Skocz do zawartości

Pytania i odpowiedzi pomocne w budowie modeli


Maciek007

Rekomendowane odpowiedzi

sebekimprezawrx, oderwać, a takie preparaty są, ale raczej nie służą do odklejania, ale raczej do usuwania kleju z jakis powierzchni.

 

skwarciu21, nie jestem znawcą, ale może szpachla i papierek wodny 2500? Albo sam papierek. Ja w miare możliwości robie koliste ruchy, to ogranicza powstawanie rys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś jest mi w stanie pomóc

 

Czy do takiego lancerka lub do takiego będą mi pasowały takie elementy fototrawione?

 

Nie wymagaj aby każdy śledził myszka Twój post - ciężko domyśleć się, że zawiera linki do stron - może warto by je jakoś wyróżnić - np. podkreślić zamiast dawać mało widoczne litery...

Poza tym - "wchodzenie" na stronę www.hobbyeasy.com w weekendy jest bardzo spowolnione lub - dla niektórych - wręcz niemożliwe - może lepiej robić printscreen i wklejać fotki?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej czy jest jakis preparat do usuwania kleju np ze jak cos zle przykleilem to moge to odwrucic ?

Zależy jaki klej?

Jeśli CA (Kropelka, Super Glue) to Debonder

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym można usunąć rysy po za grubym papierze ściernym????

Szpachla w płynie Mr. Dissolved Putty (Gunze) + papier ścierny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mozecie mi podac jak sie nazywa taki preparat do pobrudzilem szyki

Domyślam się, że pobrudziłeś "szybki"...

W takim razie - wysuszyć klej a następnie drobnoziarnisty wodny papier ścierny a po nim pasta polerska - po kleju zostanie ślad a Debonder tylko rozmiękczy klej i pozwoli go usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie nie typowe pytanko Jak się skleja modele Aoshimy? Chodzi mi o jakość, spasowanie elementów, żeby sie tak może odnieść do dwóch progów, revella i tamiyi. Mają fajne modele, a nie chciałbym walczyć godzinami ze spasowaniem, tak jak to czasami bywa u revella, ale raczej miło posklejać jak tamiyę. Podpowiecie, jak to u nich jest z jakością?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 cal = 25,4mm

16x25,4mm = 406,4mm czyli 406,4:24 (bo skala 24 mniejsza) = ok. 17mm

17x25,4mm = 431,8mm czyli 431,8:24 = ok. 18 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No tak. ale nie przypominam sobie żeby tam jakiś był oryginalny. zaraz sprawdzę w instrukcji. Nabyłem kolejnego i chciałem zrobić taki zwykły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Została mi zabudowa Wrecker po Fordzie 9000 i nie mam co z nią zrobić. O ile wiem jest to zabudowa europejska, więc chciałbym ją połączyć z jakimś europejczykiem. Ciężarówka musi posiadać 2 osie z tyłu, pasuje mi tu Italeri 0780 Scania T142 Roadrunner, kiedyś Revell miał takiego wreckera. Tylko że ten zestaw Italeri mimo że ma kierownicę po lewej stronie to ponoć australijczyk. Revell to był chyba 142H, może ktoś się orientuje jakie różnice są pomiędzy tymi ciężarówkami i czy można śmiało połączyć ten zestaw Italeri z wrekerem i zrobić go na europejczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, chyba rozumiem - przepak . Tak dokładnie to jeszcze wyprasek to nie porównywałem tych dwu modeli. Widzę że włosi dodali owiewki, zbiorniki paliwa, kangurka. Ale znalazłem coś lepszego, blueprinty wersji t142h 4x2, t142h 6x2, t142e 6x4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roadrunner posiada części potrzebne do zbudowania europejczyka

Moim zdaniem śmiało możesz "zabudować" tą Torpedę

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym mógł bym pomalować klosze od lamp w moim XF 95? Bo wnętrze reflektora w kabinie pomalowałem na srebrno i nie wiem jak pomalować ten klosz bo nie mam tych specjalnych do tego farbek idzie to jakoś zastąpić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.