Skocz do zawartości

PZL AN-2 TD 1/72 Italeri / Bilek


tees

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie .

Ja też pozwólcie że wejdę w ten interes. Po długim ten tegowaniu w głowie postanowiłem że poraz kolejny zrobię modelik naszego poczciwego antusia. Kolejny bo już dwa zrobiłem. Ten będzie w barwach cywilnych. Mam do wyboru trzy malowania, wszystkie atrakcyjne i jeszcze niewiem które wybiorę ale nato jest jeszcze czas . Wszystkie trzy to ta sama wersja TD więc jeśli chodzi o detale to nie będzie problemu.A i kolorystyka wnętrza jest ta sama. Zgodnie z regulaminem prezentuje in-box chociaż pewnie wszyscy to coś dobrze znają.

594fb60794b11188.jpg

492362f4f812f503.jpg

924a9de686396806.jpg

ad2f63a1c328a44d.jpg

7187f64325abf7fa.jpg

 

I dodatki

45a96aec18bef56e.jpg

 

A to jedyna fotka jaka została mi po tamtych dwóch modelach antusiach

782cf4200775a79c.jpg

Zyczę wszystkim powodzenia w rywalizacji i przyjemnej zabawy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest to samo, co Trumpek?

Chyba nie. Mam Trumpka w poczekalni i wypraski chyba są inne (piszę "chyba", bo musiałbym przegrzebać poczekalnię aby to dokładnie sprawdzić, a to wymaga wycieczki do piwnicy ) Jak chcesz, to dokładniej sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam, bo Trumpeter jest relatywnie nieciekawy (jak na Trumpeterea) i tak sie zastanawialem, czego to moglby byc przepak... Ale skoro to dwa rozne modele, to moja teoria bierze w leb. Dzieki za informacje. Tees, rob model z szachownica. Tak, czy siak, bede sie relacji przygladal...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest . trumpek i italerka czyli bilek to dwa różne. Geometrycznie są podobne natomiast italerka ma lepszą fakure poszycia. W trumpku zrobili zamiast łagodnego pofalowania opłótnienia na skrzydłach i stateczniku pionowym jakieś jajkowate rowy co to nijak ma się do rzeczywistości.Zeby to wyprowadzić trzeba mieć wiele samozaparcia i duzo czasu. Italerka terz nie jest pozbawiona błędów . Chociażby przesunięci względem siebie symetrycznych elementów na połówkach kadłuba. Zeby bylo ok trzeba z jednej strony wycinać ,z drugiej wstawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałem jakiś czas temu ten model wraz z kalkami z HDL-a na allegro i teraz żałuje bo samolot ma klase i prędzej czy póżniej i tak będę musiał go zrobić. Jeszcze do niedawna miałem takie założenie - ''żadnych śmigieł", a teraz ciągnie mnie coraz bardziej do takich wynalazków jak An-2, Wilga, An-26, Bryza

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

O widzę, że i do SP-ANV są kalki.

W 1988 skakałem z tego egzemplarza na polowym lotnisku w Chrcynnie nawet mam jego stare zdjęcie, jeszcze w zielonym "mundurku" z białymi literami SP-ANV. Poczciwy November-Victor. Ech, łza się w oku kręci

 

Ale zachęciłeś mnie ostatecznie. swojego zrobię jako SP-ANV takiego jakim go pamiętam

 

Kibicuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz Kukurużnik że SP-ANV ma za sobą nawet role filmową? Ostatnio oglądałem na kino polska film z 1991 roku pt. Kuchnia Polska i tam właśnie

występował jako narzędzie ubecji.Był właśnie w zielonym kamuflarzu , duża biala rejestracja( wydaje mi się że neco większa niż standardowa ) i pod oknami ,przynajmniej z lewej strony napis Slużba Polsce. Swiadczy to że SP-ANV to rasowy cywil od początku swego istnienia( chyba) a nie rezerwista

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam kolegów.

Nadszedł czas by wreszcie ruszyć z pracami nad antkiem po przerwie spowodowanej obowiązkami zawodowymi.

Troszkę jednak w międzyczasie dłubałem ale to narazie jak się to mówi kropla w morzu. Przygotowałem główne elementy do dalszego montażu. Musialem im nadać kształty które upodobnią je do oryginału.

W tym miejscu chciałem pokazać na fotkach to o czym wspomniałem w jednym z poprzednich postów a chodziło o przesunięcie symetrycznych elementów na połówkach kadłuba. Na zdjęciach przed i po korekcie kształtów.

c53f5e5316725c25m.jpg078a9f3f49b994bem.jpg

A to reszta elementów po korekcie.

08a5b169c413bc45m.jpg99afdef438c60e5bm.jpg85caa858f5d0dff4m.jpg

Następnie wnętrze uzupełniłem blaszkami Parta które szczerze mówiąc pasują niezbyt dobrze. Najgorzej pasuje tylna ściana/wręga. Musiałem ją dorobić sam od podstaw bo inaczej tego problemu nieszło rozwiązać oczywiście wykorzystując to co można było z blaszki.Dorobiłem kilka innych elementów takich jak nawiewy, tunele powietrzne ,przewody paliwowe itp.

6d19be0c0bd38f5am.jpg23fd783587993ec8m.jpg

Następnie pomalowałem wszystko.

b800bce88a9da672m.jpgb0b3f6d4630351c2m.jpg0b659ed7b99550e9m.jpg

Po malowaniu dorobiłem firaneczki, poduszeczki na siedzenia i apteczke.

I w tym miejscu muszę wspomnieć że mój plan co do SP-FAP poszedł się paść. Po zrobieniu wnętrza dopiero zauwarzyłem że FAP ma o jedno okno z prawej strony więcej niż inne antki. Wobec zaistniałej sytuacji postanowilem zrobić ucieche koledze filonowi i zrobię SP-ANI.

A to fotka jego wnętrza dla porównania:e73aaaabd885df9fm.jpg

cdn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnętrze gitarrra!. W tym zestawie, jak pewnie wiesz, największy "kwas" jest z owiewką i w ogóle szybki wymagaja SZCZEGÓLNEJ uwagi. Przyznam, że to element relacji, który najbardziej mnie ciekawi. Popełniłem swego czasu An-2, w szafie mam jeszcze jednego, więc...popatrzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że mój Antek (gaśniczy, SP-ANK) jest obecnie w stadium przedgaleryjnym, miałem początkowo ochotę skrobnąć kilka uwag o modelu i masie pracy, jaką trzeba włożyć w jego wykonanie .

Ale na fotkach widać rękę fachowca, który doskonale zna się na swojej robocie

Pozostaje mi zatem milczące kibicowanie i nadzieja na częstsze aktualizacje tematu

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już też zrobiłem kilka . Robiłem też rame kabiny z blaszek. Miałem przed tym pietra ale sobie poradziłem i wyszło nawet nieżle. Dopasowanie tego elementu też nie jest najlepsze ale do przeżycia. Przed tą kabinką też mam pietra ale w zanadrzu mam jeszcze vaku jakby co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli szukasz trudnego malowania(do swoich kolejnych antków) to w AWM, w Olsztynie jest piękny Antek w malowaniu... Kubusia(tego od soczków).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniam mniam . To malowanko szalenie mi się podoba ale narazie jednak nie będe tego realizował. Jest naprawde dużo fajnych malowań antka.

Tak prawde mówiąc to ja tego FAP z końskimi głowami zrobie w niedałekiej przyszłości bo ja mam szajbe na punkcie antków. Takie małe zboczenie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.