Skocz do zawartości

USN PBY-5A Catalina, Academy 1/72


KurChees

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)

Model ukończony. Sklejało się go bardzo przyjemnie, nieco mniej malowało ze względu na moje błędy, ale oto jest rezultat- skończony model. Jestem zadowolony z końcowego efektu, choć po zdjęciu masek zauważyłem pełno brudu po wewnętrznych stronach szyb- nie mam pojęcia skąd się tam wziął. Na zdjęciach raczej go nie widać, a i na żywo dopóki się nie przyjrzymy nie jest zbyt widoczny. 

Dla chętnych warsztat można obejrzeć tutaj: Warsztat

Zapraszam do oglądania, komentowania i miłego weekendu życzę 😉

 

IMG_20230506_120140.jpg

 

IMG_20230506_120204.jpg

 

IMG_20230506_120258.jpg

 

IMG_20230506_120427.jpg

 

IMG_20230506_120520.jpg

 

IMG_20230506_120500.jpg

Edytowane przez KurChees
  • Like 29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że model ma pozytywny odbiór :).

W dniu 6.05.2023 o 18:37, mig napisał:

Podoba mi się :super:Szkoda, że nie pobrudziłeś trochę opon. Zdecydowanie są za czyste. 

Racja, zarówno opony jak i dół kadłuba mogłem mocniej przybrudzić, niestety dostały tylko washa + delikatne obicia (na kadłubie, mało widoczne przy zdjęciu całego modelu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba, tym bardziej że mam duży sentyment do modelu Cataliny - to był mój pierwszy zachodni model (Airfix), kupiony w CSH w Warszawie gdzieś koło 73-75. Pamiętam rozjeżdżające się podwozie główne tego modelu pod wpływem ciężaru. Ciekawy jestem jak jest w Academy? 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz jeszcze dzięki za miłe słowa oraz za fotkę tygodnia- kompletnie się nie spodziewałem takiego wyróżnienia :D

W dniu 9.05.2023 o 08:58, JJ62 napisał:

 Ciekawy jestem jak jest w Academy? 

Nic się nie rozjeżdża, stoi równo na kołach, choć ciężaru faktycznie dużo potrzeba- wpakowałem do dzioba +- 40g ciężarków wędkarskich, czyli tyle co zaleca Academy. Wystarcza, by model sam z siebie nie siadał na ogonie ale delikatnie się go dotknie i się przewraca, więc warto dodać nieco więcej jakby ktoś planował sklejać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model samolotu, dzięki któremu bitwa o Midway potoczyła się jak potoczyła, wyszedł bardzo elegancko. Sukces modelarza można porównać do sukcesu Yankesów w tej bitwie 👏👏👏

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.