Skocz do zawartości

UPDF T-55 AMV, Buur-Hakba 2013, Takom 1:35


halset

Rekomendowane odpowiedzi

Udało się dobrnąć do końca. Takie krótkie podsumowanie: model wyprodukowany przez firmę Takom, figurki załogantów FC Model Trend (kolega we włazie wieży został "odrobinę" przerobiony, tzn. otrzymał nowe buty, głowę, dłonie, butelkę wody i nową kurtkę), baba z Mantis Miniatures, większość bambetli to druk 3d (spora część gratów projektowana przeze mnie), trochę green Stuffu i jakieś drobiazgi. Strasznie się ten projekt dłużył, cieszę się że mam go za sobą :)
Figurek nie potrafię niestety malować więc wyszło jak wyszło, zdjęcia niestety robione telefonem bo nie mam innej możliwości.
Postarane na 15% 😉
 

image.thumb.jpeg.91459900970751b838e8e5a3d13fc5f2.jpeg

 

image.thumb.jpeg.a746988400f822947041dc1fdc523a80.jpeg

 

image.thumb.jpeg.5469326c2ddb63735dee2a99d4b9bde8.jpeg

 

image.thumb.jpeg.8472f230738d75ad5c57c873a247f1a1.jpeg

 

image.thumb.jpeg.6f1734197f881416fd7257a5c1104af1.jpeg

 

image.thumb.jpeg.0ac2d08bb28bcae3ef88e79b65ec4527.jpeg

 

image.thumb.jpeg.c2bbb020078bfe09694afea9ac8f65a7.jpeg

 

image.thumb.jpeg.73b5231429fc9f5ad5e9fa75d6c87758.jpeg

 

image.thumb.jpeg.77c1e4f5ee35a87a0ba172aab48379cf.jpeg

 

image.thumb.jpeg.ab1d1edcb778910a6be89402e648124e.jpeg

 

image.thumb.jpeg.cb2c32026e7cf2a0526b91c1bb88b081.jpeg

 

image.thumb.jpeg.03562440eacbbb2836da092edb508a37.jpeg

  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, patrykd napisał:

Jestes pewien że taka żywa zieleń na pustyni występuje 😉

 

image.thumb.png.9046ea1ccf06e7884bdf8a7c1db2010b.png

image.thumb.png.0b0a64c3a13defe118914e15f4861ffb.png

 

 

Tutaj zdjęcia oryginału 😉

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buur-Hakaba, chyba literkę zjadłeś, ale to nic. Bo model jak zwykle ma klimat. Super zrobiony, ciekawa scenka, niebanalna. A komórką jak widać też można zrobić super zdjęcia.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, copycat napisał:

Buur-Hakaba, chyba literkę zjadłeś, ale to nic. Bo model jak zwykle ma klimat. Super zrobiony, ciekawa scenka, niebanalna. A komórką jak widać też można zrobić super zdjęcia.

 

Hm, może to po polskiemu Buur-Hakaba jest poprawnie. Ja prosty chłop ze wsi, nie znam się i zerżnąłem z Wiki 1 do 1: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:2013_02_27_Buur-Hakba_g_(8550039357).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonały model. Świetna scenka. Malowanie figurek dla mnie rewelacja. Z tym nieumieniem to taki Twój żart oczywiście.:super:

Bardzo mi się podoba za wyjątkiem jednej drobnej rzeczy. Nie podoba mi się antena. Spójrz na swoje drugie zdjęcie i znajdź tam antenę.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Endrju napisał:

Doskonały model. Świetna scenka. Malowanie figurek dla mnie rewelacja. Z tym nieumieniem to taki Twój żart oczywiście.:super:

Bardzo mi się podoba za wyjątkiem jednej drobnej rzeczy. Nie podoba mi się antena. Spójrz na swoje drugie zdjęcie i znajdź tam antenę.

 

Jak można jaśniej to będę wdzięczny 😉 Chodzi o to, że zbyt gruba, czy zbyt prosta? 

