Skocz do zawartości

Polska Broń Pancerna 1918-1939


skala72

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 656
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak to nie masz książki ? Przecież sam się na nią powoływałeś w temacie o wnętrzu do 7TP i czołgistach z 10BKZMot.

Jak macie problemy z ustaleniem wyposażenia 10 BKZmot, to proszę, wystarczy użyć Googli lub Wiki:

- 10 BKZmot Wiki

- 10BKZmot Militarium

- .....

Są też książki

- Polska broń pancerna w 1939 roku, Wydawnictwo Bellona, Warszawa 2004 (jest dostępne na allegro)

- Brygada motorowa Płk. Maczka 10 Brygada kawalerii 1937-1939, wyd. Libra, autor: Jerzy Majka

i inne...

 

Zobacz jaki jesteś znawca skala. Innych ludzi, odsyłasz żeby sobie szukali po sieci informacji, (bo to przecież banalne) albo podajesz tytuły książek, których w ogóle nie czytałeś. A sam panicznie szukasz odpowiedzi na pytania, na które już dawno odpowiedź jest powszechnie znana.

Oczywiście, że wiem na jaki kolor malowano 7TP w fabryce. Wszystko jest w temacie o Polskiej Broni Pancernej 1918-1939, w którym również występujesz jako wielki autorytet. Jarek przed chwilą podał Ci najbardziej zbliżoną do podanej w "Instrukcji..." barwę.

Dziękuje za troskę o moje samopoczucie, wyspałem się, zjadłem dobre śniadanie, odpoczywam. Twój styl wypowiedzi po raz kolejny ukazuje jaki z Ciebie żołnierz "Warszawskiej Brygady Pancernej", latarnia na czarny oceanie niewiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jendrass1 spokojnie, policz do dziesięciu idź do barku, nalej sobie jednego, znów policz do dziesięciu i powtórz czynność. Po uzupełnieniu płynów chłodzących wróć do komputera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do koloru fabrycznego, to nigdzie jeszcze w literaturze nie podano go. Jeżeli był "skojarzony" z kolorem sprzętu wojskowego to sugeruję "coś koło" H155 lub trochę ciemniejszy.

Bardzo dziękuję. Jeszcze jedno, z racji tego, że nie posiadam zbyt wielu źródeł, to czy te 7ki, były wyposażone w radio (jedna antena czy też dwie o ile posiadały radiostację).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Żadne siódemki nie były użyte w boju we wrześniu 1939 w jednolitym kolorze ciemnozielonym. Fabrykę opuszczały w trójbarwnym kamuflażu. Tak samo jak TK-S przekazane w 1938 przez pracowników PZInż wojsku. Nawet najnowsze modele 7TP przechodzące próby odbiorcze w końcu sierpnia, początek września 1939 które były przeznaczone dla 10 brygady kawalerii ,a wzięły udział w obronie Warszawy miały trójbarwne kamo. Co potwierdzają zdjęcia zdobycznych 7TP na składowisku na Wybrzeżu Kościuszkowskim w Warszawie, a także zdjęcia siódemek zniszczonych podczas wypadu na Okęcia w dni 12.09.39. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj właśnie w niedziele handlową wybrałem się po farbki do Vickersa jw. którego mam zamiar zacząć w święta. Jeżeli chodzi o szaro piaskowy to zakupiłem farbę Model-Master Sand Flat 1706 oraz humbrol 121 i 94. Mając te trzy kolory będę mógł pójść w stronę jasno szaro piaskowego takiego jak na sam. panc. WZ-34( chodzi o tą pierwszą replikę) lub dodając do jasno szarego 94 z humbrola uzyskać taki efekt jak na TK-S z MWP. Jeżeli chodzi o zielony to zakupiłem dwie farbki pale green 1716E z Model-Master i humbrol 78 którą zupełnie przypadkowo wypatrzyłem ( jest to bardzo stonowana zieleń która po dodaniu jasno szarego powinna dać efekt idealnie taki jak na TK-S z MWP. Posiadam jeszcze zieleń 150 z humbrola którą mogę wykorzystać do mieszania z podanymi zieleniami. Co do ciemno brązowego zakupiłem 160 humbrola i na tym poprzestanę, ewentualnie dodam czarnego aby uzyskać efekt taki jak na 10 z humbrola. A co sądzicie o kamo z 7TP dw. na stronie 22 galerii pojazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm mam już w głowie niezły mętlik z tymi farbami, ale model (malowanie) wydaje się eleganckie. Może brąz bardziej "rdzawy" powinien być, a piaskowy bardziej wpadać w żółty, ale tylko ciut. Agro1 ładnie wyszperałeś ten model!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj właśnie w niedziele handlową wybrałem się po farbki do Vickersa .

