Skocz do zawartości

Lim-5 "Ostatni Lot", Airfix 1/72


Vieh_san

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Frescopf napisał:

Z tym fotelem mogę pomóc. Póki co skany z instrukcji i zdjęcia. Wymiary mogą być ale w sobotę. Pozdrawiam i śledzę postępy prac

 

Dziękuję bardzo, zdjęć mam dużo instrukcję też, jeśli chodzi o wymiary to nie mógłbym prosić o aż tyle, w końcu to tylko sobie dłubie bez jakiś zobowiązań i nie wiem czy mi się to uda, bo nie mam żadnych umiejętności specjalnych jeśli chodzi o modelowanie 3D, wszystkiego uczę się na bieżąco.

 

6 minut temu, Wymysl napisał:

Mini Replika 3-4/2001 są rysunki. 

Poszukam, dziękuję:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie po wczorajszych 2h to wygląda tak. Podchodzę do tego tak, że najpierw jakieś proste kształty, a później będę dodawał kolejne detale o ile tak to można nazwać :szczerbol:

1428753587_Beztytuu.thumb.png.719336190e0d8554677d72ef86698ffd.png


Korzystam z tej strony

http://www.fotelkatapultowy.pl/index.php/2021/11/10/kk-2/

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to "wymodelowałem" w miarę ten fotel :szczerbol:. Teraz go wydrukuję na próbę, ale mam nadzieję, że w miarę to wyjdzie. Pasy to dla mnie na tę chwilę za dużo, ale to można dorobić samemu w miarę łatwo. Wiem, że to nie jest 1:1, ale mimo to dosyć mi się podoba. Koło profesjonalnych dodatków to to nie leży, wiadomo.

1.thumb.png.ac3afe7a9f4e4242e18fdca7909f1358.png

 

2.thumb.png.bc379aa9e13d3cebf45c88808a055a2e.png

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój Lim zapowiada się naprawdę ciekawie.

 

20 minut temu, Vieh_san napisał:

No to "wymodelowałem" w miarę ten fotel :szczerbol:

 

Że też chce Ci się tyle rzeźbić w siedemdwójce i to jeszcze do Airfixa. wink4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, HK1885 napisał:

Twój Lim zapowiada się naprawdę ciekawie.

 

 

Że też chce Ci się tyle rzeźbić w siedemdwójce i to jeszcze do Airfixa. wink4

Jak powiedzieli, że oryginalny jest zły... ;D A tak naprawdę to ja tam lubię takie rzeczy czasem samemu podłubać. Coś nowego zawsze. A jak ładnie wyjdzie to i może zostawię kokpit otwarty :odlot:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, BRAVO112 napisał:

Fotelik wyszedl Ci bardzo dobrze - masz slowo fachowca

W druku 3D moze byc troche klopotu z gruboscia scianek

Jak chcesz drukowac?

No właśnie nie wiem jak to w tej skali wyjdzie z tymi różnymi wymiarami. Co masz na myśli mówiąc jak chcę drukować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyszedł pierwszy druk, faktycznie za cienkie te boczne ścianki, trochę się powyginały, za cienkie okazały się też te uchwyty do katapultowania. Myślę, że łatwo to poprawię zwiększając trochę grubość tych elementów. Tylko zastanawiam się czy to już warto, przemyślę.

 

PS. Przepraszam za brudny zagłówek, ciachnąłem się nożykiem.

 

 

IMG20230310083450.thumb.jpg.b32a0a46f8dd74be97fcf6475de86135.jpg

 

IMG20230310083517.thumb.jpg.37d7d429863e7e6e55b358544bfd8bf8.jpg

 

IMG20230310083548.thumb.jpg.4a0e8cd407f367a4bb9e525975550061.jpg

 

IMG20230310083638.thumb.jpg.abcb92a510608dc4ba699eb4dd7b27db.jpg

 

IMG20230310084019.thumb.jpg.f67b4160c821c7ea97f60cb160b0715c.jpg

 

IMG20230310084030.thumb.jpg.1238dfb1f0b0cd889cd92cec24789fd8.jpg

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Vieh_san said:

faktycznie za cienkie te boczne ścianki, trochę się powyginały, za cienkie okazały się też te uchwyty do katapultowania. Myślę, że łatwo to poprawię zwiększając trochę grubość tych elementów. Tylko zastanawiam się czy to już warto, przemyślę.

Wyszło świetnie! :lajkonik:Może cienkie ściany w tym przypadku są dobre? Zrób kilka na raz - jestem pewien, że popyt będzie)))

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Vieh_san napisał:

Co masz na myśli mówiąc jak chcę drukować?

jest kilka roznych procesow druku. Mniej i bardziej kosztownych

Ale fotelik wyszedl niezle. Teraz tylko podszlifuj, popraw te za krotkie oslony ( ? ) i bedzie klasa

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, JollyMonk napisał:

Wyszło świetnie! :lajkonik:Może cienkie ściany w tym przypadku są dobre? Zrób kilka na raz - jestem pewien, że popyt będzie)))

 

Hehehe xD zarobię na fotelu i kupię dom w Miami :szczerbol:

 

2 godziny temu, and51 napisał:

Witam: osłony zagłówka mają zły wymiar, są za krótkie. Dobre zdjęcia plus rysunki z instrukcji są na KK-2-Fotel katapultowy   www.fotelkatapultowy.pl

 

Pozdrawiam; Andrzej

 

Tak, znam i korzystam z tej strony. Postaram się coś tam podłubać jeszcze :super: Masz na myśli te rozkładane "lotki" przy zagłówku, tak?

