Skocz do zawartości

[W] ARL-44 - Amusing Hobby - 1:35


Kalor

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam pusto na biurku a ten model powinien dostarczyć mi sporo rozrywki nie będąc jednocześnie zbyt skomplikowanym.

 

80rbvU8.jpg

 

Figurka to amerykański czołgista, możliwe że z jakichś powojennych zapasów ubrany, poza szkopami to trudno o coś sensownego. Z resztą, Night Shift w swoim AMX-50 też tak zrobił, czuję się rozgrzeszony.

Malował będę we Ffench army blue, może z dodatkiem żółtego/piaskowego.

 

Pociąłem go trochę, bo szczerze mówiąc jakość wykonania kadłuba mnie nie zachwyca

- spawy są wystające

- trochę spawów brakuje, ale to pewnie z konstrukcji form wynika

- szpary są za szerokie

- właz z boku chcę zrobić otwierany

- fartuchy po bokach wystają za bardzo i są za grube

eWRHBex.jpg

zjs2Ysi.jpg

 

Mała wskazówka która pomoże składać gąsienice: należy ściąć krawędzi tak jak na zdjęciu inaczej zetną one piny mocujące.

8oZCg4E.jpg

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Kalor napisał:

Night Shift w swoim AMX-50 też tak zrobił, czuję się rozgrzeszony.

Akurat ten modelarz robi wiele błędów merytorycznych w swoich modelach. I branie go za wyznacznika pod tym względem to chyba żart. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie się nadadzą? Co prawda nie wiem czy dla wojsk pancernych w koloniach, Francuzi w latach 50 robili oddzielne mundury niż dla Europy ale to zawsze jakiś punkt zaczepienia.

French Army Tank Crew / First Indochina War (2 figures) (Plastic model)

 

https://www.fcmodeltrend.com/35979-french-tank-crew-indochina-1959-set-2-135-scale-p-1-51-1494/

Edytowane przez Mkbewe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! Zawsze podobał mi się ten czołg. Mimo, że wypuszczony po IIWŚ to z wyglądu zalatuje jeszcze Wielką Wojną. A sama bryła wydaje się być bardzo wdzięczna do malowania i weatheringu. Patrzę :wow:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, bulik58 napisał:

A czy są to napewno mundury francuskie ? 

https://www.youtube.com/watch?v=KwlUlPQW8ng

Nie ma opisu do tych nagrań, ale kto inny by miał? Te czołgi powstały tylko po to żeby podtrzymać fabryki przy życiu. Nie znam się na mundurach.

 

2 godziny temu, Mkbewe napisał:

A takie się nadadzą? Co prawda nie wiem czy dla wojsk pancernych w koloniach, Francuzi w latach 50 robili oddzielne mundury niż dla Europy ale to zawsze jakiś punkt zaczepienia.

Nawet jeśli to jakoś mnie ostrość tych wydruków nie zachęca, Może nie akurat  tych figurek, ale widziałem zdjęcia innych tej firmy i nie chcę ryzykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwory zakryte siatkami troszkę drobniejszymi niż producent oferował, 0.5 vs 0.9mm i bez tych głupich rantów dookoła tylko tak jak w oryginale przyspawane bezpośrednio.

OqJ4uWT.jpg

Zastanawiam się też czy by nie przerobić tylnej płyty. Tak jak na obrazku, te trzy części powinny być tej samej szerokości i środkowa powinna być zagłębiona. Na środkowej były trzymane pokrywy do grillów a teraz jakbym chciał je tam przykleić to będą zachodzić na grille : /

 

Taka fakturka odlewu będzie okay? Na dole skończony otwór na drzwi i wycięte fragmenty rynien, tak rynien odprowadzajacych błoto spod rolek podtrzymujących gąsienice.

D7BuZLi.jpg

 

Nowe opancerzenie boczne, 0.75mm, o połowę cieńsze niż oryginał.

DefSzH8.jpg

 

Amerykański turysta, lekko podrzeźbiony w zagłębieniach jak kołnierzyk czy pomiędzy czapką a głową.

a5czzi8.jpg

 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Lipstein napisał:

Czym gąsienice malowałeś? Proszę o numer i producenta farby.

Czarny mr. hobby surfacer 1500 i xf-64 red brown tamki, dają ładną, nie do końca czarną bazę, to samo jest na reszcie modelu. Na to pójdą washe z yellow, light i dark rust of vallejo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Progres:

Tankista wstępnie pomalowany

oRbCfR4.jpg

 

Docelowy kolor, ewentualnie bardziej szarawy

kbUpji3.jpg

 

Nowa tylna płyta

CAKFX6t.jpg

 

Nowe śruby na jarzmie, generalnie to wszystkie śruby trzeba wymienić

coG0Npo.jpg

 

Spawy, nie cierpię tego rzeźbić

iDVqQUx.jpg

e6LOeSI.jpg

Lf3hIv7.jpg

Te na wieży wyszły okay za trzecią próbą, te wokół rynien tak średnio ale na oryginałach też nie wyglądają jakoś porządnie.

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Hej, dzięki, mam nadzieję że się nie wykraczę przy malowaniu : )

 

Ja bardzo lubię niszowe tematy, te mało popularne modele zasługują na trochę miłości. Lubię też dłubać detale i tak się złożyło że Amusing Hobby dał mi przy tym modelu dużo okazji na to, za dużo nawet i za takie podejście powinni dostać solidnego kopa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Kamil K. napisał:

Jak Ci się udaje osiągnąć taką ładną powtarzalność przy małych elementach z polistyrenu? 

Które dokładnie? Narzędzia(kątowniki ślusarskie, wybijaki od PRToolz), szablony do wycinania i pozycjonowania wybijaków(inaczej celować się nimi nie da), obróbka na koniec i trochę kombinowania bo każdy element wymaga innego podejścia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam przebierać nogami w oczekiwaniu na efekt końcowy. Na tym zdjęciu z malowaniem na szaro zarombisty. Niby niszowy, a bardzo ciekawy pokrak. Oczywiście przy Twojej dużej inwencji twórczej. Pozdrawiam i powodzenia w dalszej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie mniej więcej mi się podoba pomimo tego że udało mi się zamalować większość efektów z poprzedniej warstwy. Zanim położę lakier muszę go podrapać lekko i spróbuje trochę chaosu do tego malowania dodać.

BJbcxF5.jpg

9y9PGb3.jpg

qMuTf41.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.