Skocz do zawartości

IJN Mikasa 1:350 by Hasegawa


Marcin Rogoza

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 406
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Super Moderator
Dobra robota.
To jest... piękne.
No jakoś to zaczyna już wyglądać

 

Myślę, że podmęczyłbym również śruby - teraz są trochę za czyste w porównaniu z burtami.

Są nieco ubrudzone - na zdjęciach zupełnie tego nie widać. Jednak prawdą jest, że nie bardzo mam wyobrażenie, jak powinna wyglądać taka styrana śruba - będę musiał coś poszperać po necie.

 

Wygląda na to, że już powoli wychodzisz na ostatnią prostą!
Tak, ostatni łuk i FINISH. Myślę, że nastąpi to w ciągu kilku najbliższych dni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknota. Ta mnogość detali i świetne kolory... Mniam... Brawo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby być w zgodzie sam ze sobą, to powinienem Cię teraz normalnie . Przynajmniej nie żarłaby mnie zazdrość

 

Te wszystkie drabinki i pierdółki, niby takie wszystko szare, a wygląda na naprawdę mocno zapracowaną. Brudzenie idealne, jak dla mnie, może tylko do tego

podmęczyłbym również śruby - teraz są trochę za czyste w porównaniu z burtami
dodałbym zrobienie kilku wspominanych przez Marka "scum line" na kilku różnych wysokościach na podwodnej części kadłuba. Obrazowałoby to pływanie okrętu przy różnych stanach wyposażenia/zatankowania/naładowania, które może nie są tak bardzo widoczne, jak przy "handlowcach", ale chyba też na "wojakach" występują. No i uplastyczniłoby to dół kadłuba, który teraz jest chyba troszkę za "sterylny".

 

Pod ogromnym wrażeniem,

wielkamucha

 

edit

Ja to jestem jednak ślepy kret - dopiero teraz zobaczyłem, że te burty poniżej linii wodnej wcale nie są takie gładkie.

Mimo to podtrzymuję prośbę o scum-line. Choćby jedną-dwie, tak blisko siebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosmicznie wyszło Ci weatherowanie - super styrana krypa ;-) Jednym słowem - gratulacje!

 

Dołączam się do sugestii/prośby o scum-line.

 

Galeria coraz bliżej! Z drugiej strony szkoda, że już kończy się mój ulubiony serial na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Z drugiej strony szkoda, że już kończy się mój ulubiony serial
Zatem dziś kolejny odcinek...

 

Brudzenie pozostałych elementów tj, nadbudówki, kominy etc... oraz artyleria główna...

th_mikasa_257.jpg th_mikasa_258.jpg th_mikasa_259.jpg th_mikasa_260.jpg

 

W obliczu zmasowanego ataku...

Dołączam się do sugestii/prośby o scum-line.
dodałbym zrobienie kilku wspominanych przez Marka "scum line"

 

...zmuszony jestem i chyba jednak spróbuję zrobić ten "scum-line"

 

Zobaczymy jak to wyjdzie - trzymajcie, Panowie i Panie, kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Kolejna porcja nowości"

 

1. Zamontowana artyleria ciężka.

2. Wykonane i zamocowane bandery i flaga sygnałowa "Z". W związku z tym, iż strasznie nienaturalnie wyglądają flagi ukształtowane w ten sposób...

mikasa_266.jpg

 

...postanowiłem spróbować ukształtować flagi / bandery tak by wyglądały naturalnie w stanie swobodnego zwisu - że się tak wyrażę Do tego celu wykorzystałem zaawansowany symulator załamania powierzchni...

th_mikasa_261.jpg

 

Na wykonane flagi poszło Sido, potem wash - i niestety tutaj nie bardzo jestem zadowolony z efektu, gdyż wash nieco po-wsiąkał w zabezpieczoną papierową powierzchnię flag

 

3. Wykonanie resztek olinowania.

 

Na chwilę obecną wojowniczka prezentuje się tak:

th_mikasa_262.jpg th_mikasa_263.jpg th_mikasa_264.jpg th_mikasa_265.jpg

 

Jeszcze kilka dupereli: koła ratunkowe, tabliczka na balkonie, szalupy na rufowych żurawikach... i nieszczęsna próba wykonania scum-line

 

PS. Tabliczka na podstawkę już odebrana od grawera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaawansowany symulator załamania powierzchni

Widzę, że symulator ten jest "zawodowy" i chodzi na najnowszym "enginie". Mam czasem do czynienia ze sprzętem z tej serii i wiem, że ten hardware z renderowaniem wielowymiarowych powierzchni radzi sobie niezwykle szybko i płynnie , choć wiele zależy od operatora

(poprosiłeś swą Lubą o parę lekcji, czy tak metodą "prób i błędów" ?)

Na chwilę obecną wojowniczka prezentuje się tak
:kopara:

O rzesz ...

 

Jestem zazdrosny , bzzz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całość wygląda przepięknie!!!!!

 

Zostałem wbity w ziemię banderami - jeszcze szukam szczęki - to chyba najładniej wykonane flagi jakie widziałem w modelu.

