Skocz do zawartości

Sd.Kfz. 142/1 Stug III C/D (192 Stug Abteilung - Rosja 1942) 1:35 DRAGON


Sebastian76

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Życie jak wiadomo lubi zaskakiwać, wiec mimo , iż otworzyłem tutaj warsztat z Panterą to w tak zwanym międzyczasie zabrałem się za dwa inne modele.

Jeden z nich właśnie udało mi się ukończyć 

Model waloryzowany elementami fototrawionymi z zestawu Voyager Model PE 35873. oraz gąsienicami Panzerwerk Design , których (nie ukrywam) jestem psychofanem.

 

Zachęcam do dzielenia się uwagami. Zdaje sobie sprawę, że nie ustrzegłem się kilku potknięć w trakcie pracy, ale udało się tymi kryzysami lepiej lub gorzej zarządzić. 

Malowany farbami Mr. Color serii C. Zużycie, brudzenie oraz inne efekty - Hiszpański zaciąg farb i emalii od Ammo, AK.

 

Pozdrowienia z Wrocławia!

 

Sd.Kfz. 142/1 Stug III C/D

192 Stug Abteilung - Rosja 1942

1:35 DRAGON

DSC00257-4-Poprawione-Szum.jpg

DSC00258-4-Poprawione-Szum.jpg

DSC00518-4-Poprawione-Szum.jpg

DSC00519-4-Poprawione-Szum.jpg

DSC00783-3-Poprawione-Szum.jpg

DSC00786-2.jpg

DSC01045-Poprawione-Szum-2.jpg

DSC01046-3.jpg

DSC01047-2-Poprawione-Szum.jpg

DSC01048-3-Poprawione-Szum.jpg

DSC01050-2.jpg

DSC01568.jpg

DSC01572-Poprawione-Szum.jpg

DSC01574-Poprawione-Szum-2.jpg

DSC01575-2-Poprawione-Szum.jpg

DSC01841-Poprawione-Szum.jpg

DSC00512-Poprawione-Szum.jpg

DSC00521-2-Poprawione-Szum-2.jpg

17.png

18.png

  • Like 15
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny. Podoba mi się. Graty dodają mu życia. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, SFModel napisał:

Fajny. Podoba mi się. Graty dodają mu życia. 

 

Godzinę temu, halset napisał:

:super:

Świetnie wyszedł. Drewno w skrzynkach jak prawdziwe, gęsi tez petarda. Zazdraszczam skilla. 

 

Dziękuję panowie za mile słowa. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Całkiem spoko, fajny weathering :) , ale, można by dodać kabel na lewym błotniku skoro już blaszki dodałeś, korytko anteny  lekko odrapać żeby było widać że drewniane było, no i chyba problem z kalkami był, trochę srebrzą i jak by deko grube, na główce np.

Edytowane przez Evildead
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Evildead napisał:

Całkiem spoko, fajny weathering :) , ale, można by dodać kabel na lewym błotniku skoro już blaszki dodałeś, korytko anteny  lekko odrapać żeby było widać że drewniane było, no i chyba problem z kalkami był, trochę srebrzą i jak by deko grube, na główce np.

 

Dzięki za merytoryczne uwagi :). Kalki to był faktycznie mały problem.  Nie pochodziły z zestawu i wg mnie faktycznie średnio z ich jakością - Tak jak piszesz - bardzo grube i za chiny mimo tony zmiękczaczy nie dało się ich lepiej ułożyć.  Koryta anteny faktycznie nie obczaiłełm, że było drewniane  - szkoda - faktycznie można było jeszcze tam popracować - zapamiętam przy kolejnym. Z kablem - cóż, jakoś mi ten brak symetrii zagrał kompozycyjnie. 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja może bardziej przyłożyłbym się do uwidocznienia gołej stali na elementach jezdnych, ale to takie czepianie.

Świetny model.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
14 godzin temu, Sebastian76 napisał:

 Kalki to był faktycznie mały problem.  Nie pochodziły z zestawu i wg mnie faktycznie średnio z ich jakością - Tak jak piszesz - bardzo grube i za chiny mimo tony zmiękczaczy nie dało się ich lepiej ułożyć.

Pewnie  Star decals :), duży wybór mają , ale wszyscy na nie narzekają , grube, sztywne, ciekawe czy coś z tym zrobili w nowych wypustach, czy dalej klepią jak było, pewnie hajs się zgadza.

Edytowane przez Evildead
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Seb napisał:

Ja może bardziej przyłożyłbym się do uwidocznienia gołej stali na elementach jezdnych, ale to takie czepianie.

Świetny model.

 

Dziękuję :) Z tą wypolerowaną stalą nie chiałem właśnie przesadzić. Model przedstawia frontowego Stuga z Rosji. I tak sobie pomyślałem, że tam poruszał się głównie po nieutwardzonych drogach, polach itp.  Dlatego przetarcia zrobiłem subtelniejsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Evildead napisał:

Pewnie  Star decals :), duży wybór mają , ale wszyscy na nie narzekają , grube, sztywne, ciekawe czy coś z tym zrobili w nowych wypustach, czy dalej klepią jak było, pewnie hajs się zgadza.

Dokładnie tak. Nigdy więcej :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba! Szczególnie brudzenie układu jezdnego, bambetle i widoczne elementy wnętrza. Staranność wykonania szczegółów tworzą większą całość, która wygląda świetnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, TAW napisał:

Bardzo mi się podoba! Szczególnie brudzenie układu jezdnego, bambetle i widoczne elementy wnętrza. Staranność wykonania szczegółów tworzą większą całość, która wygląda świetnie.

 

Bardzo mi miło, że się podoba.  Motywujące:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, TAW napisał:

Bardzo mi się podoba! Szczególnie brudzenie układu jezdnego, bambetle i widoczne elementy wnętrza. Staranność wykonania szczegółów tworzą większą całość, która wygląda świetnie.

 

 

Bardzo się cieszę, że się podoba :) Dzięki za feedback! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, MayonesEXG7 napisał:

Mi się podoba całościowo. Gratki, za wykonanie.

 

11 godzin temu, grzesioc napisał:

O Panie! Ale robi wrażenie! Gratulacje 

 

3 godziny temu, Endrju napisał:

Świetny model. Robi super wrażenie. Detal doskonały.

 

Pięknie dziękuję panowie. Bardzo mi miło! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny model, ale ja jako rekonstruktor historyczny zwracam bardziej uwagę na mniejsze bambetle i oporządzenie. I tak, wygląda to fajnie, choć brakuje mi zdjęcia z góry tych tobołków. Natomiast odpięty magazynek w Mp-40 to fajny smaczek :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.