Skocz do zawartości

Scania 620 Koni Mechanicznych V8 6x4


lolek300124

Rekomendowane odpowiedzi

 

EDIT: Pierwszy pojazd na zdjęciu to może być zarówno 6x2 jak i 6x4, drugi to z pewnością 6x2, na 3 zdjęciu jeden 6x2 lub 6x4 a obok niego prawdopodobnie 4x2, więc kolego nie wprowadzaj w błąd jak się nie znasz Pozdrawiam.

 

Jakim cudem może to być 4x2 jeśli ma taki krótki rozstaw osi ?

 

Scania z tej firmy.

DL21596BOXR5801.jpg

 

I dokładnie ta co na zdjęciach w temacie.

DSC00263-10.jpg

 

Jest to 6x2, co można rozpoznać choćby po piastach

I kto się nie zna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pal licho z konfiguracja osi! co z moją kabiną?? a musi być Dot-3 do zdzierania lakieru? Może być inny płyn hamulcowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co z moją kabiną?? a musi być Dot-3 do zdzierania lakieru? Może być inny płyn hamulcowy?

 

Malowałem akrylowym podkładem i DOT-3 nie pomógł choć wszystko moczy się od 3 dni. Przecieram ścierą i nic. Chyba cleanlux'em teraz to potraktuję.

Najpewniej i najszybciej farbę można zmyć zmywaczem Wamod. Wystarczy namoczyć model tą miksturą i odczekać z 15 minut aby się przeżarło, po tym czasie można już spokojnie szorować pędzelkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak pisze tornado - najlepiej Wamod - ja używam go z powodzeniem od kilku lat i zmywa wszystko - od humbroli, przez akryle, po lakiery samochodowe APP ( może dlatego że na bazie wodnej ).

Jeśli poczekasz 15-20 min ( element całkowicie zalany wamodem ) to farba odejdzie sama w płatach.

Jeśli C się nie spieszy a szkoda ci całego wamodu to możesz go z powodzeniem rozcieńczać z wodą ( trzeba dobrze wymieszać ) - taka mieszanina jest mniej agresywna, dlatego musisz dłużej poczekać aby farba zeszła. Potem tylko sztywny pędzel aby wybrać resztki farby z zakamarków i masz czyściutką kastę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Witam po dłuższej przerwie, w projekcie nic ciekawego nie wniosłem ale przez ten długi okres pomalowałem zderzak.

 

Oto zdjęcia

 

6459ecf164da5b5dmed.jpg

 

018f73644d287173med.jpg

 

74cb78b021184cfemed.jpg

 

I pomalowałem deskę rozdzielczą i wnętrze.

 

ead69097974c3d21med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trakerek93 rama jest odpowiedniej długości masz pokazane na zdjęciu!!

 

683e84641a1a7cc7med.jpg

 

Małe kroczki w projekcie.

 

278be4434c75354fmed.jpg

 

Zaszpachlowane halogeny.

 

45929651f18ba2b4med.jpg

 

Nie będę się śpieszył z relacją ponieważ mam mało czasu, a nie będę nadrabiał kosztem jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Sorry, że post pod postem ale to aktualizacja!! Dawno tutaj się nic nie działo, Ale nie ma się czym przejmować tu też nic ciekawego się nie działo nie licząc, że mam nową kabinę bo z tamtą dziwne rzeczy się stały, ale mam nową. Próbowałem na 4 kołach skracać piasty i w końcu się nauczyłem. Nie będe się już tak dużo rozpisywał.

 

Fotografie!!

 

Kasta!!

(Jeszcze kilka gramów szpachli t będzie gotowa do wstępnego malowania)

e6082f610ef54ecemed.jpg

240800769c1b1279med.jpg

 

 

Rozłączyłem owiewki boczne

3e5d8d1d0f07a917med.jpg

f23b2e958dd22ec8med.jpg

 

Skrócona piasta

 

cefff8b1f8d9f0efmed.jpg

568b24b7eb8fa656med.jpg

847f0a846a716201med.jpg

 

PS. Mam nadzieję, że poprawiłem się z fotkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziecie ze mnie dumni obywatele! Żarty żartami a ile ja się naklnę przy tym malowaniu pozapychane te spusty z spreyów niby czyszczone a jak przyjdzie do malowania to się później człowiek dziwi, że przed malowaniem da se ręce obciąć że tego paprocha tu nie było, Weź to później szlifuj, malujesz wysycha i jak byś kór.a nie patrzał tam gdzie malowałeś podkład się źle układa i później baza się w tym miejscu nie układa. Dość żalenia się przyłożę się na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię żeby były pozapychane bo pa każdym malowaniu czyszczę je odwracając je do góry dnem i naciskając spust do tego momętu aż zamiast farby syczy tylko sprężone powietrze! Ale dzięki za radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię żeby były pozapychane bo pa każdym malowaniu czyszczę je odwracając je do góry dnem i naciskając spust do tego momętu aż zamiast farby syczy tylko sprężone powietrze! Ale dzięki za radę.

 

Cześć. A mógłbyś zdradzić tajemnicę co to za farba i nazwę koloru ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po malowaniu sprayem warto zdjąć plastikową nasadkę i ją przedmuchać przykładając do ust - zawsze zostaje tam farba, która potem zasycha i z każdym malowaniem jest gorzej. A co do modelu to nie wiem dlaczego Cię tak długo zeszło z tymi piastami, bo właściwie nic nie zrobiłeś... Piasty w Scanii są zupełnie inne niż ta pokazana na fotce. Tylko ją obciąłeś. Szkoda, bo Scania z takimi piastami jak Twoje wiele traci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Następne uaktualnienie. Jestem z tego w 85% zadowolony ,ponieważ malowałem to wieczorem i widać przebicia podkładu oraz nad listwą podświetlenia globu widać niedociągnięcia.

 

f4e6308d7463e3eamed.jpg

ac56c134c3677d83med.jpg

4c78aaa006643f0amed.jpg

Na tym zdjęciu można zauważyć element gdzie podkład nie ułożył się najlepiej!

8f39b608b5d10a61med.jpg

96104c523d1ad3abmed.jpg

 

Pomalowałem od nowa zderzaj ,bo lakier na nim nie grzeszył jakościom

6eb1d47163373931med.jpg

50099ae940056183med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.