 

Żeby nie było za słodko - moim zdaniem podstawka jest "ciut przyciężka". Ale to tylko moje zdanie i to tylko podstawka, bo model pierwsza klasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
poprosiłeś swą Lubą o parę lekcji, czy tak metodą "prób i błędów"
Hahahaha To akurat pod jej nieobecność - inaczej to by mi kołki na głowie ciosała, że do mojego hobby zaczynam wykorzystywać większość elementów wyposażenia mieszkania hahahha

 

to chyba najładniej wykonane flagi jakie widziałem w modelu
Dzięki - mi też się podobały.... Do momentu kiedy nieco "się" przybrudziły washem Ale z drugiej strony, taki stan rzeczy ma swoje wytłumaczenie - flagi mogły być ubrudzone na skutek dymu i sadzy wydobywającej się z kominów

 

moim zdaniem podstawka jest "ciut przyciężka"
Może i ciut, ale i tak najładniejsza, jaką udało mi się zorganizować

 

PS. Prace nad kołami ratunkowymi trwają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ładna ta Twoja Mikasa! Z naciągniętym olinowaniem wygląda naprawdę nieźle! Bandera wraz z przyrządem treningowym - po prostu . Fajnie, że pamiętałeś o takim szczególe jak jej zwinięcie. Czy mógłbyś wrzucić jakieś zbliżenie bulajów na kadłubie?

 

Powodzenia w walce ze scum-lines!

 

Pozdrawiam,

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, nie bój się scum-line'a - to jest mocno nieregularna i dowolna sprawa.

Na podłodkach malowałem to miękkim pędzelkiem, bardzo rozrzedzoną jasnoszarą farbą (praktycznie jak woda) od przyklejonego cieniutkiego paska taśmy tamiyi. Masz już model zasidoluksowany, więc nie powinna narobić bałaganu. Maskujesz powyżej scum-line. Nakładasz taką wodnistą szarość dość luźno, odczekujesz chwilkę, ścierasz nadmiar chusteczką, czekasz chwilę aż farba podeschnie. Coś zawsze zostanie w mikroranciku pomiędzy taśmą a powierzchnią kadłuba - ścieranie chusteczką da ładny nieregularny efekt. Pomalujesz raz - będzie widoczny ślad śladu. Chcesz to jeszcze to wzmocnij. Nie chesz - przykleisz pasek maskujący z taśmy ciut niżej. Pomalujesz drugi raz - ciut mocniej/słabiej. Pasek maskujący z taśmy na jeszcze inna pozycję - kolejne maźnięcie i tak aż wszystko siedzi. Możesz modulować jasność szarości jak zobaczysz jak to wychodzi. W ten sposób powstanie bardzo delikatny, wielowarstwowy efekt osadu na linii wodnej.

Nie wypowiadam sie specjalnie aktywnie w tym wątku, ale Twój warsztat śledzę i bardzo mi się podoba ta robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Marcin, nie bój się scum-line'a - to jest mocno nieregularna i dowolna sprawa.

Na podłodkach malowałem to miękkim pędzelkiem, bardzo rozrzedzoną jasnoszarą farbą (praktycznie jak woda) od przyklejonego cieniutkiego paska taśmy tamiyi. Masz już model zasidoluksowany, więc nie powinna narobić bałaganu. Maskujesz powyżej scum-line. Nakładasz taką wodnistą szarość dość luźno, odczekujesz chwilkę, ścierasz nadmiar chusteczką, czekasz chwilę aż farba podeschnie. Coś zawsze zostanie w mikroranciku pomiędzy taśmą a powierzchnią kadłuba - ścieranie chusteczką da ładny nieregularny efekt. Pomalujesz raz - będzie widoczny ślad śladu. Chcesz to jeszcze to wzmocnij. Nie chesz - przykleisz pasek maskujący z taśmy ciut niżej. Pomalujesz drugi raz - ciut mocniej/słabiej. Pasek maskujący z taśmy na jeszcze inna pozycję - kolejne maźnięcie i tak aż wszystko siedzi. Możesz modulować jasność szarości jak zobaczysz jak to wychodzi. W ten sposób powstanie bardzo delikatny, wielowarstwowy efekt osadu na linii wodnej.

Nie wypowiadam sie specjalnie aktywnie w tym wątku, ale Twój warsztat śledzę i bardzo mi się podoba ta robota.

Świetna i konkretna rada - na pewno wykorzystam.

 

Do organoleptycznej oceny mojego dziergania zapraszam do Światowida 8-9 maja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do organoleptycznej oceny mojego dziergania zapraszam do Światowida 8-9 maja
Ten Światowid to "oczywiście" w lokalizacji wrocławskiej?

Co do rady Leszka, to jest też bardzo pomocna dla mnie. W ogóle, zbierając siły do malowania, zaglądam do jego relacji z produkcji Alfy i Kilo - poziom "zapuszczenia" kadłubów, jaki tam zaprezentował, jest dla mnie niedościnionym mistrzostwem. Choć po cichutku się przyznam, że marzy mi się właśnie zrobienie czegoś w tym stylu...

 

bzzz-bzzz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Ten Światowid to "oczywiście" w lokalizacji wrocławskiej?
Tak, dokładnie we Wrocławiu.

 

O żesz ty! Wydawało mi się, że ten konkurs jest pod koniec maja ;]. Dzięki za uświadomienie. Mogę nie zdążyć z moim Acheronem...

 

Btw, Świetna robota Marcin. Tylko gdzie są żagle?

Nie siedzę w II WŚ ale bardzo podoba mi się Twój okręt. Na pewno przyjdę na konkurs go obejrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.