Skocz do zawartości

PzKpfw IV Ausf. H (Wczesny) Tamiya 1/35+ABER I EDUARD


Mirek66

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Przedstawiam dla kolegów ukończony model IV. Relacje z budowy można obejrzeć na warsztacie. Zdaje sobie sprawę z tego, że dla jednych jest za brudny, a dla drugich za czysty. Ostatecznie wyszedł mi taki jak na niżej zamieszczonych fotkach. Proszę o opinię i subiektywną krytykę.

Pzdr Mirek

 

fce122ed46bcc98c.jpg

1bd0b9f8c1f3ee3f.jpg

9d21c6c5a4b5a388.jpg

56affe1b2318c460.jpg

73c82f4d343c3896.jpg

89d652a49206743f.jpg

220bb731518cb84e.jpg

542e7ba2d24b4151.jpg

3663b1517042b411.jpg

1094934e8478db6e.jpg

d02f8c611c9ba61f.jpg

d9019be77066e6af.jpg

da0816773e43caeb.jpg

f1ec9109bf3dcc5f.jpg

f6fefabdd572bddf.jpg

07385dc474bb43e52.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za pozytywne opinie

Co do otarć metalizer MM Auspuf a malowanie tradycyjnie humbrolkami

wash vallejo oraz kąpiele olejne i to wszystko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirku model klasowy. Trudno się do czegoś przyczepić ale...

 

... ale zastanawia mnie fakt, który często obserwuję w innych modelach niemieckiej pancerki - czy aby na pewno obejmy klocka pod lewar były malowane w kolorze kamuflażu? A tutaj jeszcze zimowego? I to tak dokładnie, że klocek nie był pomaziany? Ja bym obstawiał że te obejmy były wykonane jako surowa stal albo fabrycznie minią pociągnięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję koledzy za opinie aż mnie policzki pieką i motywują

do dalszej pracy nad następnym modelem .

Panzer 4 dzięki co do przyczepiania wiem że zawsze można się do czegoś

przyczepić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Świetny model, nie mogę się napatrzeć Niektórzy na siłę (np. ja) szukają jakiś mocniejszych akcentów kolorystycznych - typu czerwono przepalony tłumik, czerwona gaśnica, bóg wie jaki kolor błota. U Ciebie wszystko jest pięknie stonowane - i wygląda to świetnie. Nawet ten oryginalny kolor pod numerami jest dobrany i nie koliduje z resztą. Przemyślane - świetnie wykonane.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna praca, przykuwa uwagę jednolitość odcieni brudu.

 

Co do malowania obejmy pod klocek - ja sobie wyobrażam, że gdybym był załogantem czołgu, i w jakąś chłodną zimę dowódca by mi kazał pomalować czołg na biało, to bym chciał jak najszybciej skończyć robotę i leciał szczotką z tą farbą po całości - więc pewnie klockowi by się dostało zupełnie na biało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc pewnie klockowi by się dostało zupełnie na biało

 

No właśnie A najczęściej w modelach klocek sam w sobie jest drewniany a tylko te obejmy na nim są malowane w kolorze kamuflaży, czasami nawet z fragmentami plam, co jest dla mnie raczej mało prawdopodobne. Albo ściągamy go, albo lecimy po całości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję koledzy klocek pierwotnie był biały i wycieniowany ale go przemalowałem chcąc zrobić mały kontrast co chyba mi nie

za dobrze wyszło dlatego niech będzie że załoga wycięła sobie nowy

Pozdrawiam Mirek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.