Skocz do zawartości

Lim-5 "Ostatni Lot", Airfix 1/72


Vieh_san

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wam :szampan1: w oczekiwaniu na kalki do suczki i korzystając, że wróciła mi wena zabieram się za Lim'a-5, który mam nadzieję będzie się ładnie prezentował przy Mig'u-15 i Jakach. Podstawowym zestawem jest Airfix, a to moje pierwsze z nim spotkanie i ciekawy jestem czy się polubimy. Na ramkach wygląda ładnie, opony mają nawet ugięcie :D Dokupiłem do niego kalki ModelMaker'a i toczonki Master. Zdecydowałem się na "Ostatni Lot", bo całego w jednolitym kolorze mam Mig'a-15go, a chciałem, żeby troszkę się od siebie kolorystycznie również różniły.

HEYgWez.jpg

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Vieh_san napisał:

Zdecydowałem się na "Ostatni Lot"

Ajjjjjjjj... znowu moje klimaty! :piwo:

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten odrapaniec 627 to niejednego inspiruje 😁  ale mam nadzieję, że ten Ammo w 48 się zmaterializuje i także w wersji Lim-6bis , albo jakaś konwersja do niego.

Podglądam bo ten samolot zawsze mi się bardzo podobał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie dobrze wybrnąles z zestawem Airfixa, bo pakują go też z tym właśnie malowaniem, jedyny babol to 2x napis Ostatni Lot, a nie Ostatni Lot  + Ostatni Lim .

Ja mam właśnie tego Ostatniego spudła, i od zakupu kminie jak pociąć słowo Lot na Lim, ewentualnie kupić kalki MM...

Będę zaglądał .

Pozdrawiam

ww

Edytowane przez wuwumaster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tomekk napisał:

Ja to widzę że mamy sporo zbieżnych pomysłów. Mam też plan na Limka, zainspirowany tym zdjęciem. Lim-6R n/b 627.Babimost 1991.Foto:Urs Baettig.

 

FB_IMG_1678019683549.jpg.1cfd3318922c1b79ecc525cf8f4e917b.jpg

Tomek 

 

 

 

 

:piwo: W Airfixie w ogóle dopiero teraz zauważyłem, że są te dodatkowe belki bliżej kadłuba, ale zasobnik na spadochron już by trzeba było dorobić. Niestety więcej różnic nie znam, bo 6 się nie interesowałem. Na pewno byłby super efekt z tym całym zużyciem i odrapaniami.

 

27 minut temu, wuwumaster napisał:

W sumie dobrze wybrnąles z zestawem Airfixa, bo pakują go też z tym właśnie malowaniem, jedyny babol to 2x napis Ostatni Lot, a nie Ostatni Lot  + Ostatni Lim .

Ja mam właśnie tego Ostatniego spudła, i od zakupu kminie jak pociąć słowo Lot na Lim, ewentualnie kupić kalki MM...

Będę zaglądał .

Pozdrawiam

ww

Dlatego kupiłem i te kalki MM, ale wersję Airfixa z malowaniem chińskim i radzieckim, bo nie wiedzieć czemu była tańsza ;D (może właśnie, że nie ma tam polskiego malowania?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, arhtus napisał:

Ten odrapaniec 627 to niejednego inspiruje 😁  ale mam nadzieję, że ten Ammo w 48 się zmaterializuje i także w wersji Lim-6bis , albo jakaś konwersja do niego.

Podglądam bo ten samolot zawsze mi się bardzo podobał.

Polecam ,,522,, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuuję. Będę musiał dodać jeszcze trochę ołowiu (albo i nie takie trochę, bo w instrukcji 20g). 

 

IMG20230306114703.thumb.jpg.e0e70e2c04d9c6e88e744ef4597083b8.jpg

 

IMG20230306114709.thumb.jpg.c1e6723030c35f540434f1c74869deed.jpg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.03.2023 o 15:00, Vieh_san napisał:

zasobnik na spadochron już by trzeba było dorobić.

Hmm... Nie wiem skąd, ale na pewno mam gdzieś w czeluściach magazynowych żywiczny statecznik ze spadochronem.

Trza by poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotel trzeba przerobić, albo dokupić, bo ten z zestawu nie bardzo się nadaje. Trzeba usunąć antenę radiodalmierza sprzed kabiny, a dorobić anteny radiowysokościomierza.

Edytowane przez Wymysl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.03.2023 o 15:23, tomekk napisał:

Ten Limek byłby właśnie bazą wyjściową do Lim-6.

Dla uściślenia: Lim-6 to inny samolot niż Lim-6bis/R.

 

W dniu 5.03.2023 o 14:28, wuwumaster napisał:

Ja mam właśnie tego Ostatniego spudła, i od zakupu kminie jak pociąć słowo Lot na Lim, ewentualnie kupić kalki MM...

Mogę odstąpić napisy i godła z zestawu HDL.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Wymysl napisał:

 Trzeba usunąć antenę radiodalmierza sprzed kabiny,

Te z przerobek z Limow 5M mialy   - np Lim-6bis 1F01-10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos fotela to robię podejście do zrobienia modelu 3D i potem wydrukowania go. Na razie jestem w pracy, więc nie mam zdjęć z postępów, ale sprawa wygląda tak: fotel staram się zrobić w ten sposób, żeby miał te same wymiary co zestawowy aby uniknąć problemów z wpasowaniem, niestety reszta wymiarów jest na oko, bo nie mam żadnych rysunków technicznych, tylko zdjęcia. A! No i fotel to KK-2, bo doczytałem się, że taki stosowali w Limach 5. Nie obiecuję, że go ukończę, bo w tym całym modelowaniu to jestem amator i może się okazać, że coś po drodze mnie przerośnie, nie mniej staram się coś wydłubać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, BRAVO112 napisał:

a nie bylo jakiegos KK-2 z zywicy?

Był od firmy Amigo, ale wszędzie niedostępny i chyba Pavli, ta sama historia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym fotelem mogę pomóc. Póki co skany z instrukcji i zdjęcia. Wymiary mogą być ale w sobotę. Pozdrawiam i śledzę postępy prac

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.