Skocz do zawartości

M1A1 AIM Dragon 1:35 / drugie ujęcie


reggy

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Od dłuższego czasu byłem napalony na kolejnego Abramsika. Jako że bardzo przypadł mi do gustu wizualnie, a szczególnie w trójbarwnych malowaniach, musiałem sobie sprezentować drugi już zestawik 3535 Dragona. Gdy odmętach swojego dysku trafiłem na fotki ubabranych Abramsów z 1st Armored Division z manewrów w rejonach Frankfurtu (nad Menem), wszystko inne poszło w odstawkę (znaczy Jagdtigera skończę, ale na razie jest 180 km ode mnie ). Poogoglowałem trochę, poszperałem na stronie 1st Armored Division, po różnych militaryphotos itp, ale niestety nie udało mi się trafić na więcej fotek... Póki co mam tylko te trzy:

020.jpg

021-1.jpg

035.jpg

Osobiście środkowa przypada mi najbardziej do gustu. Ciekawie przybrudzony, chciałbym dokładnie skopiować. Pierwszy Abrams odpada, bo nie ma CIP z przodu, a bez tego wieża wygląda pusto. A trzeci ma napis na lufie którego nie mam, a mistrz pędzelka Avi mi tego nie namaluje. .

Do dorobienia będę miał żółte koguty na wieży (tylko na tych fotkach z Niemiec je widziałem - widocznie wymóg do poruszania się po drogach).

No dobra, jak zaczynałem pisać tego posta chciałem żebyście mi pomogli wybrać, a jednak sam sobie pomogłem. Może jakiś entuzjasta Abramsów ma/widział/wie gdzie są jeszcze jakieś fotki tej tematyki?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 95
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pies mi zeżarł góre kadłuba od 3535 i przez tydzień nie dam mu jedznia bo już sie nażarł

zrób tego z "got mitt uns" (?) na włazie dowódcy (malowanie "z pudła")

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo, to środkowe zdjęcie jest kozackie!

Zrób właśnie ten egzemplarz Wreszcie po długiej przerwie robisz coś współczesnego, i za to masz ode mnie

Czekam na postępy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś na tym primeportalu namieszali, kiedyś było więcej fotek Abramsów.

Z tej serii coś masz?

 

gborcm111of43mq9.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A trzeci ma napis na lufie którego nie mam, a mistrz pędzelka Avi mi tego nie namaluje. Mr. Green.

Dlaczego z góry zakładasz najgorszy scenariusz. Trzeba myśleć pozytywnie, jak mawiał Oddball z "Kelly's Heroes" (w tym miejscu idiotyczny śmiech).

Avi może Ci to namalować na arkusiku clear decal i podesłać pod wskazany adres

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś na tym primeportalu namieszali, kiedyś było więcej fotek Abramsów.

Z tej serii coś masz?

A no namieszali coś, oddzielna podstrona całkiem jest o Abramsach. Nie, z tej serii nic nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Kat, świetne fotki - właściwie mam wszystkie szczegóły "koguta" pokazane.

Ale Niemcom kraj rozryli Trochę inspiracji weatheringowej też jest.

Czemu nie szukasz na DOD?

Przeglądałem, przeglądałem... Dla "1st Armored Division" przejrzałem wszytko, dla "Germany Abrams/M1A1" mało wyszukuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tak kurczowo czepiasz się 1 dyw? Masz takie kalki?

Na DOD jest różnie z szukaniem/opisami fot. Przypadkowo znalazłem M113 w dual tex opisany po prostu jako "pojazd w koszarach" czy coś w ten deseń. Mam Concorda o M1. Jak nie masz to poskanuję trochę fot i może coś Cię natchnie.

http://dodimagery.afis.osd.mil/imagery.html#a=search&s=abrams&chk=6effc&dsb=12%2F23%2F1998&n=90

Wpisałem Abrams i dałem do roku 1998 (chyba - dla swoich potrzeb zwykle wpisuję 88).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tak kurczowo czepiasz się 1 dyw? Masz takie kalki?

Bo ten który mi się najbardziej podoba jest z 1 dyw. Liczyłem że znajdę więcej ujęć. A kalek "dokładnie" takich nie mam, ale z tego co dostarczył Dragon da się spokojnie metodą cięcia i składania paru kalek stworzyć takie oznaczenia jak ma ten ze środkowej fotki (szczególnie, że trochę kalek zostało mi z poprzedniej Abramsa).

