Skocz do zawartości

Wash


Przemek R

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 94
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Dla zorientowanych czy takie materiały i kolejność wykonywnia są dobre:

1.Model pomalowany farbą matową Humbrola.

2.Jedna warstwa Sidoluxu

3.Kalkomanie

4.Drugi raz Sidolux

5. Wash-farba akrylowa rozcieńczona w bęzynie.

6. Wytarcie nadmiaru washa.

7.Lakier matowy Humbrola.

 

Jeśli coś jest nie tak to proszę dać znać nie chcę zepsuć modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu przecież sidolux to cudowny płyn i kosztuje grosze?

Jako warstwa zabezpieczająca może być. Jednak jeśli potrzebowałbym idealnie równej, gładkiej powierzchni (np. jako wykończenie lub żeby powierzchnia samolotu była glanc równiusieńka) to pod aerograf wybrałbym lakier Pactry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam

 

Chciał bym odświeżyć temat ponieważ mam pewien dylemat wynikający z mojej niewiedzy

 

Jeśli chce zrobić washa a jako podkładu użyję Humbrola a potem nąłoże na niego farbę akrylową to podczas nakładania washa z farb olejnych jest możliwość rozpuszczenia wcześniej nałożonych warstw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do szarych, żółtych zielonych, worków lub plandek w tych samych kolorach dobrze nadaje się wash olejny z sieny palonej lub brązu van dycka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Witam mam jeszcze kilka pytań które mogły by się zdawać dość banalne ale to może dlatego ze sie zna na nie odpowiedzi , a ja przeglądając forum nie znalazłem nic co w 100% odpowiedziało by na moje wszystkie wątpliwości... Wiec 'Biedronkę' robi sie od razu kiedy zabieg „Łoszowania” jest już zakończony (od razu na wash) czy dopiero kiedy sie pokryje po washowaniu model matowym lakierem bo wiem tylko tyle ze przed biedronką i washem trzeba zabezpieczyć model np. sidoluxem a biedronkę się robi po washu..

 

Jeśli zrobimy w pierwszej kolejności po pomalowaniu kamuflażu różne zarysowania i otarcia :np. srebrna farba która sie ma błyszczeć damy na to wash i lakier matowy na koniec pokryć lakierem trzeba całą powierzchnie modelu aby zmatowić wszystko zmatowieje locznie z tymi obtłuczeniami.. kiedy namalować obtłuczenia otarcia itp?

 

Widziałem wash firmy Vallejo http://www.mojehobby.pl/washe-k-6-1659391.html jeśli chciałbym któryś zastosować to mam postąpić jak z tym washem zrobionym z farb olejnych i white spirita czyli najpierw sidolux lub jakiś inny lakier zabezpieczający pozniej wash i matowy lakier? czy można od razu na kamuflaż bez żadnych lakierów ? I który wash dał by lepszy efekt?

 

 

Z góry dziękuje wszystkim za pomoc ! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Nie wiem jak robią inni, ale:

ja maluję farbami akrylowymi model i na niezabezpieczony żadnym sidoluxem, lakierem model nakładam wash olejny ( farba olejna+white spirit, nie używam terpentyny bo była zbyt żrąca). Taki wash nie powinien wchodzić w reakcję z akrylami, nie mniej jednak można model pokryć np. satynowym lakierem bezbarwnym ( dosłownie jedną warstwą) celem zabezpieczenia powierzchni przed "łoszowaniem".

Po tym jak to wyschnie robię filtry lub "biedronkę" jak kto woli.

Czynność powtarzam do zadowalającego mnie efektu.

Następnie na to kładę lakier matowy i dopiero robię odpryski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.