Skocz do zawartości

Lim-5 "Ostatni Lot", Airfix 1/72


Vieh_san

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, zaruk napisał:

Jestem pod wrażeniem Twojego fotela (z rogami, czy bez - nieistotne). Coraz bardziej przekonuję się, że drukarka bardzo ułatwia tu wiele rzeczy. Poza kosztami, barierą jest jednak dla mnie obsługa programów do projektowania. Czy możesz wskazać  kilka tutoriali bądź artykułów, na których się uczyłeś? Może okażą się pomocne. Z góry dziękuję.

Głównie coś podpatrywałem z tych dwóch jeśli chodzi o jakieś konkretne tutoriale:
https://www.youtube.com/@MakerTales/videos
 

Za to ten drugi kanał bardziej o rzeźbieniu traktuje, chociaż może jakieś podstawy też tam są:
https://www.youtube.com/@MakerTales/videos
 

Reszta była na zasadzie "Jak zrobić 'coś' (wstawić za 'coś' dowolną rzecz: jakąś elipsę, jak nagiąć coś w łuk)", wpisywałem zapytanie w googlu po angielsku i tak szukałem.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Vieh_san napisał:

Reszta była na zasadzie "Jak zrobić 'coś' (wstawić za 'coś' dowolną rzecz: jakąś elipsę, jak nagiąć coś w łuk)", wpisywałem zapytanie w googlu po angielsku i tak szukałem

to podziwiam Twoja wytrwalosc

Ja pracowalem z Catia 20 lat i nie zawsze mi sie chce....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, BRAVO112 napisał:

to podziwiam Twoja wytrwalosc

Ja pracowalem z Catia 20 lat i nie zawsze mi sie chce....

Wszystko zależy od motywacji :odlot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie kadłub gotowy do podkładu. Jednak najpierw powycinam części, które będą też malowane na kolor kadłuba i wszystko razem będę malował.

 

IMG20230317214110.thumb.jpg.cb77ea296408db80c2f275e48b829bc2.jpg

 

IMG20230317214122.thumb.jpg.c6e1fa5cae0f3f133e14b75eaaad2f5b.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze teraz dopiero zauważyłem, że w zestawie brakuje jednego hamulca aerodynamicznego... Myślałem, że go zgubiłem, ale przejrzałem zdjęcia z początku budowy i już go wtedy nie było ;/ chciałem mieć otwarte hamulce i do tego mam już wklejony odpowiednią dyszę wylotową. Chyba będę musiał kombinować.

 

IMG_20230318_130416.thumb.jpg.3c7444ad55e647607fe4a8b40dcb7660.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Xmen napisał:

Sprawdzę i dam znać czy będę mógł kolegę poratować.Ja w swoim robiłem zamknięte.

Dziękuję :D

Na razie próbuję przerobić klapę przeznaczoną do zamkniętych hamulcy.

 

IMG20230318141522.thumb.jpg.44526db9b99ca08f53fc92aadc3fe3ac.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby co to mam te części potrzebne do zrobienia otwartych hamulców aerodynamicznych.

Kontakt na priv.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Xmen napisał:

Jakby co to mam te części potrzebne do zrobienia otwartych hamulców aerodynamicznych.

Kontakt na priv.

Bardzo Ci dziękuję, trochę podłubałem i zostawię to co przerobiłem, szkoda zachodu. A w międzyczasie przygotowałem wszystko do podkładu, a te elementy, które będę malował podróbką srebrzanki popsikałem ueno black.

 

IMG20230319145115.thumb.jpg.6b02724b16fcaf4980c110b266fad34e.jpg

 

IMG20230319193917.thumb.jpg.7affe62b84269c55253006714d240a47.jpg

 

IMG20230319193925.thumb.jpg.4459161ac7fa9fbdce1c950390334660.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej bardziej niż C8 będę kombinował z Mr super metallic. Mam ich kilka i myślę, że mogę uzyskać odpowiedni efekt jak dodam do nich trochę białej farby. Wypróbuję na czymś najpierw i zobaczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pomieszałem farbę, z testów wyszło mi, że najbardziej podoba mi się pomieszany Super Metallic Duraluminium od gunze z białą farbą. Trochę na oko, ale mniej wiecej 5:1.

Tak wygląda zbiornik.

