Skocz do zawartości

Polska Broń Pancerna 1918-1939


skala72

Rekomendowane odpowiedzi

Coś dla Śmigłego ...

Skala zadaj sobie trochę trudu i poszukaj w sieci, są przynajmniej dwie strony gdzie znajdziesz info o tym pojeździe.

 

Aha, czyli Nie Wiesz Jendrass1, wystarczy nic nie pisać, albo napisać, że nie wiesz. To na tyle do ciebie.

-------

 

Znalazłem to zdjęcie na stronie z opisem, że pochodzi z PW (Warsaw uprising armoured car 1944).

Tego typu orzeł bardziej mi pasuje na lata '20 u.w. czyli np. Powstanie Śląskie lub Wielkopolskie, z naciskiem na Wielkopolskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 656
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czy ktoś z was orientuje się co to za pojazd? Widać białego orła oraz (o ile się nie mylę) flagę USA.

 

05898.jpg

 

Źródło: http://ww2photo.mimerswell.com

 

Czy to przypadkiem nie będzie improwizowany samochód pancerny "Józef Piłsudski" użyty podczas walk o Lwów w 1918 r ?

 

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to przypadkiem nie będzie improwizowany samochód pancerny "Józef Piłsudski" użyty podczas walk o Lwów w 1918 r ?

Pozdrawiam

Jacek

Dokładnie, to jest ten samochód, dzięki serdeczne - samochód pancerny "Józef Piłsudski".

 

Dokładnie tu znalazłem trochę na jego temat

Również dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat ci uciekł.

 

Ps.

pozdrowienia od Grześka Klimczaka

Nie znam gościa, ale dziękuję.

 

Ps.2 Co do koszulek, to już ci pisałem, nie wiem kto będzie chciał nosić koszulkę z imieniem i nazwiskiem kogoś, kto jest nie znanym.

Chciałem zachęcić znajomych, ale ... kto to jest G.K.?? Jeżeli chcecie to sprzedać, to wsadzanie infa na strony, które są o tematyce "niszowej" mija się trochę z celem, ale ty pewnie wiesz lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skala sprawiasz że mój dzień robi się weselszy, dziękuję.

Grzesiek Klimczak, znany Ci doskonale ze słyszenia, bo już nie raz jego nazwisko padało na tym forum, to nikt inny jak człowiek który odbudowuje 7TP w ramach Fundacji Wojskowości Polskiej. Ten sam czołg o którym wypowiadałeś się kategorycznym tonie, że nic się w ramach rekonstrukcji nie dzieje i całość leży odłogiem. To smutne, że masz tak słabą pamięć.

Resztę Twojego komentarza pozostawiam bez reakcji bo szkoda mi nią czasu, stale trzymasz ten sam poziom.

 

Bardzo jestem ciekaw, czy byłbyś takim samym gadułą gdybyśmy się spotkali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, to jest ten samochód, dzięki serdeczne - samochód pancerny "Józef Piłsudski".

 

To jeszcze mały bonus.

Dwa zdjęcia tegoż samochodu, których nie ma na stronie www.weu1918-1939.pl

 

str99.jpg

 

Skan pochodzi z książki Pojazdy w Wojsku Polskim 1918-1939. Autorstwa - J.Tarczyński, K.Barbarski i A.Jońca.

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

THX.

Tej książki nie mam i czekam na wznowienie przez wyd. ZP-Grupa.

 

Miłego czekania

Ja się prędzej renty/emerytury doczekam niż wznowienia tejże książki.

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniły jarzmo czy też zdjęli osłonę ??

 

7TParmata.jpg

 

Z tego co wyczytałem, zdjęcie jest wykonane w 1944 r.

 

Kolejny hit ...

Osłona działa jest zdemontowana.

Zdjęcie zostało wykonane w 1942 roku na froncie wschodnim.

Użycie 7TP w 1944 roku przeciwko T34 czy Schermanom było by całkiem ciekawe. Poza tym zachowały by się jakieś zdjęcia albo dokumenty z tego okresu, a 7TP byłby na tyle dużą ciekawostką że ktoś by się pofatygował i pstryknął zdjęcie takiemu dziwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schermanom było by całkiem ciekawe. .

 

Chyba Shermanom.

Masz szczęście że gen.William Tecumseh Sherman nie żyje. Bo byś się musiał gęsto tłumaczyć

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając podejście Tecumseha do białych, po tym jak go zrobili w balona pewnie tak Mimo wszystko nazwę Sherman wymyślili Anglicy więc jakoś nie obawiam się zemsty za grobu ;-)

Przepraszam za byka, nie moja branża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie znane zdjęcie ale dla spokojności sumienia pokażę.

DSC02360.jpg

Żródło: Leszek Komuda, Norbert Bączyk, "Niszczyciel czołgów po polsku", [w.] "Nowa Technika Wojskowa", numer specjalny 6, 3/2009

 

Szkoda, że się nie zachowały do dziś w takim stanie Nie widać tego tak na zdjęciu ale wydaje mi się, że 7TP nadal jest w "naszym" kamuflażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schermanom było by całkiem ciekawe. .

 

Chyba Shermanom.

Masz szczęście że gen.William Tecumseh Sherman nie żyje. Bo byś się musiał gęsto tłumaczyć

Już lepiej jak by napisał Szerman.

ps. ale drugie imię ma kozackie

 

Mnie też nazwisko które podałeś, a już zwłaszcza jakieś pseudo Śmigły nic nie mówi, czyli dla zwykłego użytkownika jest to osoba nieznana.

No właśnie, hmm Śmigły ... ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę;, że mnie wywołali Pan Skala i El Commendante do tablicy...

 

Szkoda, że nie wiesz Skala o kim mowa, bo od wczoraj tutaj nie jestem.

 

Ten pojazd, który Skala pokazał;, to "Józef Piłsudski", choć; częciej pojawia się nazwa "Tank Piłsudskiego" i taka się; przyjęła

 

http://www.weu1918-1939.pl/pancerne/samochody_pancerne/tank_pilsudskiego/dowodztwo_pancerne_samochody_tank_pilsudskiego.html

 

Flaga USA była wożona na tym samochodzie. Był to akt wdzięczności za poparcie USA dla polskiej niepodległości. Moim zdaniem, jeśli pojazd powstał 8 września 1918 roku, a 9 wszedł do walki, myślę, że flaga jest związana z "Czternastoma punktami Wilsona" i obradami wersalskimi, szczególnie, że pojazd walczył jeszcze przed 11 listopada 1918. Mniej interesuje mnie flaga, niż to skąd oni wzięli tego orła. Orzeł jest odlany, a korona dorobiona - ponieważ samochód powstał w parę dni, to orła musieli zdjąć ze ściany

 

Jest sporo zdjęć tego samochodu, choć słabej jakości. Sam jedno we Lwowie odnalazłem 3 lata temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym odcinku "Było nie minęło" widziałem, jak prowadzący mówił coś stojąc koło działa z Baterii Laskowskiego na Półwyspie Helskim. Kojarzy ktoś co to za odcinek był i czy idzie go jeszcze zobaczyć? Tak mi się dziś przypomniało oglądając dzisiejszy odcinek podsumowywujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam ! Nie wiem czy ten dział jest dobry na moje pytanko ,jestem tu nowy i dopiero się przyzwyczajam.Co wiecie o ciagniku CP ? Buduje ten ciągnik w 1/72 ale mam wątpliwości ,czy on wogóle instniał ,zdjęć w necie nie znalazłem posiłkuje się jedynie na modelu RPM w 1/35.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.