Co do figurek to głównie chodziło mi o twarze, na zdjęciach wyglądają w miarę ok przez korzystne oświetlenie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, halset napisał:

Jak można jaśniej to będę wdzięczny 😉 Chodzi o to, że zbyt gruba, czy zbyt prosta?

Powiedzmy, że mi się wydaje, że jest za gruba. Nie wykluczam, że może tak na zdjęciach wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Endrju napisał:

Powiedzmy, że mi się wydaje, że jest za gruba. Nie wykluczam, że może tak na zdjęciach wygląda.

Anteny to zawsze u mnie jest temat... Tu wykorzystałem zestaw Abera do T-55, tylko zamiast aberowskiego drutu, w ramach eksperymentu dałem kawałek struny gitarowej, odrobinę cieńszy od tego co Aber daje. Kiedyś robiłem anteny z rozciągniętych ramek, ale po dłuższym czasie zawsze zaczynały się giąć i wyglądało to kiepsko. Jeśli ktoś ma jakieś dobre rady co do anten to chętnie wypróbuję czegoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Nie chcę twierdzić, że mój pomysł na anteny jest lepszy. Jest inny. Czy lepszy to tu już ocena należy do innych.

Ja ostatnio robię anteny z cienkiego drutu miedzianego o średnicy 0,2 lub 0,3 mm.  Drut miedziany łatwo się gnie. Żeby go dokładnie wyprostować trzeba docięty na wymiar kawałek drutu porolować na macie za pomocą drewnianego klocka tak jak się roluje plastelinę. Na modelu drut też się gnie więc wymyśliłem ostatnio, żeby anten nie wklejać tylko wciskać w odpowiedni otwór w wieży a przed kolejną prezentacją, wystawą ponownie go wyprostować na macie. Ale najważniejsze to chyba kolor. Zauważyłem, że wielu kolegów maluje anteny na czarno przez co są bardzo widoczne. Anteny według mnie trzeba pomalować jaśniejszym kolorem żeby nie rzucała się w oczy. Ja ostatnio maluję anteny za pomocą farby Mr Metall Color MC 214 Dark Iron. Dla tych którzy nie znają tej farby wyjaśnię, że dany element maluje się pędzlem nie zważając na grubość warstwy farby. Po zaschnięciu farby (po kilku minutach) biorę stary krótko ostrzyżony pędzel (taki kwacz) i usuwam wierzchnią warstwę farby (łatwo schodzi) spod której wychodzi piękna metaliczna powłoka. Jeśli ktoś tej farby nie testował to polecam to zrobić. 

Ewentualnie możesz w moim podpisie znaleźć skrót do galerii mojego Crusadera w 1:72. Od razu uprzedzam, że to nie jest jeszcze szczyt możliwości. Wkrótce skończę Cromwella w 1:72 to zapraszam tam do obejrzenia. Może coś Cię z mojej metody zainspiruje do dalszych poszukiwań. 

Edytowane przez Endrju
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Świetny czołg, bardzo fajnie obładowany i te zwisające kostki ERA... miód. I oczywiście bardzo dobra kompozycja całej pracy - czaka laka smak Afryki 😉

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Struny masz cieńkie to 8ki. Są 9 i 0.10 tak zwane struna E1 więc 8 lub 9 maks. Stary sprawdzony sposób. Szkoda kasy na abera druciki,pręciki. Zawsze były na sztuki,słabej jakości struny Presto z gdańska. Zawsze w muzycznych można obadać. Ernie ball są pakowane-jakosciowo dobre struny ale cena. Sam chce wykorzystać do teciuchy z strun, ale zastanawamiam sie jaka z owijką przypasi rozmiar przy 72 skali na holowniczą line.

Edytowane przez MayonesEXG7
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, LuckyStrike napisał:

@halsetnie wiem czy to ten sam ale wydaje mi się, że go widzialem dzisiaj na żywo na Festiwalu Modelarskim w Bytomiu. Pięknie wygląda na żywo.

Ano ten sam. Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Badziewnik na rufie robi robotę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.