Skocz do zawartości

Wash


Przemek R

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 94
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Mam prośbe do Artura Wałachowskiego.Czy mógłbyś zaktualizować zdjęcia?.Chodzi mi oto że niektóre zamiast zdjęć pojawia się okienko imageshaka a niektórych wogóle nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam, jestem nowy na forum i jeszcze zielony w tym temacie, chciałbym zapytac o metodę washa Artura W. a mianowicie, wystarczy rozrobić te dwie farby i nanieść tą mieszankę odrazu na model czy trzeba to jeszcze czymś rozcieńczyć??:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zawsze rozcieńczyć trochę aby dało się nanieść-farba prosto z tubki jest zbyt gęsta-do rozcieńczania polecam rozcieńczalnik Wamodowski-osobiście tego używam i jest ok.

 

Mam prośbe do Artura Wałachowskiego.Czy mógłbyś zaktualizować zdjęcia?.Chodzi mi oto że niektóre zamiast zdjęć pojawia się okienko imageshaka a niektórych wogóle nie ma.

 

Poszukam tych zdjęć na dysku ,ale nie jestem pewien czy nie usunąłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszytkich

jestem kolejny laik jezeli chodzi o washa, dlatego prosz goraco Artura o zdjecia, bo one pokazuje wiecej niz tu jest napisanduzo metod i rozmowy pomiedzy znawcani gdzie nie trzeba wyjasniac pewnych pojec, ale sa tacy jak ja co potrzebyje naprawde podstawy

 

Maluje, jak umie, pedzelkiem, urzywam farb revella i caly moj warsztat na dzisiaj to wlasnie dwa pedzle 4 i 10 i farbki olejne revelle

 

wiadomo ze musze pewne czesci pomalowac przed inne po sklejeniu

jak jest z tym washem /acha, sklejam bron pancerna/

 

maluje model revellem, potem nanosze innym gatunkiem /akrylowym/ wash i zaraz go wycieram a nastepnie lakieruje calosc, czy taka jest kolejnosc

 

nie jestem w domu tylko na urlopie i jeszcze tego nie robilem, a wszystko co czytam to teoria. do tej pory sklejalem z podelka a szczytem bylo dla mnie zwykle malowanie. chce cos wiecej, jak widze wasze modele.

 

ucze sie o washu ale tak naprawde nie wiem co to do konca jest. czy to jest brod na laczeniach blach i okolicach nitow?

 

wczoraj dostalem crpmwella kolor est jednolity, ciemny, nie ma maskowania, sam plastyk jest juz takizgo koloru, jak na ciemnych kolorach urzyc washa aby cos bylo widac

 

nie rozumiem po co urzywacie sidoluxow /Pan Artur nie uzywa/ czy to jest potrzebne, jak sie tym obsluzyc, urzywajac pedzla, jak, kiedy , w jakim celu, gdzie - czy ba doslownie calym modelu

 

dodatkowo urzywacie dwoch kolorow, jak je znalezc? czy to sa jakies numery? rozumie ze se to farby akrylowe /nie widzialem jeszcze takich na zywo/

moze mi ti wszystko spokojnie wytlumczyc lub dac link

mysle ze prosciej niz to co pokazal Pan Artur juz sie nie da, ale brakuje zdjec

 

Pozdrowienia dla wszystkich. dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ucze sie o washu ale tak naprawde nie wiem co to do konca jest. czy to jest brod na laczeniach blach i okolicach nitow?

To też. Wash ma głównie za zadanie zaciemnić miejsca, które w prawdziwym pojeździe winny być ciemne (linie podziału blach, zagłębienia, okolice nitów itd itp), a w modelu - z powodu jego rozmiarów - nie są. Nadaje to trójwymiarowość modelowi i uwypukla szczegóły - dzięki czemu model wygląda jak model - a nie zabawka.

 

wczoraj dostalem crpmwella kolor est jednolity, ciemny, nie ma maskowania, sam plastyk jest juz takizgo koloru, jak na ciemnych kolorach urzyc washa aby cos bylo widac

Zależy jak ciemny. Generalnie im ciemniejszy kamuflaż tym ciemniejszy wash.

 

nie rozumiem po co urzywacie sidoluxow /Pan Artur nie uzywa/ czy to jest potrzebne, jak sie tym obsluzyc, urzywajac pedzla, jak, kiedy , w jakim celu, gdzie - czy ba doslownie calym modelu

Sidolux to taki sprytny wynalazek - tani, ładnie pachnący, samopoziomujący się błyszczący lakier akrylowy. Bez problemu nakłada się go pędzlem. Jego zadanie jest takie, aby dzięki równej błyszczącej powierzchni, wash samoistnie "wlewał" się we wszelkie zagłębienia itd. No i łatwiej się ściera farbę z powierzchni błyszczącej niż matowej. Ale jak widać nie wszyscy stosują ten specyfik - każdy modelarz robi jak mu wygodniej.

 

dodatkowo urzywacie dwoch kolorow, jak je znalezc? czy to sa jakies numery? rozumie ze se to farby akrylowe /nie widzialem jeszcze takich na zywo/

Do washy bardzo dobrze sprawdzają się farby olejne dla plastyków - ze względu na ich długi czas schnięcia. Kupić je można w sklepach dla artystów plastyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
A jak wykorzystać tą technikę na okrętach podwodnych chodzi mi tu o otwory wlewu(model już pomalowany) i zabarwić na czarno te otwory.

 

tak samo jak na pojeżdzie-po pokryciu otworów-polecilbym mieszankę brązu Van Dycka z czernią kostaną-nadmiar wytrzeć szmatką lub patyczkiem higienicznym-mozna też pokryć cały kadłub washem z sieny palonej na przykład i zetrzeć nadmiar,pozostanie wtedy w zagłebieniach otworów-generalnie wszystko tak samo jak na pojazdach wojskowych.

pozdrawiam,Artur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur a zamiast tych farb co wymieniłeś może być czarna pactra.

 

Teoretycznie może być,a praktycznie nie wiem,nigdy nie stosowałem ze względu na to że farby olejne dają się dość długo przeciągać po powierzchni i wycierać do zera jak coś nie wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałem na starym modelu washa farbą akrylową Pactra i washa zaproponowanego przez Artura i polecam jednak metodę Artura.

Przy metodzie z Pactrą, pokryłem oczywiście pojazd warstwą sidoluxu , następnie miksturą kilku kropel pactry czarnej wymieszaną z kilkoma kroplami wody dodatkowo kropli płynu do mycia naczyń i opóźniacza do akryli. Naniosłem to na model i ....niestety ta metoda wymaga moim zdaniem naniesienia washa akrylowego z dużą precyzją tylko i wyłącznie w zagłębienia, gdyż mimo wszystko ( a może to ja źle coś robiłem) pozostają gdzieniegdzie zacieki.

Odnośnie washa farbami artystycznymi, to łatwo się je wyciera, a nawet jak coś zostanie to nie wygląda jak zaciek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.