wszystko w swoim czasie. Latem robiłem figurantów na zimową porę i mam z 80 złych Niemców do pomalowania (a może to "dziadki z Wehrmachtu"?). A ostatnio dorobiłem jeszcze kilkunastu amerykańskich gangsterów, którzy też czekają na pomalowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Mr_X napisał:

 

Wszystko w swoim czasie. Latem robiłem figurantów na zimową porę i mam z 80 złych Niemców do pomalowania (a może to "dziadki z Wehrmachtu"?).

 

BoSZe Tuski w dzisiejszych czasach robić. Masz odwagę!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.