Skocz do zawartości

IJN Mikasa 1:350 by Hasegawa


Marcin Rogoza

Rekomendowane odpowiedzi

Marcinie... Chciałbym nie mówić "zajebi*cie", bo to nieładnie... Ale nie mogę.

Zajebiście!

 

Aż mi się słabo zrobiło widząc te wszystkie linki... Popatrzyłem na chwilę temu z dumą skończone olinowanie Bismarcka... I poczułem wszechogarniającą mnie marność. Nad marnościami i wszystko marność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 406
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Super Moderator

Chłopaki, nie przesadzajcie Chwilami mam już dosyć tej roboty, dlatego czym prędzej chcę ją skończyć

 

A jak by ktoś pytał, co z moim Aaronem to odpowiem, że pamiętam o nim i jak tylko wciągnę banderę na Mikasę to zaraz, jeszcze tego samego dnia przepycham Aarona do doku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • Super Moderator

Weekend zaowocował kolejnym wyposażeniem Mikasy:

 

1. Pojawił się balkon rufowy, armaty na stanowiskach rufowych...

mikasa_213.jpg

 

2. Mocowanie kotwic zgodnie ze zdjęciem oryginału...

mikasa_211.jpg

mikasa_212.jpg

 

3. ... oraz relingi części dziobowej, żurawiki kotwiczne, dwa dodatkowe uszka na dziobie do mocowania olinowania, przedni maszt, armaty stanowisk dziobowych. Tak to się mniej więcej prezentuje...

mikasa_214.jpg

mikasa_215.jpg

mikasa_216.jpg

 

Jeszcze kilka elementów i ostatnie krycie wierzchnią farbą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuchy są zaje......e, choć mnie kojarzą się z wielkimi, włochatymi lichami lub kolczykami, które seriami "nabijają" sobie na twarzy niektórzy ich entuzjaści (sory, ale to było silniejsze ode mnie ).

Tak na poważniej, myślę, że teraz wyglądają jakby lekko za grube, ale to pewno z powodu innego koloru. Jak dasz farbę, będzie extra. Bo dasz?

Balkonik - koronkowa robota

 

Czekam na resztę i na Frisco.

 

bzzz-bzzz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Mam tylko nadzieję, że będziesz je malować.

 

myślę, że teraz wyglądają jakby lekko za grube, ale to pewno z powodu innego koloru. Jak dasz farbę, będzie extra. Bo dasz?
Oczywiście - nie mógłbym ich tak zostawić Poza tym może faktycznie za gruby - niestety jest on jako dodatek w pudełku i ciężko znaleźć cieńszy. Może ktoś z was ma jakieś źródło do zakupienia łańcuszków drobniejszych niż 1 mm ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie te ażury wyglądają! Im dłużej spoglądam na Twoją relację, tym bardziej kusi mnie ten model. Gdyby nie ograniczenia lokalowe, chętnie zrobiłbym swoją wersję (ale w pierwotnym, czarnym malowaniu)...

 

Zastanawia mnie parowy kuter widoczny na środkowym zdjęciu. Czy jego wnętrze było takie jednolicie szare czy też ciut bardziej kolorowe? Myślę o raczej drewnianym dnie kutra oraz o raczej ciemniejszym kotle. Na pewno zrobiłbym czarny wylot jego komina - imitację otworu.

 

Pozdrawiam,

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie te ażury wyglądają!
Oj tak, oj tak! Zwłaszcza, jak weźmie się pod uwagę, przez ile kadłuba się ciągną.

 

Odnośnie kutra ze środkowego zdjęcia:

czarny wylot jego komina - imitację otworu.
podpisuję się pod Marka propozycją - niewielkie rach-ciach, chwila ze skalpelem lub wiertełkiem, a będzie dużo lepiej (po prostu inaczej nie wypada, to jakbyś w Bentleyu zostawił plastikową korbkę do zamykania szyby ).