Jeżeli jesteś z W-wy, to w którym sklepie kupowałeś farbki, bo ja mam takie szczęście, że jak trafię, to są albo same MM, Pactry lub H.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie wieży Vickersa z pozostałością .

Argo1 to chyba raczej jakiś grzybkowy nalot czy mech, a nie oryginalna farba. Zwróć uwagę, że nawet w środku wieża jest cała pokryta rdzą. Zapytam chłopaków i dam Ci znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki. Wstawiam Ci Jendreass1 Zdjęcie wieży Vickersa z operacji Zaolziańskiej ze znakiem tańczącego(skradającego) się słonia o które kiedyś prosiłeś. Żródło forum odkrywcy.b9f2b3e4b30b34ed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam. Ja jeszcze w kwestii malowania polskiej broni pancernej 1939. Spójrzcie na kamo na replice samochodu pancernego WZ-34. Może tak wyglądał polski sprzęt pancerny w 1939r. Chłopaki z fundacji Polonia Militaris którzy są właścicielami wozu znają się na rzeczy.

fa2447d7f3fb5cbe.jpg

186347da2d9d3695.jpg

Żródło fotografii. Wirtualne roztocze. Galeria zdjęć z rekonstrukcji bitwy pod Tomaszowem Lubelskim. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób coś z edycją tego posta wuja. Dlaczego ten kamuflaż jest 4 barwny ? i co tam robi ten biały kolor ? Brąz jest fajny, szaro-piaskowy też ok, ale ta zieleń.

O których członków PM Ci chodzi, o tych, którzy faktycznie coś wiedzą czy o tych co klepią dyrdymały na odkrywcy, że IIRP mogła mieć tyle a tyle dywizji pancernych i ileś tam wynalazków pt "batalion zaporowy" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, to chyba najprostszy wóz do "zreplikowania". Ten jest co najwyżej podobny do oryginału, mogli się chociaż do kamuflażu przyłożyć.

"Chcieliśmy jak najlepiej, ale wyszło jak zwykle"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając na myśli członków fundacji Polonia Militaris chodziło mi np. o Pana Jacka Habera który chyba jest widoczny na zdjęciu w samochodzie wz.34, a który jest fachowcem w temacie polskiej broni pancernej 1918-39. i który dobierał kolory do pomalowania repliki. Aż nie chce mi się wierzyć że któryś z członków fundacji opowiada na forum mrzonki o polskich przedwojennych dywizjach pancernych. Co do kolorów to chyba ten biały to ma być właśnie jako szaro piaskowy. Ten jasno zielony to ma chyba być oliwkowozielony. Ale co tam robi ta ciemna zieleń jako czwarty kolor nie wiem. Aha przeglądając dzisiaj jeszcze książkę Wrzesień 1939 Pojazdy Wojska Polskiego w temacie malowania pancerki znalazłem takie oto zdanie co do koloru oliwkowozielonego." Wzorcowa farba ochronna(oliwkowozielona) zawierała ugier i umbrę w stosunku 2:1. rozprowadzane w pokoście lnianym, miała więc kolor, który raczej nazwać trzeba brązowozielonym niż oliwkowozielonym".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażnie, że przednie koła za za daleko z tyłu.

Pawle, nie ma co zaczynać w ogóle. Garażowa rekonstrukcja do tego prowadzi. Niby na bezrybiu i rak ryba ale jak już się brać za coś takiego. Przecież to nie była żadna skomplikowana konstrukcja. Może za jakiś czas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a który jest fachowcem w temacie polskiej broni pancernej 1918-39. i który dobierał kolory do pomalowania repliki.

Kiepsko wybrał jak na fachowca, chyba każdy laik rozumie trójbarwne malowanie jako składające się z 3, a nie z 4 kolorów.

Aż nie chce mi się wierzyć że któryś z członków fundacji opowiada na forum mrzonki o polskich przedwojennych dywizjach pancernych.

To sobie poczytaj na odkrywcy, jest kilka "pasjonujących" wątków.

Co do kolorów to chyba ... Ten jasno zielony to ma chyba być oliwkowozielony.

A w tym stawie mieszka ryba, która się nazywa chyba :P

Aha przeglądając dzisiaj jeszcze książkę Wrzesień 1939 Pojazdy Wojska Polskiego w temacie malowania pancerki znalazłem takie oto zdanie co do koloru oliwkowozielonego."...

Czytałeś wątek od początku Argo1? Instrukcję malowania zwłaszcza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.