Skocz do zawartości

B-2 Spirit - Testors - 1:72


Lucas HS

Rekomendowane odpowiedzi

Oświetlenie wypaśne. Chyba sobie też kupię B-2 Testorsa i podiwanię Ci pomysła. Super wygląda.

A co do koloru, to oni tam chyba mieli taki zielony, jak przez noktowizor widać, tak mi się wydaje. Musiałbyś to skonfrontować z filmem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 350
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dobry pomysł z takim wyeksponowaniem wnętrza.Pomyślałem sobie.że może podświetlić to na czerwono.Kolor czerwony mniej rzuca się w oczy jako poświata delikatna a w takim samolocie nie rzucać się w oczy to podstawa.( Nia pamiętam jakie podświetlenie mają samoloty typu Stealth)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysl z zamontowaniem oswietlenia.

Dobry pomysł z takim wyeksponowaniem wnętrza.Pomyślałem sobie.że może podświetlić to na czerwono.
- na plycie to kabina jest podswietlona tak jak widac tu:

e9dfcff556446795m.jpg

- wiec czerwona raczej odpada.

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się spierał jak jest w rzeczywistości z tym oświetleniem.Gdzieś widziałem czerwone.Może jest tak ,że na płycie lotniska jest zwykłe a bojowe inne.Ja może właśnie widziałem wtedy kokpit z oświetleniem bojowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie. Mam wrażenie, że nie podoba wam się niebieski kolor, więc kombinujecie na czerwonymi itp. Jedyna fotka która pokazuje faktyczny stan koloru wnętrza to ta:

IMG_0559.jpg

 

Jak widać wnętrze jest w swoim oryginalnym kolorze, bo dioda jest biała! To zdjęcia dziwnie wyszły, kiepski balans bieli. Dziś zrobię lepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie pisałem,że mi się nie podoba.Pomyślałem tylko że można zrobić oświetlenie zgodne z oryginałem jak dba się o oryginalność.Nie jestem też pewien jakie w rzeczywistości jest to oświetlenie.A wspomniałem o czerwonym bo gdzieś takie widziałem w samolocie już.Nie miałem zamiaru krytykować Ciebie.Nawet mi to przez myśl nie przeszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, dzięki. W sumie to "podświetlenie", to bardziej uwydatniający model bajer, niż chęć dążenia do poprawności merytorycznej. Fajnie wygląda i WIDAĆ KABINĘ! O to chodziło

 

PS: Chyba dziś uda mi się wrzucić aktuala kolejnego, walczę już drugą godzinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu oglądałem sobie poczynania kolegów modelarzy.

I w końcu postanowiłem się zarejestrować.

B-2 zawsze mnie inspirował. Wiele razy przymierzałem się do niego na allegro. No i fajnie,że go nie kupiłem , bo tu mogę przeżywać emocje związane z robieniem tego niesamowitego nocnego demona nieba za darmo.

Na razie super. Choć kluczowe będzie malowanie ;_))

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Dziś tylko aktualizacja słowna, bo jestem u babci i nie mam aparatu

Od trzech dni z uporem maniaka próbuję wytłoczyć ładną kabinkę, ale coś mi nie idzie. Postaram się w poniedziałek zawitać w modelarskim, kupić arkusz balsy i zbudować w końcu pudełko podciśnieniowe to tłoczenia. Jestem mniej więcej w 50% budowy komory bombowej. Uzzbroiłem już we "wręgi" dolną i boczną ściankę i skończyły się profile polistyrenowe. Dostawa powinna przyjść w czwartek

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc po 6 próbach wytłoczyłem poprawną kabinkę :D:D

Co prawda ma małe nierówności patrząc pod światło, ale widoczność kabiny pilotów o niebo lepsza od pudełkowej. Będę jeszcze próbował, ale w razie czego, mam już coś co można wkleić w kadłub:

IMG_0652.jpg

IMG_0653.jpg

 

Oraz komora bombowa... Mam jeszcze do zrobienia 3 ścianki, oraz okablowanie, ale skończyły mi się profile plastikowe i nie mogę robić. Dostawa powinna przyjść jutro.w czwartek, zależy jak się M-zone wyrobi.

A tam gdzie plastik jest "błyszczący" od kleju jest równo, wbrew pozorom. Tamiya Extra Thin czyni cuda!! O ile się nie dotknie, można zrobić kropelkę na równej powierzchni plastiku, pomalować podkładem i NIC nie widać, że jest klej. Oto ona:

IMG_0659.jpg

IMG_0660.jpg

IMG_0661.jpg

IMG_0656.jpg

 

Muszę przeprosić za zdjęcia gorsze niż zwykle, ale jestem na wyjeździe i nie miałem statywu, brystolu i odpowiedniego światła.

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!!

 

Skończyłem komorę oraz wkleiłem rotacyjną wyrzutnię bomb, czy coś takiego (ten niebieski pręt).

IMG_0664.jpg

IMG_0669.jpg

IMG_0670.jpg

IMG_0683.jpg

IMG_0686.jpg

IMG_0687.jpg

 

Wyrzutnia wklejona jest na dwóch łożyskach, co umożliwi mi późniejsze zdetalowanie jej z każdej strony. Gdyby nie była obrotowa, miałbym dostęp tylko od góry. Dociążyłem przód samolotu kawałkami wyciętymi z płyty ołowianej.

IMG_0679.jpg

IMG_0680.jpg

 

Niestety przednie łożysko nie zmieściłoby się gdybym nie zrobił tego...

IMG_0678.jpg

 

Na szczęście dziura wypadła w miejscu "skrzyni" w kabinie, więc od wewnątrz NIC nie widać

 

Jeśli uda mi się dziś wytłoczyć wystarczająco ładną kabinkę - zamknę kadłub.

 

Pozdro!

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Ostach chyba był na wakacjach na Podhalu :-)))

Tymi łożyskami zyskałeś uwielbienie kleru. Sam jego ekscelencja Biskup nie mógł uwierzyć własnym oczom. Co prawda zamontowanie łożysk to mocna przesada :-)), ale Twój warsztat modelarski zaczyna naprawdę imponować!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucas HS, było zdradzić wcześniej plany łożysk. Do paczek dla Ciebie dodałbym Ci parę tulejek ślizgowych. Zmniejszyło by to masę i skomplikowanie o około 20 razy. Co nie zmienia faktu, że podniosłeś mi poprzeczkę w moim projekcie Duszka o kolejne 2 metry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podniosłeś (...) poprzeczkę w (...) projekcie Duszka o kolejne 2 metry
Ja to już w ogóle jestem poza konkurencją... Wymiatasz, Łukaszu, wymiatasz... Gdyby to moja zobaczyła, to nie miałbyś żadnych argumentów do wykręcenia się od ukazania tego na żywo. ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.