Skocz do zawartości

B-2 Spirit - Testors - 1:72


Lucas HS

Rekomendowane odpowiedzi

"Ściana" bezpośrednio za fotelami pilotów będzie rozcięta wg czarnych kresek, czyli zostaną tylko małe ścianki po bokach. Dojdą pionowe słupowate profile za fotelami, faktura podłogi, toaleta, oraz część komputerów pokładowych obok "sypialni".
Widzę, że płytka DVD dotarła. Prawda to?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 350
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Miałem zadzwonić i podziękować, ale mi się nie udało. Obejrzałem film raz dokładnie i kilka razy na kompie szukałem w nim potrzebnych "zdjęć" - klatek. No i wziąłem się za kokpit. Dzięki serdeczne!

 

EDIT z godziny 01:35:

Kabinka w trakcie prac:

IMG_0224.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć i Wszystkiego Naj, naj, naj w Nowym Roku!

Wrobiliście mnie z tą kabiną... Jest jeszcze tyle rzeczy do zrobienia...

Narazie z grubsza wszystko do kupy posklejałem i podoklejałem. Teraz czeka mnie delikatne szpachlowanie w niektórych miejscach. W miejscu czarnego X zrobię jeszcze toaletę. Czekam na fotele, które z Czech zamówił dla mnie sklep Martola. Mam też drążki od F-14

Jak dotąd zrobiłem tyle.

Właz pilotów (trochę koślawy, tędy wchodzili do samolotu) i "poręcz":

IMG_0323.jpg

 

Tutaj takie dwa ogólne widoki:

IMG_0317.jpg

4cfb1915099d5d50.jpg

 

Oczywiście fotele tylko do przymiarki. Chcę też wytrasować linie na czarnej płycie w kabinie, a dokładnie, przy owiewce.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarz. Ja tam jestem zadowolony, tym bardziej, ze będę robił poprawki wszelkich dziurek od skalpela w przewodach, będę był nadmiar CA debonderem. To dopiero fotki poglądowe. I nie ma co się oszukiwać, że mistrzem to ja nie jestem, więc cuda świata nie wydłubię z arkuszy plastiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że komentarz Skali był (bardzo) mało konstruktywny, przemyślałem sprawę, pooglądałem i upatrzyłem parę miejsc które koniecznie muszę poprawić. Oczekuję też, że Kolega wypisze mi wszystko co jego zdaniem zrobiłem źle.

 

Dokonałem niezbędnych pomiarów i zaprojektowałem więc w Corelu takie coś:

f0dfd95e36cbe45amed.jpg

 

Wydrukowałem i złożyłem, by sprawdzić, czy na pewno pasuje do kokpitu:

IMG_0333.jpg

 

Przeniosłem na blaszkę, użyłem rysika i liniału:

IMG_0344.jpg

 

Na końcu zerwałem poprzednie panele, a nowe wkleiłem w kokpit:

IMG_0352.jpg

 

Myślę, że teraz panele wyglądają dużo lepiej. Granic metal-plastik w gotowym modelu nie będzie widać. Powody: obecność fotela i "słupków", które wykonam z profili plastikowych.

 

PS: Dzięki Artur za rady - co poprawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szok, że po 24h wątek spadł już na drugą stronę. To świadczy tylko o dużej frekwencji, a co za tym idzie większym zaparciu modelarzy konkursowych by zrobić jak najlepszy model. Ja też się staram... o to kibelek który wyskrobałem z kawałka plastiku, blaszki i taśmy klejącej:

Oryginał*:

IMG_0370.jpg

 

I mój kibelek:

IMG_0359.jpg

IMG_0368.jpg

IMG_0362.jpg

 

Poziome kreski to po prostu łączenia poszczególnych warstw plastiku. Jest równe, sprawdzałem paznokciem. Może się wydawać, że są szpary, uszczerbki i niedoskonałości. Wykonałem otwór w wylocie dużego "leja", choć w rzeczywistości pewnie była tam taka klapka jak w cywilach. Naciskasz guzik, a podciśnienie wysysa zawartość tego co zrobiłeś, wgłąb samolotu. Zrobiłem też guzik odpowiadający pewnie za wspomnianą klapkę, oraz klapę toalety, składaną na dwie części i jej uchwyt. Niebieskie "przetłoczenie" blachy to tylko bajer z taśmy typu "skocz". Wcięcie po prawej stronie bryły kibelka to miejsce gdzie wchodzi rura. Widać na jednej z fotek.

 

*Jest to zdjęcie monitora wyświetlającego film pt: "Wielka Encyklopedia Lotnictwa: B-2 Spirit".

 

Pozdro

 

PS: Patrząc na foty, chyba poprawię jeszcze uchwyt klapy...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zrobisz ten dodatek do kibla co mi mówiłeś? XD XD XD

A tak serio, genialne to, kibel też, ale ogólnie, całe wnętrze. Że Ci się chce to robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna robota.Ja bym dodał jeszcze coś do środka tego kibelka.Byłoby realniej hahaha.żartuję.Bardzo dobrze Ci wyszło sam w swoim modelu miałem kilka drobiazgów strasznie małych do zrobienia i wiem ile się trzeba namęczyć.Tak trzymaj.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wielka Historia lotnictwa: B-2 Spirit".
A nie powinno być przypadkiem "Wielka Encyklopedia Lotnictwa"? Przynajmniej ja tak mam, no chyba że Ty masz to z innego źródła. ;)

 

A tak na poważnie, to przejrzyj sobie jeszcze te dwa zdjęcia:

Przekrój perspektywistyczny B-2 oraz Przekrój perspektywistyczny B-2 - zoom na kabinę

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faaajne wnętrze - faktycznie szkoda je zamykać, może zrób otwarte wyjścia awaryjne w sufice to chociaż coś będzie później widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, dwa dni rozmyślałem, dyskutowałem z kolegą...

Doszedłem właśnie do tego momentu co Wy teraz Tych pokryw nie otworzę - kupy się nie trzyma. Myślałem nad przezroczystym dachem wykonanym metodą vacu, ale model dużo straciłby na klimacie. Wolę cieszyć się samą świadomością kabinki, niż mieć dziwadło

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.