Skocz do zawartości

Grumman F4F-3P Wildcat // VMO-251 // Hasegawa 1/72


Moses

Rekomendowane odpowiedzi

Do tego modelu zbierałem się trochę czasu, najpierw kompletując graty a później zastanawiając się jak do niego usiąść i jak ma wyglądać. Chyba się udało. Mi się podoba :)

 

Co do samej maszyny, o ile się nie mylę była to pierwsza maszyna mająca zapewnić taktyczne rozpoznanie dla batalionów USMC. Powstała na bazie mysliwców F4F-3, z których wymontowano kadlubowy zbiornik paliwa, znajdujący się za kabiną, a w jego miejsce zamontowano aparaty fotograficzne. Maszyny posiadały dalej swoje uzbrojenie strzeleckie, zachowując swoje zdolności bojowe, co zostało wyrażone w godle jednostki, czyli ośmiornicy trzymającej w swoich mackach lornetkę i pistolet. W związku z tym że maszyna nie miała podczepianych zbiorników paliwa, jej zasięg był ograniczony, nie mogły uczestniczyć w pierwszej fazie bitwy o Guadalcanal, ich działania ograniczały się do bronienia bazy na Espritu Santo 

 

Grumman F4F-3P Wildcat

VMO-251; "Cactus Air Force"

Espritu Santo; Wyspy Solomona; 1942

Hasegawa 1/72

+ RD 72035 Recon Wildcats - Rising Decals

+ 72041 - F4F-3/Martlet III - wing for Hasegawa - Attack Squadron

+ AIR7054 F4F-4 WILDCAT cockpit set Hasegawa - Aires

+ 72318 F4F Wildcat Stabilizer Hasegawa - Quickboost

+ 72455 F4F Wildcat Cocpit Detail Set - True Details

+ 7094 F4F Armament Set for Hasegawa - CMK

 

Do tego jeszcze dostałem w prezencie troche częsci od modelu Arma Hobby, które wykorzystałem, zastepując oryginalne gorszej jakosci

 

 

IMG_20231217_172443~2.jpg

IMG_20231217_172510~2.jpg

IMG_20231217_172536~2.jpg

IMG_20231217_172600~2.jpg

IMG_20231217_172619~2.jpg

IMG_20231217_172640~2.jpg

IMG_20231217_172659~2.jpg

IMG_20231217_172728~2.jpg

IMG_20231217_173023~2.jpg

IMG_20231217_173043~2.jpg

IMG_20231217_173140~2.jpg

  • Like 20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli żółtą szmatą są przykryte aparaty ?  Jak to działało? Bo nie mam pojęcia.

Aparaty/kamery po bokach kadłuba - rozumiem. Ale na grzbiecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Ładnie wyszedł! Z tego co wiem, to ten żółty obiekt to tratwa ratunkowa na wypadek lądowania na wodzie. Może aparaty są pod nią - wtedy byłby do nich całkiem niezły dostęp bez konieczności robienia dodatkowego otworu w kadłubie.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, zaruk napisał:

Czyli żółtą szmatą są przykryte aparaty ?  Jak to działało? Bo nie mam pojęcia.

Aparaty/kamery po bokach kadłuba - rozumiem. Ale na grzbiecie?

Na grzbiecie masz Dinghi, czyli tratwę ratunkową; a Aparaty znajdowały się po prawej stronie, dwa segmenty od dolnych okien.  Z tego co wyczytałem to były odsuwane, ale czy w trakcie lotu przez pilota, czy przed lotem, tego juz nie wiem. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędnie zinterpretowany materiał historyczny. Jak już doszedłem jak powinno być, stwierdziłem że zostawiam jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie model na TAK, z tym że ma parę ale.

Klapy lądowania nie wiem czy nie za bardzo opuszczone, jakoś tak nienaturalnie to wygląda. I kolor wnęk tychże klap tez jakiś taki za bardzo zielony.

No i lewa lotka zaraz odpadnie bo się trzyma chyba tylko na jednym zawiasie.

Poza ty jest OK.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z tymi klapami, tym razem bez kątomierza mocowałem, bo nie znalazłem informacji jakaja być wychylone. Jest chyba w miarę ok..

 

Zielony mimo że nieprawidłowy dla klap, dla wczesnych Wildcatow jest prawidłowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.