 

IMG20230321105253.thumb.jpg.0760fbfb9cf6e2295a30ec5fe4049c49.jpg

 

 

A tu jest porównanie. Lewa strona mieszanka, a prawa czyste duraluminium. Może troszkę matowo/płasko tutaj wygląda, ale dobrze się prezentuje jak pod różnymi kątami się patrzy.

IMG20230321104036.thumb.jpg.23a5608f6bad61328c0f6a12983d8e81.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że pasuje.

 

IMG20230321113547.thumb.jpg.631d2e8a8069e7bedb97a3f20ea5d018.jpg

 

PS, tutaj jeszcze porównanie wcześniej pskiniętych części z C8 do porównania (najbardziej na prawo, część 34), myślę, że warto zainwestować w super metallic, bo różnica w wielkości tych cząsteczek farby jest zauważalna mocno i bardziej jednolitą imitację metalu można uzyskać łatwiej dzięki SM

 

IMG20230321104015.thumb.jpg.c511d0df907eff479238d1eb9c262eef.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Vieh_san napisał:

Uff, ta opinia wiele znaczy :yahoo:

 

Teraz to przesadziłeś. Myślałem że Ty ratownik a nie ogrodnik. :D

Ten pomysł z domieszką białego jest bardzo dobry. Kolor jest naprawdę OK. 

Jeszcze dwa zdania na temat osłon podwozia głównego. Po pierwsze na Limie były 3 osłony a nie 4 jak u Ciebie. Ta osłona w kształcie łezki nie wiem skąd się wzięła. Odetnij, wyrzuć, zapomnij.  Po drugie te czarne linie podziału osłon wyglądają dobrze ale nie beznadziejnie. To mają być szczeliny między pokrywami a nie wyglądają tak. Według mnie będzie to lepiej wyglądało jak porozcinasz na 3 części pomalujesz wszystko na srebrno a następnie nakleisz na papier, folię, cokolwiek zostawiając niewielkie szczeliny i całość wkleisz na miejsce. :pomysl:

Decyzja należy do Ciebie. :flaga:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Endrju napisał:

 

Teraz to przesadziłeś. Myślałem że Ty ratownik a nie ogrodnik. :D

Ten pomysł z domieszką białego jest bardzo dobry. Kolor jest naprawdę OK. 

Jeszcze dwa zdania na temat osłon podwozia głównego. Po pierwsze na Limie były 3 osłony a nie 4 jak u Ciebie. Ta osłona w kształcie łezki nie wiem skąd się wzięła. Odetnij, wyrzuć, zapomnij.  Po drugie te czarne linie podziału osłon wyglądają dobrze ale nie beznadziejnie. To mają być szczeliny między pokrywami a nie wyglądają tak. Według mnie będzie to lepiej wyglądało jak porozcinasz na 3 części pomalujesz wszystko na srebrno a następnie nakleisz na papier, folię, cokolwiek zostawiając niewielkie szczeliny i całość wkleisz na miejsce. :pomysl:

Decyzja należy do Ciebie. :flaga:

To moje zdanie o opinii to poważnie, nie było w tym ani grama cynizmu. Wiedząc, że Limy to była Twoja codzienność, wyraziłem szczerze co myślę :D Jeśli chodzi o osłony to te na zdjęciu tylko służyły za próbę malowania, te które będą zamontowane są w częściach ;D To co pomalowałem jest w zestawie na wypadek gdyby ktoś chciał zrobić wersję ze schowanym podwoziem :toast:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jakby tu zinterpretować te pasy na podwieszanych zbiornikach? Jaki to jest mniej więcej kolor? Ciemno-żółty?

17680.thumb.jpg.1f162595d9924b1809689c3feef50a7a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pionowy pas to nie spaw tylko metalowa opaska/obręcz. W tym czasie nie używano już metalowych zbiorników tylko zbiorników wykonanych z laminatu epoksydowego. Zbiornik składał się z dwóch części które były łączone taką opaską ze śruba rzymską do skręcania. Stateczniki były dokręcane oddzielnie. Ta opaska była stalowa tylko niestety już nie pamiętam czy przypadkiem nie była to stal anodowana. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem takie zdjęcie w sieci. Gdzie widać te opaskę a na górze opaski widać rzymską śrubę do ściągania opaski. Tu na zdjęciu jest szara więc stal nie była anodowana.

image.thumb.jpeg.5d1005ef83d7ee106e809337da67839e.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.