Skocz do zawartości

Avro Lancaster B Mk I Revell 1:72


HubertK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Stało się. Budowa Lancastera po 16 miesiącach została wreszcie zakończona

 

Model został pomalowany w barwy 300 Dywizjonu Ziemi Mazowieckiej w Fladingworth w 1944 r. Model ma ok 200 oryginalnych części (z których większość była modyfikowana), około 600 robionych od podstaw oraz 50 z dokupionych zestawów. Od podstaw zrobiłem stanowiska radiooperatora, nawigatora i bombardiera, osprzęt silnika, antenę H2S i kilka innych drobiazgów. Wykorzystałem zestaw blach eduarda (exterior), silnik żywiczny od Airesa, lufy żywiczne z Quickboosta i Koła CMK. Oryginalne kalkomanie zastąpiłem kalkami z Techmodu. Linie podziału i kamuflaż zostały zrobione na podstawie publikacji AJ Press.

 

Model idealny nie jest. Kilka rzeczy poszło nie do końca po mojej myśli. Najbardziej nie podoba mi się czarny kolor po pomalowaniu matem. również jestem zły na siebie, że nie zainwestowałem w maski do malowania owiewek. Nie potrafiłem zrobić "klatki" pod owiewke tylnego strzelca. Jak znajdę sposób jak ją wykonać to zorbie

 

No a teraz kilka ujęć:

 

kokpit.jpg

kokpit31.jpg

DSC09784.jpg

DSC09785.jpg

DSC09787.jpg

DSC09794.jpg

DSC09802.jpg

DSC09799.jpg

DSC09805.jpg

DSC09807.jpg

DSC09817.jpg

DSC09822.jpg

DSC09826.jpg

DSC09827.jpg

DSC09828.jpg

DSC09833.jpg

DSC09784bw.jpg

DSC09787bw.jpg

 

Dziękuję wszystkim, którzy śledzili mój projekt, pomagali mi swoimi radami, opiniami i materiałami. Szczególne podziękowania dla Jurka Ciupka (hadzi), ArmiA, Artura Rzepki, Ipkinss'a i jachud3'a

 

INBOX

WALKAROUND

WARSZTAT

 

Pozdrawiam

HubertK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny model, nie ma to tamto. Szkoda tylko, że tak ładny przedział radiooperatora jest kompletnie niewidoczny po sklejeniu.

Aha, i taka drobna uwaga. Skoro blachy osłony silnika są zdjęte, to co robią bomby w komorze? Wprawdzie polscy mechanicy byli uważani wtedy za elitę, ale nie sądzę, żeby ktoś z nich pracował wiedząc, że w każdej chwili może wylecieć z roboty. Razem ze stanowiskiem pracy

W każdym razie cieszę się, że materiały, które Ci podesłałem pomogły w osiągnięciu aż takiego efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juhuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!!!!!!! Nareszcie Dopieściłeś 'szkraba' perfekcyjnie Dla mnie wzór do naśladowania

Ale, jak to ja :

- na 8 zdjęciu kalki jakby się leciutko błyszczały,

- na 13 zdjęciu i później widać jakby 'zarysowanie' na dole lewego zewnętrznego silnika.. to paproszek?

 

Reszta naprawdę paluszki lizać Czekam na kolejne Twoje modele

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro blachy osłony silnika są zdjęte, to co robią bomby w komorze? Wprawdzie polscy mechanicy byli uważani wtedy za elitę, ale nie sądzę, żeby ktoś z nich pracował wiedząc, że w każdej chwili może wylecieć z roboty. Razem ze stanowiskiem pracy

 

Mechanicy naprawiali sobie spokojnie silnik, a tu nagle przyszedł rozkaz, że trzeba bombardować, więc jak tylko skończą samolot odlatuje

 

- na 8 zdjęciu kalki jakby się leciutko błyszczały,

- na 13 zdjęciu i później widać jakby 'zarysowanie' na dole lewego

:

