Skocz do zawartości

IJN Mikasa 1:350 by Hasegawa


Marcin Rogoza

Rekomendowane odpowiedzi

informuję, że ten weekend spędzony zostanie w objęciach pięknej Mikasy (ku zazdrości mojej uroczej małżonki ) i dalszym dekorowaniu jej olinowaniem

 

Tak więc sprawy na tym froncie powinny posunąć się choćby o mały kroczek

 

Czekam na wyniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 406
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Super Moderator
Czekam na wyniki

Oto one: olinowanie wykonane na śródokręciu; do wykonania jeszcze całość olinowania powyżej "bocianich gniazd", wanty sygnałowe oraz olinowanie na części dziobowej i rufowej.

 

Na śródokręciu pojawiły się również ostatnie szalupy, żurawiki - ten odcinek "frontu" można pomału uznać za zamknięty

 

mikasa_198.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajebioza

 

...w ostatnim MSiO był artykulik o tym okreciku

Ale kanał, przegapiłem

jak skończę nagato dam Ci go do olinowania

Po czymś takim należałoby Was obu zastrzelić - choćby z czystej ludzkiej zawiści

WIĘCEJ WIĘCEJ CHCEMY WIĘCEJ

Pozostaje mi tylko zacytować Kolegę

 

bzzz-bzzz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Chłopacy miło mi, że Mikasa cieszy oko nie tylko moje trzymajcie kciuki aby galeria pojawiła się jak najszybciej. Co prawda nie do końca jestem zadowolony z tego jak wyszły mocowania lin, ale co tam... Zresztą wszystko będzie widoczne w makro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie do końca jestem zadowolony z tego jak wyszły mocowania lin

każdy z nas jest z czegoś niezadowolony ale w tym przypadku wszyscy jesteśmy zadowoleni z Twojej pięknej roboty

 

czekamy na galerię

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Niestety, póki co, walka z wantami sygnałowymi trwa ( i nie można powiedzieć, żebym ją wygrywał ). Na chwilę obecną wykonane zostało 8 z 16 (a nie jak wcześniej wspominałem - 20 ) want.

 

Walkę rozpocząłem od want rufowych - wykorzystałem w tym celu oderwaną poprzeczkę z masztu. Przykleiłem do niej końcówki niteczek (wcześniej pokryte Surfacerem i farbą wierzchnią). Następnie całość powędrowała na maszt na CA... No i się zaczęła zabawa

 

Nie zliczę ile razy te końcówki się odrywały, ile razy wanty się zrywały, etc...

 

Koniec końców - 8 want sygnałowych jest gotowych - nie wygląda może to perfekcyjnie (różne naciągi , widoczne ślady kleju etc), ale z odległości ekspozycyjnej 30 - 40 cm może uchodzić za akceptowalne

 

Dojdą jeszcze oczywiste poprawki malarskie - poniżej krótka historyjka z przebiegu prac i fotka finalna... Życzę pozytywnego odbioru (ja już się dosyć napatrzyłem )...

 

th_mikasa_199.jpg th_mikasa_200.jpg th_mikasa_201.jpg th_mikasa_202.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
gratuluję cierpliwości
Przyznam, że chwilami to Google wymiękał w poszukiwaniu stosownych epitetów odzwierciedlających moją desperację i, delikatnie mówiąc, zdenerwowanie

 

szczególnie przedostatnie zdjęcie robi wrażenie - istna pajęczyna want i naciągów...
Fakt, sporo tego - te fotki to tak na szybko pstrykane - finalne będą zdecydowanie lepsze i widok będzie sympatyczniejszy No ale to jeszcze "chwila"...

 

Mam nadzieję dzisiaj ukończyć pozostałe 8 want - w sumie, jak się okazuje, jest to najgorsza część olinowania.

 

No ale po tym wszystkim jestem coraz mocniej zmotywowany do sfinalizowania tego projektu, gdyż PBG również w stoczni ... nie wspominając o zimującym USS San Francisco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • Super Moderator
Jestes zegarmistrzem ?
Nie jestem ale być może zmienię profesję

 

Tymczasem jest powód do radości - skończyłem olinowanie w strefie śródokręcia czyli pomiędzy- i na- obu masztach Strasznie długo i ciężko to szło ale w końcu jest KONIEC tego etapu Tak jak wcześniej wspomniałem - punkty mocowań może i pozostawiają nieco do życzenia, ale na tę chwilę ważne jest że wybrnąłem z tych okopów

 

Wygląda to tak jak na zdjęciach - niektóre liny wydają się być zbyt słabo naciągnięte - liczę na to, że ów naciąg się poprawi po zamocowaniu lin naciągających maszty odpowiednio w stronę dziobu i rufy.

 

No.... wyszedłem na prostą

 

mikasa_203.jpg

mikasa_204.jpg

mikasa_205.jpg

mikasa_206.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Dzięki za uznanie

 

oczopląsu dostaję od patrzenia na tą pajęczą sieć

 

trochę można się pogubić patrząc na tę plątaninę...
Powiem szczerze, że niejednokrotnie patrząc na te linki sam się zastanawiałem, o co w tym wszystkim chodzi Nieocenioną pomocą były przygotowane materiały czyli zdjęcia modelu z narysowanymi poszczególnymi linami (dwa kolory oznaczają dwie grubości) - bez tego ciężko byłoby się w tym połapać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • Super Moderator

Wykrzesałem nieco czasu... i chęci by podciągnąć nieco prace przy Mikasie. Na pierwszy plan obecnie trafiła rufa. Na chwilę obecną otrzymała zestaw relingów, wykonany został "słupek" na banderę wraz z zastrzałami (jeden uległ małej dewastacji podczas przyklejania relingów); pojawił się również komplet żurawików...

th_mikasa_207.jpg th_mikasa_208.jpg th_mikasa_209.jpg th_mikasa_210.jpg

 

W następnej kolejności idzie do roboty balkon rufowy, relingi dziobowe, pozostałe żurawie, dźwigi kotwiczne, kotwice i łańcuchy.

 

Następnie pomosty wzdłuż burt... No i pozostałe duperele...

 

Niewiele już tego Czyżbym widział światełko w tunelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.