Skocz do zawartości

Polska Broń Pancerna 1918-1939


skala72

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 656
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pokaż prawidłowy kolor wraz z proporcjami, a nie gadasz w próżnie chłopaku !!

Zwalczam zaawansowane głuptactwo. Nie ma 100% barw skala, nigdy nie będzie, powody zostały opisane już w tym temacie kilka razy. Margines będzie zawsze, a Ty po raz 10 pokazujesz zdjęcia Jagera, o którym wiadomo, że jest przekłamane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma być literka "ż' dyslektyku z bożej łaski.

Ja nie rozumiem takiego czepiania się jeśli chodzi o ortografię.

Spoko, ja też. Widocznie ten typ tak ma, jak nie może powiedzieć czegoś konkretnego, a ja czekam na kolorystykę barw 'by Jendrass1 '.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, piszemy po polsku.

Z tym się zgadzam, jednak mówienie do kogoś "dyslektyku" za jedną literkę? No przepraszam, ale wg mnie o dbałość języka polskiego na forum powinni dbać moderatorzy. No forum można wszelakich błędów naliczyć 1 000 000 000 ..., które nikt nie skomentował i gdzie tu sprawiedliwość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, piszemy po polsku.

Z tym się zgadzam, jednak mówienie do kogoś "dyslektyku" za jedną literkę? No przepraszam, ale wg mnie o dbałość języka polskiego na forum powinni dbać moderatorzy. No forum można wszelakich błędów naliczyć 1 000 000 000 ..., które nikt nie skomentował i gdzie tu sprawiedliwość?

Dokładnie, wielu osobom się to zdarza, ludzie piszą bez polskich liter i jest Ok, a ten, nie dość, że obraża, krytykuje to nie umie powiedzieć nic o kolorach, ja czekam na "poprawne kolory barw Jendrass1 !!!!!!!!!!!!!!!! Pokaż i to szybko krytykancie jeden. Dawaj dawaj. Firma, rodzaj, proporcje !! Chyba, że nie potrafisz pomóc innym bo nie wiesz dokładnie i będziesz strzelał na pałę.

BTW. pisz w temacie.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma być literka "ż' dyslektyku z bożej łaski.

Ja nie rozumiem takiego czepiania się jeśli chodzi o ortografię.

Spoko, ja też. Widocznie ten typ tak ma, jak nie może powiedzieć czegoś konkretnego, a ja czekam na kolorystykę barw 'by Jendrass1 '.

 

Biedy jesteś skala... budzisz moje współczucie. Książek nie czytasz, nawet twierdząc, że je masz, tworzysz własne teorie, robisz elementarne błędy ortograficzne, nawet nie stać Cię na włączenie autokorekty w przeglądarce.

Czy ja nie mogę powiedzieć czegoś konkretnego ? O kolorach powiedziałem już co miałem do powiedzenia. A nawiasem mówiąc, to może Ty wiesz ?

Jak wyglądały ogniwa gąsienic do PZInż 222?

Jakie wymiary miał PZInż 202 ?

Jaką wieżę miała mieć wersja plot 7TP ?

Jak wyglądała płyta odgradzająca silnik od przedziału bojowego w 7TP ?

Jak wyglądał wał Kardana (wymiary) ?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, piszemy po polsku.

Z tym się zgadzam, jednak mówienie do kogoś "dyslektyku" za jedną literkę? No przepraszam, ale wg mnie o dbałość języka polskiego na forum powinni dbać moderatorzy.

Moderator nie może być wszędzie. Dbałość o język powinna być rzeczą wrodzoną, zwłaszcza w przypadku ludzi dorosłych, tym bardziej tych ponad miarę zabierających głos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biedy jesteś skala...

A co to za babol kolego i skala pisze się przez "S"!!

Co do książek, to mam tylko trzy + monografię do 7TP, mam inne zajęcia i również bardzo ciekawe książki, ale o innej tematyce.

 

Dawaj kolory, pisz w temacie !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, piszemy po polsku.

Z tym się zgadzam, jednak mówienie do kogoś "dyslektyku" za jedną literkę? No przepraszam, ale wg mnie o dbałość języka polskiego na forum powinni dbać moderatorzy.

Moderator nie może być wszędzie. Dbałość o język powinna być rzeczą wrodzoną, zwłaszcza w przypadku ludzi dorosłych, tym bardziej tych ponad miarę zabierających głos.

 

W PISZ W TEMACIE, TO NIE FORUM TYPU PLOTECZKI. PODAJ TE KOLORY !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do książek, to mam tylko trzy + monografię do 7TP

Dawaj kolory, pisz w temacie !!

To nie powód do dumy. O kolorach już napisałem, dość dawno i nie tylko na tym forum.

Na innym nie pisze, podaj poprawną barwę zielonego !! Przestać walić ściemę i robić głupa, jak nie wiesz to powiedz, nikt ci głowy nie urwie, ale powiedz.

