Skocz do zawartości

Sturmgeschütz III Ausf. G - Tacom (8004) 1:35


Sebastian76

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Chciałbym poddać pod Waszą, koledzy ocenie mój kolejny ukończony model.

Jak w temacie jest to Sturmgeschütz III  w wersji G (wczesnej produkcji). 

Malowanie: 2 Dywizja SS z okresu walk na Łuku Kurskim w lipcu 1943 r. 

W modelu wykorzystałem elementy waloryzacyjne w postaci kompletu gąsienic od Panzerwerk Design oraz anten i lufy od Abera.

Dodatki pochodzą z zestawów Tamiya (German Infrantry Weapons set i German Fuel Drum Set ) oraz Mini Art no 35381 &,5 Cm pzgr. & Gr. Patr. KW.K 40 Shells With Ammo Boxes.

 

Pozdrowienia z Wrocławia! 

 

 

 

 

DSC00524-Poprawione-Szum.jpg

DSC00528-Poprawione-Szum.jpg

DSC00791-Poprawione-Szum.jpg

DSC00792-Poprawione-Szum.jpg

DSC00794-Poprawione-Szum.jpg

DSC01042-Poprawione-Szum.jpg

DSC01044-Poprawione-Szum.jpg

DSC01045-Poprawione-Szum.jpg

DSC01046-Poprawione-Szum.jpg

DSC01047-Poprawione-Szum.jpg

DSC01049.jpg

DSC01050-Poprawione-Szum.jpg

DSC01056-Poprawione-Szum.jpg

DSC01058.jpg

DSC01307.jpg

Edytowane przez Sebastian76
  • Like 15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model wykonany na dobrym poziomie. Kolorystyka zgodna z duchem epoki.  Ślady eksploatacyjne i zabrudzenia całkiem spoko. Fajnie wyszedł bagaż na płycie nadsilnikowej. Czekamy na następny warsztat.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie pojazd na zdjęciach gdzie go widać w całości, za mało wypełnia kadr, przez co dużo mniej można zobaczyć. 
 

Sam model wg mnie wykonany fajnie. Podoba mi się brudzenie, jest ze smakiem i wyważone. Największą robotę robią dodatki. Beczka rewelacja. Jedyne do czego się przyczepię to kanister na wodę. Wygląda tak, jakby biały krzyż został wymalowany później, na rdzę. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, SFModel napisał:

Jak dla mnie pojazd na zdjęciach gdzie go widać w całości, za mało wypełnia kadr, przez co dużo mniej można zobaczyć. 
 

Sam model wg mnie wykonany fajnie. Podoba mi się brudzenie, jest ze smakiem i wyważone. Największą robotę robią dodatki. Beczka rewelacja. Jedyne do czego się przyczepię to kanister na wodę. Wygląda tak, jakby biały krzyż został wymalowany później, na rdzę. 

Dziękuje za opinię. :)

Ze zdjęciami cały czas kombinuję, aby złapać najlepszą formę prezentacji - Postaram się zaraz dorzucić kilka nieco przekadrowanych. 

Co do kanistra - pełna zgoda - trochę się zagapiłem i wyszło jak wyszło. 

 

Pozdrawiam!  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna uwaga. Jak robisz takie zbliżenia i fotografujesz z bliska, ustaw dużą przysłonę w aparacie (duża wartość f), wtedy całość będzie wyraźna, a nie tylko środek. 
 

Jak wymalowałeś beczkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, SFModel napisał:

Jeszcze jedna uwaga. Jak robisz takie zbliżenia i fotografujesz z bliska, ustaw dużą przysłonę w aparacie (duża wartość f), wtedy całość będzie wyraźna, a nie tylko środek. 
 

Jak wymalowałeś beczkę?

Dziękuję za wskazówki. Z głębią ostrości jest niestety tak, że zależy ona od typu obiektywu, odległości od fotografowanego obiektu oraz ogniskowej i oczywiście ustawień przesłony. Zmiennych jest dużo. Do fotografowania detali przy takiej skali idealnym obiektywem jest obiektyw makro - niestety jeszcze takim nie dysponuję, dlatego fotografujac tym co mam do dyspozycji musiałem pójść na kompromis, który objawia się mniejszą głębią ostrości na zdjęciach zbliżeń.

 

Beczkę po pokryciu kolorem podstawowym (zielony) malowałem z pomocą gąbki różnymi odcieniami rdzawych kolorów. Potem wash i wykończenie niektórych krawędzi miękkim ołowkiem. Na koniec kilka plam paliwa za pomocą dedykowanego specyfiku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Sebastian76 napisał:

Zmiennych jest dużo.

Są tylko 3, przesłona, odległość, ogniskowa. Ewentualnie wielkość fizyczna matrycy która wpływa na crop obiektywu, a więc ogniskowa. Typ obiektywu nic nie zmienia, jak i obiektyw makro niewiele tu pomoże. Popracuj też nad światłem, bardzo płaskie zdjęcia wyszły. Jakby z lampą błyskową blisko osi obiektywu. Model mi się podoba. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, copycat napisał:

Są tylko 3, przesłona, odległość, ogniskowa. Ewentualnie wielkość fizyczna matrycy która wpływa na crop obiektywu, a więc ogniskowa. Typ obiektywu nic nie zmienia, jak i obiektyw makro niewiele tu pomoże. Popracuj też nad światłem, bardzo płaskie zdjęcia wyszły. Jakby z lampą błyskową blisko osi obiektywu. Model mi się podoba. 

