Skocz do zawartości

B-2 Spirit - Testors - 1:72


Lucas HS

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 350
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bardzo podoba mi się ten model. W ogóle interesuję się lotnictwem współczesnym. Składam modele inaczej niż większość forumowiczów - nie stosuje tzw. blach, ew. sam coś dorabiam i nie używam aerografu, czasem spreju ale tylko biały kolor. Będę śledził postępy prac nad B-2, na pewno czegoś się nauczę. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update. Od dwóch dni walczę z wylotami, ale szerzej o tym następnym razem napiszę. Jak je skończę. Tym razem jednak chciałbym pokazać skrzydła i ich "samosklejalność"... niestety, ale były duze uskoki, więc nie żałowałem szpachli... a co!

P1010002-2.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Rafał

 

Nie ma problemu, za jakiś czas ruszam ze swoim B-2 więc ta dokumentacja również mi się przyda. Mam już 2 fotele ACES II Airesa, blaszki edka. Przymierzam się też do silników i komory uzbrojenia od podstaw. Dlatego "uczę" się tego zestawu na Twojej relacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nic ciekawego... Trwa szlifowanie skrzydeł. Mam już za sobą dwie godziny szlifowania, oraz 4 arkusze papieru ściernego. Nie wspominam o szpachlowaniu:

P1010041.JPG

P1010043.JPG

P1010047.JPG

 

Aha, przyszły kalki. Jakością to one nie grzeszą. Kiepska jakość literek, i całe pożółkłe:

P1010048.JPG

 

W piątek zaczną się ferie zimowe, bo będzie więcej czasu...

 

PS: Niewyszlifowana szpachla jest tylko między otwartą "klapą" a załamaniem skrzydła. Reszta już wstępnie wykończona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

postanowiłem odkopać mój wątek. Trwają pracę nad częściami potrzebnymi do zamknięcia kadłuba, a tym czasem wyszlifowałem jego dolną (nie ma jej na fotce) i górną cześć:

IMG_0090.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei w ramach wdzięczności puściłem dziś parę blaszek dla Ciebie

Z tego wszystkiego zapomniałem pokazać efekt żmudnego szlifowania. W między czasie wyciąłem takie coś, bo przecież co to za MODEL, w którym modelarz nie wyciął żadnego steru? Opuszczę go:

IMG_0094.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bacznie czekam na dalsze wieści... też planowałem pobawić się przy B-2 ale jednak to trochę za drogie.

 

A, że wszystkie miejsca w pierwszym rzędzie zajęte to składam wniosek o akredytacje prasową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie Hołek

rizzi GT - Ostatecznie kalki będą mieszane, a linii nie ryję.

mroko94 - ja nie znam czegoś takiego jak "model bezstresowy", chyba że ktoś mi kupi naprawdę dobrze "zdetalowany" model

 

Zapomniałem wrzucić fotki gotowych części na końcu każdego silnika:

IMG_0189.jpg

 

Po małej "awanturze" związanej z moim korzystaniem w aerografu, skończyłem prawy wylot silników.

Rozwaliłem też kompletnie kokpit, ale o tym jak go zbuduję do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początki prac w kabinie pilotów. "Ściana" bezpośrednio za fotelami pilotów będzie rozcięta wg czarnych kresek, czyli zostaną tylko małe ścianki po bokach. Dojdą pionowe słupowate profile za fotelami, faktura podłogi, toaleta, oraz część komputerów pokładowych obok "sypialni". Dorobię też pewnie jakieś wręgi na ścianach, przewody...

IMG_0215.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.