 

2 minuty temu, BRAVO112 napisał:

jest kilka roznych procesow druku. Mniej i bardziej kosztownych

Ale fotelik wyszedl niezle. Teraz tylko podszlifuj, popraw te za krotkie oslony ( ? ) i bedzie klasa

Używam Anycubic Photon Mono 4k, z warstwą 0,01mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze, no robi to wrażenie, 

ja gdzieś jeszcze mam skitrany fotelik ś.p. Pavli, ale chyba nie będzie miał startu do Twojej produkcji 

pozdr!

ww

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, HK1885 napisał:

 

To ja poproszę w 1:48. :twisted:

Myślę, że nie byłoby problemu przeskalować.

 

53 minuty temu, Wymysl napisał:

Zagłówek wydaje się trochę przychudy, a stabilizatory rozkładają się tak:

IMG_0440.thumb.jpg.87336c135cbcadfb8daa1a843d31b402.jpgIMG_0441.thumb.jpg.d6a8ed1509221e56d6dcec1a64eeb5d9.jpg

 

Tak, widziałem na tej stronie o fotelach katapultowych.

 

3 godziny temu, wuwumaster napisał:

O kurcze, no robi to wrażenie, 

ja gdzieś jeszcze mam skitrany fotelik ś.p. Pavli, ale chyba nie będzie miał startu do Twojej produkcji 

pozdr!

ww

 

Nie no, tak dobrze to chyba nie.

 

W każdym razie, będę miał chwilę czasu pewnie w niedzielę to go postaram się poprawić i zobaczymy wtedy. Pamiętajmy, że nie aspiruję do tego, żeby robić coś w jakości profesjonalnego produktu, ale jak już się za to wziąłem to zrobię co mogę i potrafię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie, jak ty jesteś początkujący to ja bym chciał być na tym etapie. Mi nauka idzie jak k….. w deszcz. Załamują mnie te programy 3D. Fotel jest spoko. Pytanie. Ile czasu Ci zajęło  wymodelowanie tego fotelika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Luljan napisał:

Panie, jak ty jesteś początkujący to ja bym chciał być na tym etapie. Mi nauka idzie jak k….. w deszcz. Załamują mnie te programy 3D. Fotel jest spoko. Pytanie. Ile czasu Ci zajęło  wymodelowanie tego fotelika?

To było tak: zainstalowałem sobie plugin do blendera który pozwala na projektowanie parametrowe "CAD Sketcher", zmierzyłem oryginalny fotel z zestawu i wiedziałem, że musi mieć w obrysie mniej wiecej taki sam wymiar. Wtedy narysowałem tą tylnią płytę i do niej dodawałem po prostu kolejne pierdołki metodą prób i błędów. Doprowadzenie go do takiego stanu można powiedzieć, że zajęło mi 2 dni robocze, czyli jakieś 16h max, wiadomo, w międzyczasie inne rzeczy robiłem troszkę też, więc realistycznie to bym powiedział, że ciągłej pracy ~10h.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Vieh_san napisał:

Pamiętajmy, że nie aspiruję do tego, żeby robić coś w jakości profesjonalnego produktu.

 

Już aspirujesz. Przestań się krygować i pokaż co w nocy skleiłeś. :D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Vieh_san napisał:

zainstalowałem sobie plugin do blendera który pozwala na projektowanie parametrowe "CAD Sketcher"

Kiedyś od Blendera właśnie odrzucił mnie brak parametryzacji, będę musiał spróbować z tym dodatkiem. Ten soft to potężne narzędzie, w dobie precyzyjnych drukarek żywicznych w porównaniu do skraczowania można sobie naprawdę szybciutko stworzyć wszystko, co jest potrzebne do modelowania.

 

Podpatruję Lima, bo chodzi za mną projekt dla matuli, która uczyła w liceum "lotniczym" niedaleko naszego domu i tam mieli na cokole przed budynkiem ładniutkiego srebrnego Lim6bis - taką nostalgiczną winietkę by wypadało machnąć :)

 

Edytowane przez jachud3
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Endrju napisał:

 

Już aspirujesz. Przestań się krygować i pokaż co w nocy skleiłeś. :D

Akurat dzisiaj w nocy spałem, kiedyś trzeba :szczerbol:

 

 

2 godziny temu, jachud3 napisał:

Kiedyś od Blendera właśnie odrzucił mnie brak parametryzacji, będę musiał spróbować z tym dodatkiem. Ten soft to potężne narzędzie, w dobie precyzyjnych drukarek żywicznych w porównaniu do skraczowania można sobie naprawdę szybciutko stworzyć wszystko, co jest potrzebne do modelowania.

 

Podpatruję Lima, bo chodzi za mną projekt dla matuli, która uczyła w liceum "lotniczym" niedaleko naszego domu i tam mieli na cokole przed budynkiem ładniutkiego srebrnego Lim6bis - taką nostalgiczną winietkę by wypadało machnąć :)

 

No właśnie ja miałem tak samo, a tak naprawdę nie jestem do tego "parametrowego" segmentu uwiązany, bo coś sobie zrobię w nim, a potem następne elementy mogę robić w "normalnym" trybie, albo nawet mogę rzeźbić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.