Skocz do zawartości

Tiger I Early "Strolch" - Tamiya 1:35


Seb

Rekomendowane odpowiedzi

Tygrys skończony.

Warsztat:

viewtopic.php?t=14717

Model Tamiya 35216 + dodatki:

- gąsienice Friulmodel,

- Lufa działa RBmodel,

- lufa km-u kadłubowego Aber,

- Lufa km-u wieżowego - RBmodel,

- żywiczne jarzmo Armoscale,

- żywiczne koła bez bandaży Voyager,

- liny Eureka XXL,

- blachy Voyager,

- antena Armoscale.

Całość malowana farbami Vallejo z serii Air.

Starałem się odwzorować Tygrysa "Strolch" z Kompanii Mayer, stacjonującego we Włoszech w okolicach Anzio 44'.

Jak zwykle zapraszam do oglądania i komentowania:

DSC00521.JPG.32e1a67caf2b286828c626af89628135.JPGDSC00522.JPG.b6c95ce2445ce77e8eb9de98b5cf83ec.JPGDSC00524.JPG.e69a34689778051e19e70ced6fd6bd7e.JPGDSC00527.thumb.JPG.b8702b1ddb7ccc430278d2e645bcb1d4.JPGDSC00528.JPG.6cb4a0b2eef0ec064ae3b603d61c0ed9.JPG

Pzdr

 

Edytowane przez Seb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łopata tym razem widze jest na swoim miejscu

Model jak zwykle ładnie zrobiony (czysto i przyjemnie pokazany warsztat) i zwaloryzowany.

Jedynie co to straciłeś troszke trójbarwny kamuflaż. Zrobiło się jednolicie (jak dla mnie, bo nie jednemu się może podobac) .

Podsumowując model zrobiony jak zwykle z dbałością o szczegóły itp. dlatego wielkie i gratulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje Tygrysy są wszystkie extra. Kamo mi sie właśnie podoba. Model jest realistyczny, a najbardziej w twoich modelach podoba mi się to, ze o niczym nie zapominasz i z niczym nie przesadzasz. Wydajesz w nie pewnie masę pieniędzy, ale patrząc na nie widac, że to się bardzo opłaca niż robienie "aby taniej". to jest jeden z ładniejszych twoich kotów. Najbardziej mi się podobają własnie ten, S33 i pustynny.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najlepszy z Twoich Tigerów. Jedno pytanko a'propos poniższej fotki:

 

DSC00466.jpg

 

Po wyjęciu ogniwka ukazany jest obszar jedynie z bazowym Dunkelgelbem, czy zatem wnioskowałeś że kamo było kładzione z założonymi rezerwowymi ogniwkami? Na nich rozumiem nie wprowadzano kolorów zielenego i brązu - co widać po ich pierwotnym kolorze. Ot mnie zastanowiło.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model kapitalny! Perfekcyjnie zlepiony!. Ale.... dla mnie jest troche za żółty. Uciekły ci trochę kolory i przez to dla mnie (subiektywnie) model jest troche monotonny i przez to płaski. Detale i detaliki o które tak zadbałeś trochę nikną w tym malowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolory - starałem się właśnie je rozmyć, trzy razy kładłem kamo. Fakt, kolory trochę znikły pod washem i filtrami, ale w sumie jestem zadowolony z efektu. Ogólnie nie lubię tego typu kamuflażu, bardziej podobają mi się jakieś regularne kształty, np. tak jak w moim późnym Tygrysie.

Ogniwa na wieży - ot taki bajer, widziałem na kilku fotkach jasne miejsca na wieży po zapasowych ogniwkach, ogniwa też powinienem prysnąć, ale dla kontrastu zostawiłem takie.

Ilość ogniw - wiem, że jest za dużo, ale muszą być 93, odjęcie tylko jednej sztuki powoduje zbyt duże naprężenie.

Jest tylko jedno mi znane zdjęcie tego Tygrysa:

 

Meyer03.jpg

 

Ten model zakończył moją przygodę z Tygrysami Tamiya, niby są dobre, ale za dużo przy nich pracy

 

Dzięki za komentarze.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość ogniw - wiem, że jest za dużo, ale muszą być 93, odjęcie tylko jednej sztuki powoduje zbyt duże naprężenie.

[...]

 

Gdzieś obiło mi się o oczy, że 96 ogniw było w każdej gąsienicy. Choć może to się tyczyło innej wersji...

 

Ale i tak kociak pierwsza klasa.

 

pzdr

Aphar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za kolejne opinie.
Gdzieś obiło mi się o oczy, że 96 ogniw było w każdej gąsienicy. Choć może to się tyczyło innej wersji...

To albo model nie w skali albo Friule

Pzdr

 

Poszukałem:

Monografia Aj-Press, tom 2, str 22. "...każda po 96 ogniw...".

Armour in Profile No.2, Panzerkampfwagen VI Tiger I, str 12, "Track... 96 links each side."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz fajniejsze te twoje koty! A jeszcze nie dawno nie kurzyliśmy nie brudzilismy i nie obijalismy -))

Ten jest zdecydowanie najlepszy. Czekam na tą hybrydę którą budujesz - tam już musisz pójść jeszcze dalej - ciemna strona mocy wzywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.