 

-Na kalki nie ma mocnych , ogólnie jak zalałem je kilka razy hypersolem, to wyglądały całkiem nieźle, ale lakier swoje wyciągnął

-Lakier się zarysował i sidolux wylazł. Na żywo nie widać, ale prysnę lakierem dla spokoju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko loko, pytałeś to odpowiedziałem

 

No, będę się przyglądał twojemu Lancasterowi z dużą uwagą A tak serio to chętnie pomogę, bo tak jakby "jestem w temacie"

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Dziękuję wszystkim, którzy śledzili mój projekt, pomagali mi swoimi radami, opiniami i materiałami. Szczególne podziękowania dla Jurka Ciupka (hadzi), ArmiA, Artura Rzepki, Ipkinss'a i jachud3'a

 

Nie ma za co! Cieszę się jeśli w jakiś sposób pomogłem przy budowie tak pięknego Lancastera

 

Model prezentuje się bardzo dobrze. Widać, że jest niezwykle starannie wykonany Brawa za wkład pracy i wytrwałość Jeśli chodzi o "znikające" wnętrza to wiem coś o tym Taki już los niektórych modeli, ale na zdjęciach z warsztatu widać , że w środku też odwaliłeś kawał dobrej roboty

 

Jedyne co mnie rzuciło się w oczy to trochę skromne okopcenia. Lancastery miały bardzo charakterystyczne i widoczne smugi za wydechami Ja bym go po prostu trochę bardziej "styrał" jak większość moich modeli ale jak wiadomo - "co kto lubi"

 

Reasumując gratuluję bardzo fajnego Lanca w bardzo fajnych barwach Trzymaj tak dalej!

 

Pozdrawiam Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zapałkę potem wyjąłeś z modelu? Bo wiesz, piloci nabawiliby się kompleksów... i by nie trafiali...

 

...bombami oczywiście.

 

Model nadzwyczaj wysokich lotów, detal goni detal, szkoda to wnętrze tak zamykać kadłubem, bo tak pracowicie i doskonale zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o "znikające" wnętrza to wiem coś o tym Taki już los niektórych modeli, ale na zdjęciach z warsztatu widać , że w środku też odwaliłeś kawał dobrej roboty

 

Jedyne co mnie rzuciło się w oczy to trochę skromne okopcenia. Lancastery miały bardzo charakterystyczne i widoczne smugi za wydechami Ja bym go po prostu trochę bardziej "styrał" jak większość moich modeli ale jak wiadomo - "co kto lubi"

 

mi wystarcza sama świadomość, że w środku Lanc nie jest "wydmuszką" tylko coś mu tam wsadziłem

 

Muszę się przemóc i jeszcze poprawić te okopcenia, bo faktycznie "przesadziłem" z ich delikatnością

 

Ale zapałkę potem wyjąłeś z modelu?

 

No co Ty, a czym niby piloci mieli odpalić bomby zapalające Nie no, oczywiście, że zapałki już tam nie ma

 

 

pozdrawiam

HK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Nikolaos allle kotleta odgrzałeś

 

dla was

 

Lanc mimo obecności w galerii nie jest jeszcze w pełni skończony. Do kończ roku powinienem skończyć przeróbki jakie postanowiłem przeprowadzić. Na razie nieco otworzyłem okienka, i zrobiłem spryskiwacze. W przyszłości zamontuję taśmy amunicyjne i poprawię kilka detali

DSC09938.jpg

DSC09954.jpg

DSC09956.jpg

DSC09958.jpg

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 6 months later...

Jeśli chodzi o cieniowanie czarnego to w tym wątku znajdziesz ideał:

 

http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?t=18613&postdays=0&postorder=asc&start=135

 

Jednakże moim zdaniem nie jest źle. Bardziej bym się zgrzał ze względu na niedokładności dopasowania kabiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.