Skocz do zawartości

Autoblinda AB 41 | Italeri 1:35


Hubert Kendziorek

Rekomendowane odpowiedzi

Autoblinda AB 41, w barwach Pułku Ułanów Karpackich, Egipt 1942.

 

gnO2py.jpg

 

9KexHc.jpg

 

iqJ3UN.jpg

Źródło: Internet, w celu dyskusji.

 

Model produkcji Italeri, bez waloryzacji, poza przeniesieniem anteny, modyfikacją klaksonu, nawierceniem luf. Kalkomanie Toro Model.

Z oponami nie kombinowałem, choć te "środkowe", po obu stronach powinny mieć inny bieżnik. Są zestawowe z gumy, mocno takie sobie.
Malowany farbami Lifecolor, washe od Modellers World, płyny Lifecolor Tensocrom, pigmenty AK.

 

Zapraszam do galerii.

 

Oou6tx.jpg

 

 

r13kLX.jpg

 

KJrNcJ.jpg

 

DAbM5u.jpg

 

6BLn6M.jpg

 

uOMkJp.jpg

 

TKrNTq.jpg

 

xYtwF5.jpg

 

Ro0twl.jpg

 

fM9eQQ.jpg

 

  • Like 21
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Endrju napisał:

A jaki dokładnie kolorek wziąłeś na bazę?

 

 

Czarny podkład MRP i na to UA217 Giallo Sabbia chiaro z zestawu Lifecolor CS 08 Italian WWII Regio Esercito.

Do włoskiej pancerki moim zdaniem najlepsze farby, a wśród akryli - w ogóle jedne z najlepszych, tylko trzeba rozcieńczać firmowym środkiem, dają przyjemne matowe wykończenie i nadają się do pracy pędzelkiem, np. przy wyciąganiu detali powierzchni.

 

10 godzin temu, zaruk napisał:

Świetny. Prawie czyścioch, jak to u samolociarzy - ale tu, IMHO, na plus. 

 

Na pustyni pada nieczęsto, więc nie szalałem z brudzeniem.

Ale masz rację, coś jest na rzeczy z awersją do przesady z brudem gdy pancerka jest odskocznią od samolotów. Ciekawe, czy działa to także w drugą stronę?

 

Dzięki za komentarze :) 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Hubert Kendziorek napisał:

Ale masz rację, coś jest na rzeczy z awersją do przesady z brudem gdy pancerka jest odskocznią od samolotów. Ciekawe, czy działa to także w drugą stronę?

 

Działa. Przynajmniej u mnie. Przeskoczyłem z pancerki na samoloty i cały czas mam problem z wypuszczeniem czystego i nie zużytego egzemplarza.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te koła Italeri wydało takie beznadziejne, czy to twoja wtopa? Jak się na nie spojrzy od wewnątrz, to są puste i wygląda to jakbyś dał tylko połówkę koła. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, SFModel napisał:

Czy te koła Italeri wydało takie beznadziejne, czy to twoja wtopa? Jak się na nie spojrzy od wewnątrz, to są puste i wygląda to jakbyś dał tylko połówkę koła. 

 

Dałem tyle, ile mi dali w pudle :D . Koła są słabawe, nie dość że gumowe, to kiepsko odlane. Są puste w środku i trudno było je na feldze ułożyć, ale nie w tym sensie, o jaki Ci chyba chodzi, to raczej kwestia cienia na planie zdjęciowym, "kurzyłem" obie strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze wyszedł. Tak delikatnie bez szaleństw - w sam raz. Przy założeniu, że pustynia to raczej wszechobecny pył beż żadnych zacieków i "splaszy" i tutaj jest co byc powinno i nie ma efekciarstwa na siłę. Wash tez dobrze dobrany - podkreśla detale nie wybijając się na pierwszy plan. Bardzo fajny dla oka model.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Hubert Kendziorek napisał:

Dałem tyle, ile mi dali w pudle :D .

Ok, jak się teraz przyjrzałem to faktycznie na małym ekranie mogło to dziwnie wyglądać. 

 

Model całkiem fajny. Podoba mi się i też mam w planach ten egzemplarz. Bardzo lubię robić "nasze" pojazdy. Tylko muszę upolować dobry model Autoblindy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.