Skocz do zawartości

BWP Borsuk w Wojsku Polskim


Kolekcjoner WP

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, X32 napisał:

Swoją drogą, ciekawe jest to, że coś tak abstrakcyjnego, jak PL01 Concept wydano dość szybko, jako model wtryskowy. Może z Borsukiem też pójdzie szybciej.

Wydaje mi się, że od pokazu do wydania modelu minęło ok 10lat. I w tym przypadku Takim zrobił model "na oko" a nikt z nas nie wnika w wymiary np. bo i tak nie ma do czego odnieść... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powstaje "ciężki Borsuk"

Cytat

Projektowany ciężki wóz bojowy piechoty będzie lepiej opancerzony i będzie przewoził więcej żołnierzy desantu niż lżejszy, pływający Borsuk. Jeszcze w tym roku ma powstać pojazd demonstrujący zastosowane technologie – powiedział rzecznik Agencji Uzbrojenia ppłk Krzysztof Płatek

więcej TU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
5 godzin temu, X32 napisał:

Jak ktoś ma chody w HSW to niech załatwi :)

borrsuk_HSW_6.jpg

Jeśli możesz to podaj źródło tej fotki to napiszę. Kiedyś napisałem do nich o pewną informację do WDSza i odpisali. A skoro można znaleźć takie zdjęcie to może i ,,wyprostowane'' się znajdzie.

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, X32 napisał:

Niestety strona, która to opublikowała już nie istnieje, została zlikwidowana przez SKW.

Czy to znaczy, że dni Modelworka są policzone? 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Szkoda, że tak się stało. Co do tajemnicy, to mógłbym o tym opowiadać dużo, ale to nie jest przedmiotem tego wątku. Na pewno teraz i w przyszłości nie warto się kontaktować z HSW, bo tam pewnie kontrole i panika. Ale może ktoś ma taki program, który potrafi ten obraz wyprostować, ponieważ rzuty górny i boczny są widoczne w całości. Ciekawe, że na wielu zdjęciach widać żołnierzy z nazwiskami na mundurach a tu taka historia. Ci konstruktorzy od dawna są na pewno znani obcym wywiadom a rysunek techniczny i dane wymiarowe są ogólnie znane. W necie jest wiele więcej prawdziwych kwiatków dla obcych wywiadów.

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Publikacja tego materiału była za wiedzą i zgodą HSW, tylko ktoś z GW popuścił w nogawki i zrobił nagonkę na autora filmu, w którym pokazano rysunki, po czym autor (Urząd Miasta Stalowa Wola) usunął to nagranie ze swojego kanału na YT.
Fragmenty usuniętego nagrania można obejrzeć w poniższym filmiku:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym filmiku są publikowane wcześniej zdjęcia i filmy, które już prezentowano w tym wątku. są też materiały do skopiowania. Trzeba trzymać rękę na pulsie i zbierać materiały. Pamiętam, że z Rosomakiem było tak samo. Znaleźli się jednak myśliwi, którzy do niego mają praktycznie wszystko. Może i teraz tak będzie. Czekajmy i zbierajmy materiały.

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie da się skutecznie wyprostować, zawsze wyjdzie zdeformowane.
 

Godzinę temu, sas55 napisał:

Wymiary ogólne podawano już wcześniej.

A gdzie podawano, bo przeoczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, X32 napisał:

Tego nie da się skutecznie wyprostować, zawsze wyjdzie zdeformowane.
 

A gdzie podawano, bo przeoczyłem.

Już w pierwszym poście tego wątku jest zdaje się szerokość. Długość i wysokość też gdzieś widziałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, sas55 napisał:

O jak to miło. Jak fachowiec popracuje jeszcze z tym co jest na filmiku to tajemnica pryśnie...

To teraz kolego sas55 zobacz, ile są warte te "naprostowane" rysunki.

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, X32 napisał:

To teraz kolego sas55 zobacz, ile są warte te "naprostowane" rysunki.

1.jpg

 

Ja napisałem, że jak się fachowiec za to weźmie to będzie ok. Natomiast to co zamieścił kolega uważałem i uważam za pierwszą i na szybko zrobioną transformację rysunku. Myślę, że można to dopracować. Mając tyle zdjęć ile opublikowano można wykonać rysunki we własnym zakresie. Ja tak zrobiłem do WDSza i z HSW otrzymałem tylko pochylenie bocznej płyty kadłuba. Ciągłe narzekanie i udowadnianie, że się nie da nic nie da.

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.