Skocz do zawartości

Polski T-55 - Tamiya 1/35


Monthy

Rekomendowane odpowiedzi

PANZER- to nie wbijanie szpili ani polska zawisc.Ani tamka tez nie popelnila bledow,poprostu zrobila wersje Rosyjska. Mlodosc spedzilem w 16Kaszubskim BatRemie wiec takie bledy dzialaja mi na nerwy(dokumentacji jest sporo)Dlatego je wytykam.Sam model tak jak juz pisalem -jest pychota,malowanko i brudzenie takie jakie lubie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PANZER- to nie wbijanie szpili ani polska zawisc.Ani tamka tez nie popelnila bledow,poprostu zrobila wersje Rosyjska. Mlodosc spedzilem w 16Kaszubskim BatRemie wiec takie bledy dzialaja mi na nerwy(dokumentacji jest sporo)Dlatego je wytykam.Sam model tak jak juz pisalem -jest pychota,malowanko i brudzenie takie jakie lubie.

 

Panie Marku - dlaczego Pan nie zabrał głosu w temacie warsztatowym, to by autor pewnie wyeliminował wytykane tu błędy merytoryczne. Teraz to faktycznie takie wbijanie szpili po fakcie. Tematy warsztatowe są właśnie prowadzone, by ktoś tak bardzo obyty i doświadczony jak Pan, pokazał co jest nie tak... a teraz nie ma co się dziwić, że ktoś odebrał to jako mądrzenie się, prawda?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Kolego pisalem na ten temat juz nieraz .Jak modelarze nie zwracaja na to uwagi to nie moja wina. Mysla ze jak kupia Tamijke to model bedzie idealny. Nic nie zwalnia z obowiazku sprawdzenia modelu,poczytania na ten temat,popytania innych.Orginal nie jest tajny .W muzeach stoi ich sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zwalnia z obowiazku sprawdzenia modelu,poczytania na ten temat,popytania innych

Że co??? Jest jakiś obowiązek? To już nie można skleić modelu prosto z pudła dla samej przyjemności klejenia?

 

I żeby nie było całkowitego offtopu - dołączam się do podziwu nad jednym z najlepszych modeli, jakie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Kolego pisalem na ten temat juz nieraz .Jak modelarze nie zwracaja na to uwagi to nie moja wina. Mysla ze jak kupia Tamijke to model bedzie idealny. Nic nie zwalnia z obowiazku sprawdzenia modelu,poczytania na ten temat,popytania innych.Orginal nie jest tajny .W muzeach stoi ich sporo.

 

Może następnym razem byłoby wskazane, jeśli widzisz wątek o budowie tego czołgu, zabrać tam głos. Modelarz może przejrzeć sporo dokumentacji i muzealnych wystawek, ale może nie zauważyć pewnych detali. Zatem jeśli jesteś biegły ekspert od T55 to pomóż, miast krytykować - to jest lepiej odbierane.

Bo pisanie to tu, to tam niewiele często wnosi, ja jako modelarz, też nie będę 3 lat spędzać na przeszukiwaniu książek, internetu i zdjęć w poszukiwaniu jednego różniącego haka na wieży, czy owalnego bardziej lub mniej wlewu paliwa w samolocie czy innym modelu. Po to są fora i po to są wątki warsztatowe - indywidualne, gdzie warto po raz n-ty napisać to i owo danemu modelarzowi.

Nie sądzisz, że pomoc jest jednak przyjemniejsza, miast krytyki?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda to prawda. Pamiętam, że na forum warsztatowym wielu z nas sugerowało wykonawcy tego modelu pewne rozwiązania, wskazywało niedociągnięcia itp. Myślę,że kolega Monthy nie miał nam za złe ingerencji w jego dzieło. Osobiście niezmiernie cieszę się iż moje drobne sugestie autor zastosował i o to w rzeczy samej właśnie chodzi w tej zabawie.

Chodzi o to aby nacieszyć się do woli nowym modelem mimo, że nie zawsze jest on upasiony wieloma walorami albo gdy czasami strzelimy jakiegoś babola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.