Skocz do zawartości

[BF2] Panther ausf.F Dragon 1:35


reggy

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, poskładałem z grubsza takiego szkaradnego potwora w ostatnich dniach. Zostały jeszcze dosłownie 4 elementy do doklejenia i pójdzie bestia pod Surfacer.

Od siebie dodałem blaszane mini-błotniki, uchwyty na wieży do mocowania gałązek itp. Pokombinuje też z jedną płytą ekranową na bok, ale muszę ciut uchwyty przerobić jeszcze i płytę. Model przyjemny, składa się jak klocki.

Wzorując się szeroko na modelu Adama Wildera dodałem dodatkowe opancerzenie stropu wieży. Cała noc zeszła na docinaniu tego i owego, ale chyba było warto. Zobaczymy po pomalowaniu!

Pozdrawiam.

DSC_4092.jpg

DSC_4094.jpg

DSC_4101.jpg

DSC_4102.jpg

DSC_4103.jpg

DSC_4104.jpg

DSC_4105.jpg

A ze smutnych wiadomości, to połamałem sobie moje ulubione wiertełko na nawiercaniu tych przeklętych gąsienic na pakę ;(

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reggy, lepiej skończ najpierw tą scenke z poprzednią panterą :P

Cały czas dojrzewam do niej emocjonalnie ;]

Malowanie będzie dość spontaniczne, mocno SF. Spód w kolorze minii, niektóre koła minia, niektóre Dunkelgelb. Góra w Dunkelgelb, ale niektóre elementy w minii, jakby był składany w pośpiechu i malowany przed dokręceniem wszystkiego. Chce wykonać bardzo mocne cieniowanie jednego koloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie będzie dość spontaniczne, mocno SF. Spód w kolorze minii, niektóre koła minia, niektóre Dunkelgelb. Góra w Dunkelgelb, ale niektóre elementy w minii, jakby był składany w pośpiechu i malowany przed dokręceniem wszystkiego.

Poza powyższym, proponuję jeszcze malnąć lufę na Panzergrau. Będzie wyglądał, jak taka ostatnia nadzieja Berlina... Poza tym ma klimat.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wierzę Redzi, że stać Cię na wykombinowanie czegoś więcej jak klepana ostatnio w kółko minia. Moda modą, ale nie dajmy się

Wszystko ostatnio ma choćby kółeczko w minii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie widziałem nic dawno w minii.

Jasne, lufa była planowana w panzergrau. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lina rzucona tak trochę na sucho, zobaczę - zrobię ją oddzielnie i ewentualnie założę, nic pewnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorki:

Baza żółta: Dark Sand 847+Green Ochre 914 (1:1)

Rozświetlenia: Dark Sand 847

Rozświetlenia +1: Dark Sand 847 + White 951

Minia: Hull Red 985

Rozświetlenia: Cavalry Brown 982

Lufa: German Gray 995

Rozświetlenia: German Gray 995+White 951

Koniec końców średnio mnie satysfakcjonują błotniki. Pod Surfacerem wyglądały okej, pod kolorkiem nie podoba mi się linia łącznia z kadłubem - wydaje mi się, że po washu będzie lepiej.

DSC_4156.jpg

DSC_4161.jpg

DSC_4163.jpg

DSC_4164.jpg

DSC_4168.jpg

DSC_4170.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Trochę posiedziałem i podmalowałem pudło.

Zmieniłem trochę kolejność czynności. Na początek zrobiłem rainsy - oczywiście nim wyschły wydawały mi się za mocne, jak wyschły były okej, a na fotkach ich nie widać ;( Inna sprawa, że dzisiaj coś mi fotki nie wyszły - spróbuje może jutro zawalczyć w świetle dziennym.

Zrezygnowałem też z "ogólnoustrojowego" washa i zapuszczałem go małym pędzelkiem w linie spawów, krawędzie itp. Na fotkach wypatrzyłem jeszcze parę miejsc gdzie muszę podetrzeć.

Teraz pora za dalszą robotę małym pędzelkami, czyli obicia, podmalowywanie miejsc trafienia pocisków itp. oraz praca nad paroma detalami, które nie pojawiły się na zdjęciach teraz.

Do usłyszenia!

pantherf06.jpg

pantherf08.jpg

pantherf11.jpg

pantherf01.jpg

pantherf02.jpg

pantherf03.jpg

pantherf04.jpg

pantherf05.jpg

Trochę inaczej obrobione zdjęcia na innym hoście, wyższa rozdzielczość:

th_DSC_4433.jpgth_DSC_4434.jpgth_DSC_4439.jpg

th_DSC_4442.jpgth_DSC_4444.jpgth_DSC_4447.jpg

th_DSC_4449.jpgth_DSC_4450.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo szykowna kicia Malowanie w jakiś sposób kojarzy mię się z kremowo-bordowymi, eleganckimi samochodami No wiesz,

 

http://www.wilsonweddingcarhire.com/i/cars/Alvis1.jpg

 

http://www.jims59.com/FordsChryslersForeign/images/newport%2007%20model%20a%20cream%20rt.jpg

 

http://www.oldclassiccar.co.uk/classic-car-images/ford_specials_tornado_typho.jpg

 

Ogólnie- bardzo to fajowskie! Pozdrw, LordD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie w jakiś sposób kojarzy mię się z kremowo-bordowymi, eleganckimi samochodami

Tiaa, bardzo eleganccy i uprzejmi SS panowie się nimi poruszają ;)|

Dzięki za komentarze, dzisiaj w nocy postaram się jeszcze coś wyskrobać nań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

A, trochę podziubałem sobie Vallejo, ale tak patrzę, że chyba jeszcze trochę podziałam przed pigmentami.

Osłona od KingTigera po prawej totalnie improwizowana, nie wiem czy zostawię

Pozdrawiam.

pantherf23.jpg

pantherf12.jpg

pantherf17.jpg

pantherf16.jpg

pantherf22.jpg

pantherf13.jpg

pantherf15.jpg

pantherf18.jpg

pantherf14.jpg

pantherf20.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy ale ułożenie śladów po trafieniu na przedniej płycie i wieży wydaje mi się troszeczke fantastyczne. Ułożone prawie w jednej lini Oczywiście projekt sf wieć wszystko jest możliwe. Poprostu rosjanie w czołgach montowali już komputery, które przeliczały wszelkie parametry i odpowiedni stabilizował armate, jak to u rosjan gorzej z amunicja :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ritter, masz rację Wygląda trochę dziwnie - ale na wojnie jak to na wojnie - wszystko możliwe

 

Podłubałem dużo. Trochę na obiciach, dodałem parę rzeczy. Chciałem porobić jeszcze zbliżenia na detale, ale "battery low" :(

Następny odcinek w galerii!

pantherF30.jpg

pantherF31.jpg

pantherF32.jpg

pantherF33.jpg

pantherF34.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te ogniwka na boku są jakieś takie... zbyt rude i nie wyglądają jak wyglądać powinny. Chyba, że to ja już źle widze XD

 

Następny odcinek w galerii!

 

Na szczęście odcinków nie było tyle ile w Modzie na sukces :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.