Skocz do zawartości

B-2 Spirit - Testors - 1:72


Lucas HS

Rekomendowane odpowiedzi

Wzorowałem się na filmie dokumentalnym o B-2. Było tam ujęcie kabiny, fotele były caluśkie czarne w wyjątkiem kilku naklejek, tabliczek po bokach.
- zapewne byly w pokrowcach, tu troszke je widac:

 

2c6f461f1281091f.jpg

a tu bez:

2a4f8337dc1220d7.jpg

 

Fajnie robota idzie...

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 350
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hej!

Dawno nic nie wrzucałem bo i mało zrobiłem... przejdźmy jednak do relacji ---->

Zrobiłem coś co wydawało mi się niemożliwe. Udało mi się odlać drążek sterowniczy wymiarów... no właśnie

IMG_0498.jpg

 

Tutaj należą się stokrotne dzięki koledze Kermitowi, który zdecydował się, pożyczyć mi swój drążek z F-14 do odlania. Dzięki stary!

 

Elementy konstrukcji za fotelami wymieniłem jednak na ceowniki, żeby mniej wyglądało jak szyny kolejowe... wystarczyło lekko przerobić profil plastikowy tnąc i szlifując:

IMG_0522.jpg

 

Tak więc samą kabinkę mam już w 100% skończoną!

IMG_0514.jpg

 

Wziąłem się za sufit. Może dziś poprawię małe nadlewki kleju i pomaluję:

IMG_0528.jpg

 

Czas ciąć metal i krzesać iskry! Wziąłem się na ostro za komorę bombową:

IMG_0508.jpg

 

Do następnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj należą się stokrotne dzięki koledze Kermitowi, który zdecydował się, pożyczyć mi swój drążek z F-14 do odlania. Dzięki stary!
Nie ma sprawy, na tym i ja skorzystam. ;)

Nieźle Ci idzie ta robota. Jak będzie gotowy, to muszę go sobie obejrzeć.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo ze zdjęć to panowie muszą raczyć się zapachami kolegów siedzących na kibelku

Jak ktoś coś wie, niech napisze, dobrze wiedzieć, ale i tak kokpit już zostaje. Jest wystarczająco przerobiony jak dla mnie Teraz będę powoli wklejał go kadłub, a tego zamykał. Nie mogę się doczekać!

 

Pozdrawiam wszystkich oglądających-udzielających się, jak i tych, którzy tylko nabijają "wyświetlenia" tematu. Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem dwa lata temu w Auchan za... 20zł xD Służy mi dobrze, ale używam tylko do tego typu prac jak na zdjęciu. Mało precyzyjna zabawka. Tarcze tnące kupiłem na Allegro. 7zł za 20 sztuk chyba. Super sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucas widzę, że prace znowu nabrały tempa... ten sraczyk jest obłędny, fakt umiejscowienie za fotelem mało trafne, ale taka konstrukcja... chociaż z drugiej strony... jak się takiemu zachce, to w nosie będzie miał kumpla... tylko będzie walił z grubej rury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umiejscowienie za fotelem mało trafne, ale taka konstrukcja... chociaż z drugiej strony... jak się takiemu zachce, to w nosie będzie miał kumpla... tylko będzie walił z grubej rury
Lucas, możesz mi przypomnieć, bo już nie pamiętam, czy na pułapie operacyjnym piloci korzystają z "masek tlenowych", czy jak to się tam nazywa, czy mają podobnie do liniowców zapewniony tlen w kabinie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kermit - Szczerze? Nie wiem

 

Ale wiem jedno. Mam dla Was niespodziankę. Już jest gotowa!

Od dawna przymierzałem sobie kabinkę do góry kadłuba i główkowałem jak by tu go wyeksponować. W grę nie wchodziły żadne udziwnienia typu przezroczysty sufit itp. Górnych pokryw też nie chciało mi się wycinać. Wpadłem za to na inny pomysł. Z góry muszę podziękować koledze Ostachowi, bez którego mój niecny plan by się nie udał. Podpowiedział co i jak .

 

Poleciałem dziś do sklepu i zakupiłem takie oto coś. Polutowałem z przewodem miedzianym, który w przyszłości będzie przechodził przez golenie podwozia do podstawki z bateriami. Potem przykleiłem do sufitu i dorobiłem z kawałka blaszki "ekranik" dzięki któremu dioda nie kłuje w oczy patrzącemu, tylko robi poświatę w kabinie. Oto co wydłubałem:

IMG_0593.jpg

IMG_0592.jpg

 

Tutaj wrzucam paręnaście zdjęć oświetlonej kabiny. Mniej więcej tyle będzie widać w gotowym modelu. Weźcie poprawkę na to co robi aparat... kokpit w rzeczywistości po oświetleniu jest normalny-szary, a nie niebieski

IMG_0559.jpg

IMG_0557.jpg

IMG_0565.jpg

IMG_0570.jpg

IMG_0571.jpg

IMG_0573.jpg

IMG_0575.jpg

IMG_0576.jpg

IMG_0581.jpg

IMG_0583.jpg

IMG_0584.jpg

IMG_0586.jpg

IMG_0556.jpg

 

Ahhhh... zapomniałbym! Zbudowałem "prawie od podstaw" (bo dwie ściany są oryginalne) komorę bombową. Oryginalna miała kompletnie zły kształt. Oczywiście dojdą wszelkie bebechy

IMG_0594.jpg

IMG_0598.jpg

 

Jak widać niestety musiałem przesunąć o 5mm przednią ścianę komory. Wygląda trochę śmiesznie, ale nie mogłem się zmieścić z kokpitem. Nie byłem świadom, że to jest w środku tak upchane

 

I galeria końcowa kabinki:

IMG_0600.jpgIMG_0601.jpg

IMG_0602.jpgIMG_0603.jpg

IMG_0606.jpg

 

Piszczcie proszę komentarze, a ja lecę wytłoczyć owiewkę, by móc zamknąć kokpit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze sie, że moje i mojego ojca rady się przydały. I dobrze że dałeś ten daszek. Chociaż wydaje mi się, że na niebiesko lub czerwono (jeśli takie osietlenie mają tam podczas lotu) by to lepiej wyglądało bo to jak wyszło na fotkach na niebiesko to jest czad. Ale wazne żeby było jak chcesz. Dobra robota, mnie by się nie chciało.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.