 

Pozdrówka,

bzzz-bzzz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Zastanawia mnie parowy kuter widoczny na środkowym zdjęciu. Czy jego wnętrze było takie jednolicie szare czy też ciut bardziej kolorowe? Myślę o raczej drewnianym dnie kutra oraz o raczej ciemniejszym kotle. Na pewno zrobiłbym czarny wylot jego komina - imitację otworu.
podpisuję się pod Marka propozycją - niewielkie rach-ciach, chwila ze skalpelem lub wiertełkiem, a będzie dużo lepiej (po prostu inaczej nie wypada, to jakbyś w Bentleyu zostawił plastikową korbkę do zamykania szyby
Kurcze, chłopaki - RACJĘ macie Zobaczę, czy da się to jakoś poprawić - kuter zamontowany pod olinowaniem i nie wiem jak będzie z dostępem do niego. Prawdą jest, że robiony był już ostatkiem sił przy okazji wszystkich szalup i koziołków - biję się w pierś, że tak to zostawiłem

 

No ale może jeszcze uda się to jakoś poprawić - zobaczymy.

 

Tymczasem jest ambitny plan działania na ten tydzień i jak na razie idzie zgodnie z wyznaczoną marszrutą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Dzisiejsze popołudnie zaowocowało montażem ażurowego pomostu na drugiej burcie oraz drzewców sieci przeciwtorpedowych.

 

Poniżej fotka poglądowa...

mikasa_224.jpg

 

...oraz skrót efektu dzisiejszej dłubaniny...

th_mikasa_220.jpg th_mikasa_221.jpg th_mikasa_222.jpg th_mikasa_223.jpg

 

Kolejny etap to przygotowanie pozostałych kilku elementów, m.in. furt działowych i dział małego kalibru, do malowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
rozwieszano na nich sieci przeciwtorpedowe
Tak właśnie myślałem ale pewności nie miałem - ty i BALROG rozwialiście moje wątpliwości - dzięki

 

A robota... cóż - miło, że się podoba, choć miejscami daleka od ideału Najważniejszy dobry FUN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mi się ładowały ostatnie fotki i wszystko "latało" po ekranie, to przez chwilę pomyślałem, że to już koniec budowy i galeria i normalnie żal mi się zrobiło:oops:...

Na szczęście, to kolejny etap. A może na sam koniec, tak już do galerii, zrób jej kilka fotek "z poziomu morza", machnij je w sepii lub czarno-białe, zrób "postarzenie" i daj do porównania z oryginałami? Zobaczymy, ile osób odgadnie "prawdziwe" zdjęcia...

 

wielkamucha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Panowie...

 

Kolejny etap działań - w ruch poszedł nowy nabytek, który na te okazję przeleżał cierpliwie w szafce dwa miesiące

th_badger.jpg

 

Ostatnie szlify kolorem H305 Gunze ... i ściąganie maskowania...

th_mikasa_225.jpg th_mikasa_226.jpg th_mikasa_227.jpg th_mikasa_228.jpg

 

Oczekiwany przez wielu - etap usuwania maskowania z pokładu

th_mikasa_229.jpg th_mikasa_230.jpg th_mikasa_231.jpg th_mikasa_232.jpg

 

I na tym pozytywne informacje się kończą

 

Prawo Murphy'ego aktualne... - Jeżeli coś może się nie udać - nie uda się na pewno.

 

Taśma Tamiya, która pokrywała powierzchnię malowaną przez kilka ładnych miesięcy zostawiła ślady kleju...

th_mikasa_233.jpg

 

Podobnie wygląda pokład, choć w jego przypadku pozostałości po taśmie widoczne są dopiero "pod światło". Nie wygląda to najlepiej i nie mam pomysłu co z tym zrobić.

 

Co radzicie, koledzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, nie jest fajnie . Gdzieś pisano, że taśmę należy kilka razy przykleić i odkleić, np. do stołu, aby osłabić jej działanie. Dopiero wtedy przyklejać... A teraz problem... Może spróbować delikatnie zmyć wodą? Nie mam pojęcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.