Skocz do zawartości

Pytania i odpowiedzi pomocne w budowie modeli


Maciek007

Rekomendowane odpowiedzi

Może tu mi odpowie ktoś na pytanie jak uwydatnić wypukłe linie podziału we wspołczesnych myśliwcach??

Pytanie zadałeś nie w tym dziale. Tu powstają modele pojazdów cywilnych takich jak osobówki i trucki, a z samolotami raczej mało co mają wspólnego Proponuję popytać w dziale lotniczym, tam szybciej dostaniesz odpowiedź.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy,

mam pytanie odnośnie sprawdzonych zagranicznych sklepów modelarskich z przeróżnymi dodatkami, oraz ewentualnego rzeczywistego czasu dostawy.

gdzieś między tematami znalazłem www.hiroboy.com. Najbardziej pasowało by mi aby płacić w Euro, ale inne waluty jak najbardziej mogą być, najwyżej parę PLN będę do tyłu.

z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tornado powiem Ci że w lotniczym też nie dostałem odpowiedzi. Niestety częsta przypadłość na tym forum

Pewnie dla tego, że mało kto teraz buduje samoloty z wypukłymi liniami podziału. Jeżeli już ktoś taki miał to zapewne pozbył się tych wypukłości i naciął nowe wgłębne linie

 

Witam koledzy,

mam pytanie odnośnie sprawdzonych zagranicznych sklepów modelarskich z przeróżnymi dodatkami, oraz ewentualnego rzeczywistego czasu dostawy.

gdzieś między tematami znalazłem www.hiroboy.com. Najbardziej pasowało by mi aby płacić w Euro, ale inne waluty jak najbardziej mogą być, najwyżej parę PLN będę do tyłu.

z góry dzięki za pomoc

Przesyłkę lotniczą z Hiroboy powinieneś dostać po około tygodniu czasu od chwili uregulowania zapłaty za zamówienie.

Inne europejskie sklepy:

 

sklep 1

sklep 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnośnie sprawdzonych zagranicznych sklepów modelarskich z przeróżnymi dodatkami, oraz ewentualnego rzeczywistego czasu dostawy.

1. http://www.hobbyeasy.com

= przesyłka lotnicza około 1-2 tygodnie, przesyłka morska około 7-8 tygodni;

2. http://www.kallan-partners.com/index.html?frame=top&main_windows=&javaID=5e56c1046c0275d497fc4acccbaa5a30

= korzystałem tylko z przesyłki lotniczej - około 1-2 tygodnie

3. http://www.mediamixhobby.com.sg/shop

= korzystałem tylko z przesyłki lotniczej - około 1-2 tygodnie;

 

Umieściłem w kolejności wysokości cen - w MediaMixHobby jest więcej niż w Kallan - ale ceny mają wyższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do tych co używają farb w puszkach i wychodzi im ładny lakierek. Znalazłem taki filmik http://www.youtube.com/watch?v=v7NH5iZX7Lk&feature=related czy używacie podobnej metody malowania czy raczej długie wolne pociągnięcia??? Jak się to ma do malowania aero???? Próbuje dowiedzieć się co robię źle bo na większych powierzchniach takich jak kasta zawsze coś jest nie tak. A to skórka wyjdzie,a to się coś zleje. Może jakieś rady. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z CLEAR FIXEM HUMBROLA. Chciałem zrobić klosz lampy. Problem w tym że wlewam go w coś na kształt talerzyka, średnica 5mm wysokość ok 1mm. Schnąc nie tylko zmniejsza objętość, ale też pojawiają się pęcherzyki. Problemem jest to że ma tylko jedną powierzchnię wysychania? A nie 2 jak w przypadku robienia np. szybki. Podejrzewam że to parujący rozpuszczalnik, ale w takim razie do niczego się on nie nadaje. A może jakiś inny sposób jego nakładania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z CLEAR FIXEM HUMBROLA. Chciałem zrobić klosz lampy. Problem w tym że wlewam go w coś na kształt talerzyka, średnica 5mm wysokość ok 1mm. Schnąc nie tylko zmniejsza objętość, ale też pojawiają się pęcherzyki. Problemem jest to że ma tylko jedną powierzchnię wysychania? A nie 2 jak w przypadku robienia np. szybki. Podejrzewam że to parujący rozpuszczalnik, ale w takim razie do niczego się on nie nadaje. A może jakiś inny sposób jego nakładania.

Kiedyś dorabiałem klosze w reflektorach do parowozu (jedna powierzchnia do schnięcia), wyszły super ale nakładałem już dość mocno gęsty ClearFix.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, tak myślę zacząć nowy projekt ze Scania 3 generacji w malowaniu firmy zingg, szukam odpowiedniej farbki ze sprayi tamki oto malowanie:

Scania-3er-Zingg-deKoning-07085-01.jpg Myślę ze TS52 lub TS20 na zielony i TS16 lub TS47, używał już ktoś te spraje chodzi o kolory, czy bardzo różnią się oryginały od tego co jest we wzorniku? Lub ew, coś pod aerograf( nie revell i humbrol), ale nie umiem dobrze pomalować dużej powierzchni aerografem robi się takie coś jak ziarnka piasku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście, to nei polecam Ci tego modelu, bo musisz w nim przerobić prawie połowe części. Nic nie pasuje do siebie i dużo części jest zrobione z kosmosu - nie tak jak w oryginale np. przednie błotniki. Dobrze się zastanów przed budową. Jeśli miałbym robić 3ke Streamline, chyba bym się nie podjął, bo jest to taka żmudna robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, poszukuje jakichkolwiek zdjec ramy Scanii R w wersji 8x4 Tridem, oraz zdjec okablowania podwozia. Nie ma ktos jakiejs stronki na necie do polecenia, albo innych zrodel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.