No właśnie coś mi w tych zdjęciach cały czas nie do końca pasuje -  Zbyt płaskie pewnie dlatego, że chciałem go maksymalnie doświetlić i użyłem zbyt dużo  źródeł światła - prawie brak cieni.

Generalnie dysponuje starym D90 z kitowym obiektywem - Przy tym pomógł mi  znajomy który strzelił trochę zdjęć pełną klatką. 

Chciałbym  coś w najbliższym czasie zakupić do dokumentowania pracy oraz robienia ładnych końcowych galerii.  Mógłbyś doradzić co mogłloby się sprawdzićw takiej prawdziwej modelarskiej fotografii?     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Thalgonis napisał:

Sam używam starego nikona - zamiast kitowego obiektywu dokupiłem stałkę 50mm. To jasny obiektyw (1/8) więc do fotografii produktowej (modelarska teź się tu łapie :) ) jest w sam raz.

 

Mam też tą stałkę 50 mm - Ale jakoś nie wyobrażałem sobie jej przy modelach - musze się pobawić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Canon 350D z nie kitowym obiektywem 28-115 mm czy coś koło tego. Już dwa razy autofocus się w nim zepsuł, ale zdjęcia wychodzą Ok. Do tego namiot bezcieniowy i dwie ostre lampy z każdej ze stron. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś używałem Canona 300d, najtańsza ówcześnie lustrzanka. Jasność obiektywu bez znaczenia bo i tak trzeba ustawić wysokie f. Pełna klatka teoretycznie gorzej się sprawdzi, mniejsza głębia ostrości, przy tym samym obiektywie, w porównaniu do aparatów z APS-C. Jeśli podobnie będziesz kadrował. Jeśli rozumiesz co ze sobą niosą ekwiwalenty ogniskowej, to nie trzeba ci tego tłumaczyć. 

Najbardziej leży ci światło i balans bieli, o tym poczytaj, jest wiele poradników. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Markuz napisał:

Model wygląda fajnie. Ale zyskałby dużo z jakąś podstawką. 

Dziękuję! Jest  w planach podstawka i jakaś figura - Kwestia warsztatu, czasu i umiejętności - Musze się w końcu przełamać i zacząć się uczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model wygląda porządnie, widać dbałość o detal, to najważniejsze, ale  te skrzynki , beczka, kanistry to raczej powinny być przywiązane czymś, wydechy zdaje się zapomniałeś okopcić, widać na zdjęciach gdzie pojazd od tyłu, chwila roboty a lepszy efekt.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model ładny, starannie wykonany, detal fajny.

Brudzenie kwestia gustu dla mnie ciut za dużo błota.

Ale niestety największy babol jaki dostrzegłem to lewitujące koła. No chyba że to kwestia zdjęć. Jedna strona jest ok ale druga się tak rzuca w oczy.

Ogólnie to model fanie ci wyszedł

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Evildead napisał:

Model wygląda porządnie, widać dbałość o detal, to najważniejsze, ale  te skrzynki , beczka, kanistry to raczej powinny być przywiązane czymś, wydechy zdaje się zapomniałeś okopcić, widać na zdjęciach gdzie pojazd od tyłu, chwila roboty a lepszy efekt.

 

Dzięki za komentarz :) 

Pełna zgoda - powinny być przywiązane. W planie mam wykonanie do niego podstawy (jak już złapie minimalne podstawy ich wykonywania) i on mi się widział taki postojowy - np w trakcie uzupełniania amunicji. Dlatego nic z dodatkowego szpeju nie jest jeszcze przyklejone. 

Zupełnie zapomniałem o wydechach - Dzięki - Na pewno to poprawię!  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Sebastian76 napisał:

 

 i on mi się widział taki postojowy - np w trakcie uzupełniania amunicji. Dlatego nic z dodatkowego szpeju nie jest jeszcze przyklejone. 

 

 

I to jest dobry pomysł na podstawkę jak najbardziej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kzugaj napisał:

Model ładny, starannie wykonany, detal fajny.

Brudzenie kwestia gustu dla mnie ciut za dużo błota.

Ale niestety największy babol jaki dostrzegłem to lewitujące koła. No chyba że to kwestia zdjęć. Jedna strona jest ok ale druga się tak rzuca w oczy.

Ogólnie to model fanie ci wyszedł

Dziękuję za opinię :) 

Z tym błotem to taka nauczka dla mnie torszkę, bo miałem już takie poczucie, że jest ok. A potem jeszcze troszkę dorzuciłem :) Czy mogłoby być mniej - myślę, że tak. Robiłem pierwszy raz - brakło trochę doświadczenia niestety. 

Z jednym kółkiem jest minimalny problem, który na zdjęciu został faktycznie dodatkowo uwypuklony przez nierówność materiału na którym robiłem foty -Dzięki! 

 

Pozdrawiam! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie rozmazany olejami kamuflaż - sprawia ważnie mocnego zakurzenia pojazdu, starannie wykonane dodatkowe elementy robią dobra robotę. Jedynie może tego błota przy kołach ciut za dużo ale też strasznie nie jest. Ogólnie bardzo przyjemny model i mi się podoba :super:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny model. Brudzenie subtelne lecz czytelne... Akcesoria niesamowicie realistycznie wyglądają (zardzewiały zbiornik na paliwo rządzi!!) Jeśli coś mogę dodać to w zbiornikach Tamki od spodu z przyczyn technicznych jest źle zrobione dno . Nie ma tam naprawdę tak ogromnej wnęki :) Nie poprawiaj bo jak się polepszy to się popie... Lewitujące koła i brak "zwisających" gąsienic psuje wysoki efekt realizmu.

2023-07-29_225647.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.