 

Jeżeli ta zieleń jest zła, to pokaż prawidłową, jakie farby !! Czekamy. Zaproponuj swoje kolory.

 

a58deef5d5b533famed.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jendrass1 napisał:

Biedy jesteś skala...

 

A co to za babol kolego i skala pisze się przez "S"!!

 

Mała uwaga. Skala, sam się piszesz "skala", przez małą literkę, więc jak to się pisze przez "S"? Nie bardzo rozumiem.

 

Panowie, kolory przychodziły w intrukcjach, określone cyfrowo. Siedział Zenek ze Staśkiem w Batalionie Pancernym i mieszali farbę z puszek wojskowych do odpowiedniego wzorca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jendrass1 napisał:

Biedy jesteś skala...

 

A co to za babol kolego i skala pisze się przez "S"!!

 

Mała uwaga. Skala, sam się piszesz "skala", przez małą literkę, więc jak to się pisze przez "S"? Nie bardzo rozumiem.

 

Panowie, kolory przychodziły w intrukcjach, określone cyfrowo. Siedział Zenek ze Staśkiem w Batalionie Pancernym i mieszali farbę z puszek wojskowych do odpowiedniego wzorca...

 

Gdy ja pisze, wolno mi tak napisać, a Jendrass1 powinien wiedzieć, że powinien pisać przez "S".

To że jakiś np. Maniek z Olkiem mieszali farby, to wiemy, ale ustalamy jakich farb modelarskich użyć, a z tego co widać, Jendrass1 zakwestionował to co pokazałem, więc oczekuję konkretnej odpowiedzi, jakich powinno się użyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Jendrass1

Mam prośbę, może "znawca" pokaże nam poprawną barwę np. zieleni do polskiego kamo, jak nie wiesz, to przecież nić się nie stanie, ale wtedy nie mów, że to w/p jest złe, przestań zaśmiecać wątek, jesteś nie fair względem osób szukających konkretów, które oczywiście znasz wszystkie.

Proszę o KONKRET względem kolorystyki, jakie farby (firma) i jeżeli mieszałeś, to podaj proporcje. Piszesz kolejny raz nie w temacie, zapoznaj się może z regulaminem, ale znając ciebie znasz go na pamięć, ale nie przestrzegasz, zaśmiecasz forum

 

Ja już sie nie odzywam , bo jeszcze i mi się oberwie

I jeszcze będziesz miał zakaz sklejania, ja bym się nie zdziwił, wiesz... ORMO czuwa.

ps. przez "ę" !! Uważaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe fotki tankietki TKS znalazłem na stronie Odkrywca. W galerii są pokazane tankietka i ciągnik, mocno zniszczone, ale widać tam resztki zielonkawej farby na zewnątrz oraz farbę szaropiaskową, jaką były malowane od środka.

http://www.odkrywca.pl/slajd.php?gn=tks&f=0

 

Drugi TKS

http://www.odkrywca.pl/galeria,tks-z-auxwall-w-mwp,tks-auxwall.html

 

C2P ze zbiorów muzeum w Auburn

Proszę zwrócić uwagę na trudno dostępne zakamarki, wydaje mi się, że widać tak ciemno zielony kolor farby - koła z drugiej strony, oraz częściowy wędzie kabiny.

 

http://www.odkrywca.pl/galeria,-c2p-ze-zbiorow-muzeum-w-auburn,c2p.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wziąłeś pod uwagę, że ta zgniła zieleń to kolor bazowy a nie kamo samo w sobie?

A ja nic nie pisałem, że to jest kamo na 100% kamo, chodziarz dziwne by było, gdyby pozostał tylko podkład.

 

Wewnątrz to pojazdy malowane były na kolor jasno szarny.

Z tego co pisaliście i jest podane w źródłach, to tak powinno być, chociaż, wydaje mi się, że nie wszystkie części musiały być tak malowane, cześć mogła pozostać w kolorze jakim pomalowano części przed montażem, czyli np. farbą ciemno zieloną (przykład)

 

Pojazdy kołowe (furgony, ciężarowe) pewnie tak ale sprzęt pancerny (w/g instrukcji) - podkład czerwony + zieleń ochronna + piaskowa .

Mówisz o farbie zabezpieczającej, Minia (Minia stosowana jest jako pigment rdzo-ochronny (antykorozyjny) w farbach podkładowych)

Nie wiem jak wy, ale na jednym z filmików na Youtubie, są pokazane wyjeżdżające 7-ki w jednolitym jasnym kolorze, możliwe, że były one malowane na kolor piaskowoszary, a resta kamo - zieleń i brąz były nakładane już w jednostkach - też tak mogło być. Nie wiem czy przypadkiem, nie jest to filmik złożony przez widda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.