Skocz do zawartości

MiG-21bis Zviezda 1/72 41elt Malbork


Leszek.Sz.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 98
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Patyk-nie sugeruj się zdjęciami s-tów wycofanych z eksploatacji. Przeceż one już 4 rok stoją pod chmurką, i zobacz czy na którymś z nich założona

jest tzw.zagłuszka na stożek.W czasie użytkowania tych s-tów nie dochodziło do żadnych przebarwień czy blaknięć.Elementy na stateczniku pionowym też były zabezpieczone- s-lot stał, albo w schronohangarze, albo był przykryty pokrowcem.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patyk!

Trafiłeś z tym modelem mając tutaj wsparcie "babcia131" Życzę wszystkim takiego!

 

Powodzenia czekam na efekty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno to nazwać wsparciem,po prostu lubię popatrzeć jak piękne rzeczy potrafia zrobić modelarze , a że czasami się coś podpowie?Chyba uczyn-

ność nie boli ,a zresztą przy tych Migach spędziłem całe dorosłe życie

i choc były chwile że miałem serdecznie dosyć ,to nie zdarzyło się żebym coś sknocił.W przeciwieństwie do modeli -tu raczej jestem oglądaczem-ale gdy mogę coś pomóc-czemu nie.Trzymam kciuki za modele Bisów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno to nazwać wsparciem,po prostu lubię popatrzeć jak piękne rzeczy potrafia zrobić modelarze , a że czasami się coś podpowie?Chyba uczyn-

ność nie boli ,a zresztą przy tych Migach spędziłem całe dorosłe życie

i choc były chwile że miałem serdecznie dosyć ,to nie zdarzyło się żebym coś sknocił.W przeciwieństwie do modeli -tu raczej jestem oglądaczem-ale gdy mogę coś pomóc-czemu nie.Trzymam kciuki za modele Bisów

 

Pięknie powiedziane Oby więcej takich ludzi !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Też zastanawiałem się nad zielonym. Polecam Mid green (Humbrol 101) i nieco jaśniejszy Mid green (Revell SM 364). Wnęki podwozia pomalowałem już na white aluminium Alclada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patyczku, tylko zmień może tego Huda, wygląda zbyt nowocześnie na taki samolot, no i nie ma ramek. Mig-21 miał chyba taki półokrągły celownik z zółtawym kolorem szkiełka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hud jest wycięty z filmu RTG, tak na szybko - po zastanowieniu usunąłem go i robię coś co będzie przypominać celownik z MiG-21. Trochę załuje że nie kupiłem blaszki do tego zestawu- teraz muszę kombinować z jakiś odpadków.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi dlaczego wypraski tego modelu maja elementy typu druga tablica i szyna pod fotel dieki ktorym mozna wykonac UMa ? Tez zaczynam dlubac ten model.Tez bedzie 9494 w konfiguracji ostatniego lotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model PFM-a od Zvezdy ma jeden większy błąd w postaci skrzydeł od PF-a. PFM (i wszystkie późniejsze wersje) wyposażony jest w system nadmuchu na klapy SPS. Na skrzydle zamontowane są klapy proste wychylające się. Na kadłubie w okolicy klap są po obu stronach owalne luki. Po prawej jest większy a po lewej mniejszy. Model Zvezdy ma skrzydła z klapami wychylanymi i wysuwanymi ku tyłowi czyli bez SPS-u. Takie były montowane e PF-ach. Dodatkowo mamy bardzo ładnie odwzorowany zasobnik GP-9 z działkiem GSz-23.

Zaraz wyciągnąłem modele PF-a od Bileka i Innexu licząc na pomyłkę i prostą zamianę skrzydeł ale w obu tych modelach skrzydła są prawidłowe czyli bez SPSu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz wyciągnąłem modele PF-a od Bileka i Innexu licząc na pomyłkę i prostą zamianę skrzydeł ale w obu tych modelach skrzydła są prawidłowe czyli bez SPSu.

 

Pomijając to że 21 Bilka to okopirowany 21 Fujimi /łącznie z kołami / to skrzydła nie odpowiadają tym bez SPS.

A dlatego że , nie powinny mieć występu przy kadłubie . Trzeba pamietac że klapy do wersji bez SPS a były w tym miejscu proste a owiewka przejścia skrzydło-kadłub sięgała do krawędzi spływu skrzydła.

 

Moim zdaniem ,cały czas nięśmiertelny KP i jego klony / wyłaczając ZTS/ są po tylu latach najlepszymi modelami 21.

 

I jeszcze o planach , w najnowszej czeskiej monografii 21 są plany wszystkich wersji używanych przez południowych braci. I tu przy PF ie ,własnie przy klapach rysownik poczuł sie niczym nie skrępowany...

 

EM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kadłub przygotowany do malowania. Dorobiłem ''skrzydełka'' na odbiorniku ciśnień- mała rzecz a cieszy. Muszę jeszcze przejrzeć pod lupą powierzchnię modelu, szczególnie łączenia. Farba aluminium kładziona aero pokaże wszystkie zadrapania szczelinki i inne paprochy więc lepiej sprawdzić powierzchnię. Stery wysokości wkleje po malowaniu, będą lekko - ''drązek na siebie''. Po za tym łatwiej wtedy pomalować z zewnątrz dyszę wylotową. Proszę o radę odnośnie malowania z zewnątrz dyszy wylotowej - Gun metal za ciemny a stal za jasny, musiałbym mieć coś pośredniego. Spróbuję zmieszać dwa metalizery - gun metal i aluminium i zobaczę ( na boku ) jak to wyjdzie.

100_4214.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe a gdzie on tak leci:P będziesz cieniował aluminium??

W niektórych miejscach przepoleruje więcej i lekko zapuszcze linie. Takiego lustra nie zostawie, za bardzo się świeci, na koniec dostanie bezbarwny półmat.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli maszyna ma być z godłem kaczki przed ostatnim lotem to na samolocie powinny być zmienione anteny IFF. Na modelu masz stare.

Różnice widać na zdjęciach które wrzuciłeś do wątku.

1835-34.jpg

9494.jpg

Jak na razie malowanko ekstra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mam zaćmę że tego nie zauważyłem, chodzi o te trzy pręty na stateczniku pionowym? Spróbuję je usunąć - szkoda że nie zwróciłem na to uwagi dwa dni wcześniej, wczoraj dałem drugą warstwę aluminium po poprawkach i szlifowaniu.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.