Skocz do zawartości

Polska Broń Pancerna 1918-1939


skala72

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, to jest prototyp wz.34, przerobiony z wz.28, zwróćcie uwagę na jarzmo mocowania działka w wieży ?? Te tzw. półki są z obu stron sampanca.

 

wz.34prot..jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 656
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Przeczytaj ten wątek dokładnie, to będziesz wiedział.

 

No coz, nie jest to zbyt pomocne stwierdzenie. Szukalem, ale bez skutku. Znalazlem tylko sporo o kamuflarzu.

 

Przypomne, chodzi o pytanie, nt. koloru podstawowego, jakim malowano czolgi przed polozeniem kamo 3 barwnego. Jaki kolor/mieszanina z Paktry pasuje najlepiej.

 

Zajmuje sie naukowo innym okresem historycznym (starozytnosc), wiec nie mam specjalnie czasu na czytanie wszystkiego co wychodzi o polskiej pancerce i eksperymenty. Po prostu chce zbudowac czasem mozliwie poprawny model.

 

Ps. nie mam polskich znakow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jendrass

Chyba oszczędzasz ostatnio na literaturze fachowej.

Samochód pancerny wz.34 występował w 3 wersjach, oznaczanych jako:

- wz. 34 (wersja z Twoją półką),

- wz. 34-I (prosta tylna ściana),

- wz. 34-II (najbardziej znana wersja z pochyłą tylną ścianą).

 

Archelaos

Nie opublikowano jeszcze dokumentów oficjalnych o tej farbie. Najlepiej poszukaj eksponatów ze sprzętem wojskowym z września 39 i sam dokonaj wyboru. Kolorem „dobrym” jest pewnie Humbrol 155 lub jego nowy zamiennik (bo H155 chyba już nie jest produkowany).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wz 34 zna się najlepiej z nas skala72 i rozpoznaje te wozy bez pudła, ja nie. Sprawa się wyjaśniła i wszystko wiadomo, za co serdecznie "Darz bór!"

widać wz 34 ( z półką) powinien mieć oznaczenie "L" jak lux bo tyle w nim miejsca :P Swoją drogą kierowca miał trochę utrudnione zadanie z wysiadaniem.

 

Archelaos - Nie zrozumieliśmy się ;) Farba bazowa (zielona) to ten sam zielony, który jest w 3 barwnym kamuflażu. Zdaje się że wspomniano w tym wątku o mieszaninach pactra/humbrol odpowiadających tej barwie.

 

Jarkku na literaturze oszczędzam bo kupiłem ostatnio kilka wrześniowych "artykułów" z oporządzenia naszej piechoty, a to kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wystarczająco napisałem o w/w zdjęciu, że przedstawia ono prototyp wz.34 od którego pierwszy wz.34 nie różnił się niczym. Nie ma sensu się powtarzania lub nadpisywania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak wiadomo już coś kiedy nowe odcinki? Zaczynam się niecierpliwić

Nie Ty jeden ;(

Jendrass1 jak tam 7TP u Grzegorza K. się miewa??

Robią, powoli, systematycznie na ile pozwala im czas, pieniądze, wiedza i materiały.

pzh ? państwowe zakłady ... higieniczne ? ;)

Grzegorz K. to brzmi jak by był jakiś wielokrotnie karany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do poczytania: Bataliony czo?gów lekkich 7 TP – struktura

Sam numer jest ?wietny, co do tarcz, to wiecie co... podziwiam tych naszych pancerniaków, a tych co oponowali przeciwko ??czno?ci radiowej w czo?gach pod ?cian?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem "Polish Wheels & Track" na początku tygodnia, teks bez nowości ale zdjęcia ... zdjęcia rewelacja. Szczególnie smutne są fotki opuszczonych z braku paliwa naszych R40 we Francji, naliczyłem z 18 sztuk w jednym miejscu !

 

Skala72 - nie pękaj, Rosjanie używali chorągiewek do końca wojny i z nimi zdobyli Berlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przeglądając dzisiaj stronę Polonia Militaris natrafiłem na zdjęcia skrzynki z oryginalnym polskim przedwojennym kamuflażem. Dla modelarzy jak znalazł.

3faea17e899cfd8c.jpg

82398552ce140c52.jpg

c87666f12eb11953.jpg

73bdb17e086228d8.jpg

Żródło. Polonia Militaris.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam że gdy zobaczyłem te kolory na skrzynce to byłem lekko zaskoczony, szczególnie jeśli chodzi o kolory zielony i szaropiaskowy. Zieleń jest bardzo żywa a szaropiaskowy lekko wpadający w pomarańcz lub żółć. Nie pozostaje nic innego jak dobrać kolory farb pod ten kamuflaż co może nie być zadaniem łatwym, bo trzeba będzie kombinować i mieszać kolory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.