Skocz do zawartości

Drift machines: Mazda RX 7 x2


fliper_nx

Rekomendowane odpowiedzi

Po kilku rozmowach z kolegą Messer'em na gadu-gadu wpadliśmy na pomysł stworzenia mini projektu grupowego. Bazą do przeróbek miał być dowolny model Mazdy RX 7 mk III, w skali 1:24. Ogólnym założeniem jest zbudowanie driftowozu . Nie ma konkretnej daty ustalającej zakończenie zmagań, ale sądzimy że do końca roku wyrobimy się, ma to być dobra zabawa z nutką rywalizacji, a na pewno we wzajemnym wspieraniu się.

 

Mój wybór padł na produkt Aoshimy, z body kitem Vertexa. Odkupiłem go od kolegi ccrriiss'a w stanie jak na zdjęciu [no prawie, części poza ramkami, brak oryginalnych kół]. Od siebie dodałem koła Tamiya z Subaru Imprezy 2001, zastanawiam się również nad BBS'ami oraz podobnymi do BBS'ów felgami, ale o tym później. Konkretnego planu na budowę jeszcze nie mam, na pewno będzie pół klatka, zapinki na masce, flock, kubełkowe fotele, lekko przemodelowany bk oraz zostanie obniżone zawieszenie. Reszta w trakcie, o to fotki:

DSCF68561.jpg

DSCF68491.jpg

th_DSCF68571.jpg

th_DSCF68581.jpg

th_DSCF68471.jpg

th_DSCF68461.jpg

th_DSCF68501.jpg

th_DSCF68521.jpg

 

Na pewno zastosuję sporo wstawek carbonowych, nie wykluczam zmiany spoilera dociskowego .

th_DSCF68551.jpg

 

Oto BBS'y oraz podobne:

th_HPIM22801.jpg

th_HPIM22811.jpg

th_HPIM22781.jpg

th_HPIM22791.jpg

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam, tak jak napisał fliper_nx będzie to nasz mini projekt. Ja przyłączam się z Mazdą RX 7 "MazdaSpeed" z Aoshimy. Do modelu zamierzam dodać własny body kit ( a przynajmniej progi i tylny zderzak/dokładkę) oraz dodatki - żywiczne tarcze z zaciskami, żywiczne fotele kubełkowe ( tu jeszcze się waham ), pręty mosiężne na klatkę bezpieczeństwa, zapinki na maskę, pasy bezpieczeństwa, siatkę S26 i wycieraczki Aber'a, carbon na lotkę i inne dodatki, flock do wnętrza oraz felgi Z4 Blitz Techno.

Foty:

paczka33.jpg

projekt15.jpg

projekt16.jpg

projekt18.jpg

projekt3.jpg

projekt.jpg

projekt12.jpg

carbon5.jpg

carbon3.jpg

projekt8.jpg

projekt4.jpg

projekt5.jpg

blachy12.jpg

paczka34.jpg

lambododatki4.jpg

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ambitny projekt chłopaki za to duże Obyście dotrwali do końca

 

Powodzenia i Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawa za pomysł Panowie

 

Życzę powodzenia i siadam w pierwszym rzędzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Udało się zrobić body kit - jest to drugi bk w moim życiu, więc jest prosty - bez fajerwerków

Czeka go jeszcze szpachlowanie, szlifowanie i wygładzanie.

Felgi założone na sucho, więc krzywo...

Niestety bryka nawet na max glebie stoi 4mm nad ziemią, więc będą jeszcze kolejne dokładki do body kitu

Foty:

wypas10.jpg

wypas12.jpg

wypas15.jpg

wypas19.jpg

wypas2.jpg

wypas21.jpg

wypas22.jpg

wypas25.jpg

wypas28.jpg

wypas3.jpg

wypas30.jpg

wypas6.jpg

wypas7.jpg

wypas9.jpg

 

p.s w jednej feldze jest żywiczna tarcza, jak widać ładnie sie wpasowała rozmiarem w felgę

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo pisac.

 

Ja chę je zobaczyc już ukończone

 

A tak serio to czekam na dalsze postępy bo zapowiada się kapitalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Messer Zejeb*** body kit .

Chcę wrzucić swoje trzy grosze co mnie się nie spodobało.

Konkretnie chodzi mi o przedni zderzak.

 

wypas15.jpg

 

Będziesz jeszcze go poprawiał?

Bo ta nierówna linia u doły nie zaciekawię wygląda do dorobionego przez Ciebie bodykit'u. Chyba że wszystko jest ok? Czekam na dalszy postęp prac!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz S. to wina zdjęcia wszystko jest równe

Zastanawiam się czy czegoś jeszcze z przodu nie dodać - zobaczymy.

A teraz postępy. Udało się zrobić klatkę, nie ma szału bo jest to moja druga klatka jaką robię... A prezentuje się ona tak:

klatkazwei2.jpg

klatkazwei3.jpg

klatkazwei5.jpg

klatkazwei8.jpg

klatkazwei9.jpg

klatkazwei10.jpg

klatkazwei12.jpg

 

p.s - ostatnie dwie fotki robione na już rozładowanej baterii, sory...

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie

Kolejne postępy - tak jak zapowiadałem, zrobiłem dokładkę do body kitu. Prześwit się nie zmieni - ale da mi to możliwość opuszczenia koła tak, by opona była widoczna i miała mikro prześwit między oponą a błotnikiem

Dokładka jest prosta i ma ona w sumie 1mm grubości/wysokości. Tym razem to przód jest "cięższy", a tył dostał delikatne przetłoczenie żeby nie wyglądał jak masywna belka, tylko jak próg

Od razu zaznaczam, że dokładki muszą być szpachlowane

dokadka1.jpg

dokadka21.jpg

dokadka6.jpg

dokadka19.jpg

dokadka9.jpg

dokadka14.jpg

dokadka16.jpg

dokadka34.jpg

 

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mors stopy - będą, ale jeszcze nie teraz... Klatka jest sklejona na CA, niestety lutowanie nie zdawało rezultatów...

Co do metody - wypiłowane końce pręcików w półokrąg i klejone ze sobą prostopadle

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak troszkę przespać...

o dziwo w wakacje dysponuję mniejsza ilością czasu niż poza, ale udało mi się wykonać wydech w 35%, oraz złożyć zapinki na przednią maskę firmy Crazy Modeler [moje pierwsze w życiu fototrawionki]. Wydech jest zrobiony z rurek aluminiowych o średnicy zew. 4 i 5 mm, Puszka zostanie pomalowana jeszcze raz podkładem, czarnym oraz pokryta CF.

 

th_2009_08040104.jpgth_2009_08040106.jpgth_2009_08040107.jpg

2009_08030337.jpg

2009_08030338.jpg

2009_08030340.jpg

2009_08030342.jpg

2009_08030343.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem ponieważ nie raz potrzebowałem zrobić taka chropowatą fakturę na modelu i nie miałem na to patentu – teraz takie farby strukturalne są bardziej dostępne.

Aby zrobić miękką gładka powierzchnię nie trzeba od razu wylewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.