Skocz do zawartości

Polska Broń Pancerna 1918-1939


skala72

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 656
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czytam dalej, na szafce Heinz Guderian i Stanisław Maczek, później Bernard Law Montgomery.

 

Ciekawe książki:

 

- Brygada motorowa płk. Maczka 10 brygada kawalerii 1937-1939 - Jerzy Majka

- Generał Kazimierz Dworak - Jerzy Majka

- Generał Stanisław Maczek - Jerzy Majka

- Marsz Czarnych Diabłów - EVAN MCGILVRAY (szacunek dla Tłumacza)

- Niemcy w Normandii - RICHARD HARGREAVES

- seria: Zbrodnicze Dywizje SS (Bellona)

- Książki Władimira Bieszanowa:

.Czerwony Blitzkrieg

.Pogrom Pancerny. 1941

.1942. Poligon czerwonych generałów

.Obrona Stalingradu

.Kadry decydują o wszystkim

- NIEMIECKIE SIŁY ZBROJNE. WOJSKA LĄDOWE - Samuel W. Mitcham, Jr

- Niemiecka broń V-1 i V-2 - ŁUKASZ PIECHOCKI

- 19. DYWIZJA PANCERNA WEHRMACHTU - Rolf Hinze

- 7. DYWIZJA PANCERNA WEHRMACHTU - Hasso von Manteuffel

 

i wiele, wiele więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Ci proponuję, przeczytaj np. Wrzesień 1939. Radzieckie zagrożenie Rzeczypospolitej w dokumentach, relacjach i wspomnieniach w opracowaniu Wojciecha Włodarkiewicza, Czesława Grzelaka Kresy w czerwieni 1939 czy Wrzesień 1939 na Kresach w relacjach. Zobaczysz jakim "nieporozumieniem" są teorie, które przytoczyłeś na temat Polski i ZSRS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, już zapisałem tytuły.

Znalazłem jeszcze taka pozycję:

Przed 17 września 1939. Radzieckie zagrożenie Rzeczypospolitej w ocenach polskich władz wojskowych 1921-1939.

. Książka Wrzesień 1939.... jest uzupełnieniem w/w pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Była już mowa o tym malowaniu chyba przy okazji FT 17 z fumatorami Widda, Ci którzy uważali że malowanie było tylko li jednobarwne jak widać byli w błędzie. Swoją drogą książka Jońcy jest b.dobra, zwłaszcza pod względem zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w odpowiedzi na powyższe zdjęcie FT-17.

 

Nowość M-Model, którą dziś oglądałem w pudełku. Cena w sklepie to 199 zł. Warto, bo jakość piękna, w tym i łańcuchy Jako warę uznaję połączenie fragmentu gąsienić z kołami napinającymi na stałe oraz dolne "rolki" odlane są razem z całym "blokiem". Ale jakość piękna.

 

Zwracam też uwagę na ciekawą nowość. W pudełki są schematy malowania dla Polski, USA itd. Wszystkie są w formie zdjęć na papierze fotograficznym - nie ma zmiany barw przy druku. Bardzo słuszny kierunek.

 

Teraz czekamy na tankietkę, może się zjawi.

 

35137.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz przeczytałem ten wątek i ze zdumieniem zobaczyłem fotki cudownie ocalonej skrzynki. Wydzodzi na to że kolory jakie zastosowałem na moim wz 29 wyszły bardzo zblizone do tych na skrzynce (chociaż myślałem że ten "piaskowo-szary" to miał być mniej żółty a bardziej koloru wyschniętej trawy).

86f4a7323fb0e805m.jpg

Cieszy mnie to bo uważałem że zielony nie może być ani zbyt soczysty ani zbyt jasny (jak zielone jabłuszko- jak twierdził J. Haber) - wzorowałem się na kolorze trawy który uważnie obserwowałem w tym roku (na codzien człowiek na takie pierdoły ni ezwraca uwagi)

Podobnie brąz nie mógł byc aż tak ciemny (jak to sugerował J.Haber) ani zbyt jasny czy czekoladowy bo miał maskować a u nas nie ma w przyrodzie takich czekoladowomlecznych barw ani rdzawo brązowych. Co do tego piaskowoszarego to wydaje mi się że ten za zachowanym fragmencie pancerza którego fotka została tutaj już zamieszczona jest chyba wyznacznikiem jaki to powinien byc kolor (faktycznie bardziej piaskowobeżowy niz piaskowożółty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały eksperyment:

 

kamo39-1.jpg

kamo39-2.jpg

86f4a7323fb0e805-1.jpg

86f4a7323fb0e8xx-1.jpg

 

Do koloru piaskowego i brązowego nie czepiałbym się, są OK. Natomiast myślę, że kolor zielony jest nadal zbyt ciemny. Na zdjęciach z Września czasami trudno rozróżnić kolory piaskowy i zielony. Kolor ze skrzynki określiłbym jako soczysta trawa, lekko złamana oliwką. Na Śląsku w muzeum jest kawałem pancerza TKS z podobną jasną zielenią.

 

PS. Poprawiłem się.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem ustawienie fotek.

Swoją drogą, przyznać muszę, że podobają mi się odcienie tych polskich kolorów. Z ciekawości zobaczę z jakich Vallejo udałoby się to umieszać (ale to na dniach).

 

P.S. Jarekk - poprawiliśmy jednocześnie tego samego posta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.