Skocz do zawartości

M1A1 AIM Dragon 1:35 / drugie ujęcie


reggy

Rekomendowane odpowiedzi

Eh, sesja za sobą, teraz pora zabrać się za robotę Tylko niech wena wróci!

Na szybko pstryknąłem parę fotek jak wygląda obecnie. Przed celownikiem na górze wieży muszę poprawić granicę brązowy-czarny.

Zielony kolor po zwashowaniu na brązowo wygląda dokładnie jak ten ze zdjęcia oryginału.

abr01.jpg

abr02.jpg

abr03-1.jpg

abr04-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 97
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hej,

Dzisiaj wyjechałem na ferie do domu, ale przed wyjazdem obrzuciłem model błotkiem z gipsu, wikolu, pigmentów MIG'a i farb Vallejo. Wygląda ciekawie, może uda mi się wyciągnąć z tego co zrobiłem coś podobnego do fotki na której się wzoruje. W każdym razie - to będzie jeden z najbardziej zabłoconych Abramsów na forum

 

Farby jakie użyłem, to wszystko Vallejo Model Color, zielony to Reflective Green, brąz to miks German Cam. Brown (nie pamiętam numeru - 825 albo 826) z Flat Brown. Czarny to czarny Potem zielony rozjaśniałem bazowym zielonym z Lemon Green.

 

Uch, co do średnicy prętów nie mam pojęcia, nie mam teraz modelu przy sobie i nie mogę zmierzyć, a rzeczywistej grubości nie znam. W każdym razie, 0,3 mm to trochę za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jak krew z nosa

Chroniczny brak czasu, który trzeba dzielić na wyższe przyjemności i cele skutkuje rzadkimi update'ami relacji Ale teraz już z górki. Pigmenty poszły, zafixowane, teraz na to jeszcze oleje.

abramsb08.jpg

abramsb09.jpg

abramsb10.jpg

abramsb11.jpg

abramsb12.jpg

abramsb13.jpg

abramsb14.jpg

abramsb15.jpg

abramsb16.jpg

 

P.S. Testowałem pilota na podczerwień jako wyzwalacz aparatu i od teraz wiem, że trzeba zmienić ustawienia sposobu łapania ostrości przez aparat - bo inaczej ostrość jest stała dla wszystkich zdjęć - stąd są trochę nieostre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aleś go umorusał

 

jedyna moja uwaga, tył wiezy wygląda na bardzo czysty w porównaniu do reszty. jak to wygląda na zdjęciach z cwiczeń?? jeśli podobnie, to nie milknę i podziwiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reggy, taką masę błotną, o której napisałeś, jak nakładasz? Jak wyobrażam to sobie, to wydaje mi się, że będzie to strasznie gruba warstwa tego błota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoti - popatrzę na zdjęcia jeszcze raz i jakby co poprawię

Widd, najpierw nakładałem mieszankę Vallejo White Stucco i White Pumice (fajne żywice akrylowe) wymieszane z pigmentami MIG'a i CMK, ziemią z doniczki i drobnym piaskiem. Nakładam to pędzlem, rozcieńczając wodą w razie potrzeby. Na wnętrza kół nakładałem tego dużo, więc jest wyraźna warstwa błota - na panele boczne i górę bardziej to "wcierałem", przez co jest tylko widoczna cienka fakturka błota, takiego bardziej spłukanego przez deszcz i wyschniętego. Faktura antypoślizgowa góry kadłuba wcale prawie nie zginęła pod błotkiem.

Teraz farbami olejnymi i lakierami błysk/satyna dodam parę kolorków i efekt "zachlapania" świeżym błotem.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bywa :]

Może w galerii będzie trochę lepiej wyglądał ;]

Pobawiłem się trochę olejami dzisiaj rano, teraz spróbuje z lakierami.

Oczywiście, na żywo wygląda lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trochę inaczej wyglądały Kolor mi się samemu nie podoba - ale pracuję nad tym intensywnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

La la la, byłem niegrzecznym modelem i Pan mnie zmył

Fuszerki być nie może, szczególnie że Dragon teraz taki drogi

(Już widzę za 20 lat te rozmowy na zawodach: "Pamiętacie ten felerny 2009? Co wtedy tak Dragon zdrożał?", "Pamiętamy, fajnie że teraz tylko cyk przez granicę polsko-chińską i jesteśmy na zakupach w Szanghaju").

 

Wszystko załatwione zmywaczem Wamodu i pędzlem - przeżarł się przez wash, sido, Vallejo i Surfacer. Co ciekawe, nawet błoto robione z mas Vallejo wymiękło.

 

Chodzą plotki, że prawdziwy Abrams, to piaskowy musi być. Więc i mój taki jednak będzie. Szczególnie, że w trójbarwnym NATO zrobiłem już dwa (licząc tego co zmyłem ).

 

Tabula rasa:

abramsn09.jpg

abramsn10.jpg

abramsn08.jpg

 

Ostatnio zrozumiałem pewną anegdotkę, jaką opowiedział mi kolega z grupy. "Wiesz czemu studenci w akademikach robią jedzenie i jedzą na laptopach?" "Nie wiem, czemu?" "Bo to jedyna płaska powierzchnia w pokoju".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zrozumiałem pewną anegdotkę, jaką opowiedział mi kolega z grupy. "Wiesz czemu studenci w akademikach robią jedzenie i jedzą na laptopach?" "Nie wiem, czemu?" "Bo to jedyna płaska powierzchnia w pokoju".

Niestety nawet notebooki czasem robią się krzywe :impreza:

 

A wracając do tematu, hmm szkoda, że go zmyłeś bo był eleganzig. No ale Twoja wola...

 

Pzdr i powodzonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzą plotki, że prawdziwy Abrams, to piaskowy musi być.

A tam będziesz takiego pospolitego robił. A nie lepszy taki unikat?

24566658.th.jpg

 

A samego piaskowego to sobie możesz kiedyś Abramsa w wersji A2 zrobić.

 

 

O widzę że użyłeś "patelni do oleju", moze Ty wiesz co to jest ? (to okrągłe na plandece po prawej stronie kosza)

To jest miska na olej.

http://www.dragonmodelsltd.com/catalog/dml/new/3535/6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.