Tak szperam dalej, szukałem teraz po nazwie manewrów: "READY CRUCIBLE". Trafiłem na te fotki jakie zapodał Kat, jednak dalej są na Primeportal:

http://www.primeportal.net/ngops/gert/ready_crucible_home.htm

Ciekawe pozostałe fotki tak jakby co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie zrobisz tego z pierwszego zdjęcia.Mógłbyś zrobić do niego diorame z Lidlem

Czekam na relację z pola walki

Życzę Wesołych Świąt i udanego Abramsika

A Wam pozostałym udanych modeli, które macie na warsztacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście środkowa przypada mi najbardziej do gustu.

Oj tak, jest bardzo fajna i tego też proponowałbym Ci zrobić. Patrząc na modelik STRV 103 w Twoim wykonaniu, zrobienie takie fajnego błotka na ekranach nie będzie dla Ciebie kłopotem, a poza tym mógłbyś pokusić się o minidioramkę na podstawie zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Nooo, widzę że ten sam model ktoś tu skleja Czekam na pierwsze fotki Fajnie że zdecydowałeś się na malowanie leśne (nikt nie bedzie mojego do twojego porównywać ) A twoja koncepcja abramsa jest super, Ja swojego robie średnio wyeksploatowanego znajac twój warsztat, to będzie bardzo dobrze wykoany model. Ciesze sie że go ktoś jeszcze robi Powiedz , dokupujesz mu jakąś załoge i tobołki??Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelik w trakcie budowy. Właściwie niewiele już zostało.

Składa się jak klocki. Lekką walkę miałem ze spasowaniem góry kadłuba do wanny. Troszkę z tyłu poszpachlowałem, bo mimo wszystko przy tak dużych elementach ciężko wszystko idealnie dociągnąć. Wieża bez najmniejszych problemów. Zrobiłem pokrowce na wyrzutniki granatów, przykleiłem - i jednak się pomyliłem - pod pokrowcem na fotce nie ma granatów zainstalowanych Na szczęście Dragon daje dwa zestawy wyrzutników - dzisiaj poprawię.

Póki co, to więcej walki mam z nowym aparatem

DSC_0612.JPG

DSC_0622.JPG

DSC_0629.JPG

DSC_0631.JPG

DSC_0633.JPG

DSC_0636.JPG

DSC_0638.JPG

DSC_0640.JPG

DSC_0642.JPG

DSC_0647.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta lufa (metalowa) to w zestawie?. Fajnie z tymi pokrowcami wyglada, zrobilem tak samo w moim Panther II, im wiecej detali tym lepiej. Mogles sie pokusic o wymiane tych "poreczy" z boku wiezy na druciane, niby nic takiego, ale zawsze troche dodaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, lufka metalowa w zestawie! Z tymi poręczami to raczej zbyteczna robota, narobiłbym się, a po pomalowaniu nie widać raczej różnicy (chyba, że chciałbym giąć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luba metalowa w zestawie ale prawde mówiąc w porównaniu do plastykowej straszne uboga w szegóły.

Plastykowa prezetuje się o wiele ciekawiej i stanowczo bardziej podobna do prawdziwej.

Wiec tym że toczona jest w zetawie nie ma się co podniecać.

 

MarCiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lufa metalowa w zestawie ale prawde mówiąc w porównaniu do plastykowej straszne uboga w szegóły.

Hym, na odcinku bliżej jarzma jest parę malutkich śrub na spodniej części, a na tej dalszej parę wcięć na około na początku i końcu. Hym, z kolei szew po formie na "karbowaniach" wydaje się niemiły do skrobania... Jak ktoś lubi...

EDIT:

Poprawiłem wyrzutniki. Skleiłem fartuchy (na sucho trzymają się do kadłuba), lampy przednie, parę detali... Prześledzę jeszcze instrukcję, ale mam chyba wszystkie zasadnicze elementy czołgu. Zostało trochę bambateli i gąski. Czyli model na 4 noce

DSC_0654.JPG

DSC_0664.JPG

DSC_0666.JPG

DSC_0671.JPG

DSC_0683.JPG

Kolejny EDIT:

Żeby nie było tak różowo, źle przykleiłem blaszki na górze fartuchów. Powinny licować się z wewnętrzną krawędzią. Szybka poprawka...

EDIT:

I poprawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za 100 pkt: Jak będziesz maskował szkiełka ?

Nie będę. Skoczę do "hipermarkietu", kupię worek błyszczącego konfetti i z purpurowo-czerwonych wytnę wizjery

Wczoraj wieczorem jak przeglądałem Primeportal i walkaroundy Abramsa nań, to zobaczyłem, że można by fajne detale mocowań fartuchów zrobić (nawiercić np. te wystające pypcie na górze fartuchów i te na kadłubie i puścić przezeń pręcik, do tego łańcuszek jakowyś). Ale póki co, dzisiaj Primeportal mi strajkuje i nie pokazuje fotek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.