Skocz do zawartości

EA-6A Intruder Revell 1:48


p_bladek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie, widze że nikt nie odpowiedział na pytanko

 

Kolejnym etapem było malowanie goleni podwozia kolorem białym sido i brudzenie.

Wyszło to tak:

 

PC050002.jpg

 

PC050003.jpg

 

PC050004.jpg

 

PC050006.jpg

 

Pozdrawiam.

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Efekt na F-14 fajny Powiem szczerze że nie wiem jak zachowa się ten cień po sido lub innym bezbarwnym. Czarna pastela na moim F-14 nie spłukała się przy nanoszeniu sidola więc może ten cień też się nie podda.

 

A co do A-6...jest super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie bede musiał spróbowac na tej f-14 eksperymentalnie matem prysnąc , i tak za dobrze nie wyszła . Dzieki wielkie za odpowiedź.

 

Dalsze prace, tym razem na klapach podwozia. Pomalowane na biały, czerwona obwódka sido i brudzenie, reflektory na przedniej klapie robione farbą a na to clearfix . Wyszło tak:

 

PC050002-1.jpg

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robota bardzo staranna i fachowa. Chyba tworzysz kolekcje pokładowców US NAVY. Masz w planach E-2 Hawkeye? Przyczepie się tylko do jednego. p_bladek Dalsze prace, tym razem na klapach podwozia. Biały, czerwona obwódka sido i brudzenie, leflektory na przedniej klapie robione farba a na to clearfix.

Chyba chodziło o reflektory:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, merytorycznie juz poprawiłem.

Chyba tworzysz kolekcje pokładowców US NAVY

 

Tak zrobię wszystkie.

W poczekalni jest:

Viking, F18e Hornet, SH3 Seaking, SH60 SeaHawk, F14D Hase, F4JB FURY, F8 Crusader.

 

Do Nabycia został mi :

E2C Hawkeye Kinetica - poczekam aż ceny na aukcjach nie będą takie chore i protoplasta Phantoma Czyli "F3H Demon"

Pozdrawiam.

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E2C Hawkeye Kinetica - poczekam aż ceny na aukcjach nie będą takie chore

Możesz się nie doczekać. Wydaje mi się, że taniej niż za 250 pln nie będzie. Chyba, że dolar spadnie znowu poniżej 2 pln.

protoplasta Phantoma Czyli "F3H Demon"

To też jest drogi model. Ale wart swojej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skyhawka kiedys brudzilem cieniami do powiek i prysnalem sido. Nic sie nie stalo. Warunek - cienka warstwa sido , doslownie mgieleczka.

 

PS

 

Tez robie pokladowce - jak narazie w kolekcji mam fj4b furry, a-7 corsair i na warsztacie s-3 viking. Niedawno sprzedalem skyhawka. W planach wlasnie a-4 skyhawk (w lepszym wykonaniu), f-18 hornet, f-4j phantom. Moze uda sie gdzies zdobyc intrudera i prowlera (ciezka sprawa). Wiec p_bladek tematyka bliska Twojej. Sledze uwaznie Twoje prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p_bladek możesz zrobić test na starych, nie przydatnych elementach albo po prostu sprawdzić czy cień do powiek zmywa się w wodzie, jeżeli nie to tak jak napisał kolega jajen mgiełka sido albo mat akrylowy. Model jak marzenie Dajesz dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za malowanie? Na czym się wzorowałeś robiąc je?

 

Chociazby na tym

 

f-14_tomcat.jpg

 

Przeglądajac zdiecia i podsumowujac twoją ostatnią wypowiedź Marcinie f14 wcale nie były takie czyste

 

Możesz się nie doczekać. Wydaje mi się, że taniej niż za 250 pln nie będzie

 

i dokładnie tyle jestem gotowy zapłacic, może masz jeszcze jedna sztuke na zbyciu

 

Natomiast patrzac na aukcje ceny mogą się windować do 300pln a to juz jest chore

 

Moze uda sie gdzies zdobyc intrudera i prowlera (ciezka sprawa).

 

Mam namiary na bardzo miłego starszego modelarza, u którego może być jeszcze jedna sztuka, jak kupowałem swojego miał jeszcze 3szt Revell-a. Jest jedno ale, ten model jest na tyle nieosiagalny że ponizej 150 PLN nie sprzeda, a druga sprawa to te chole..... wypukłe linie podziału.

 

Pozdrawiam.

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię wszystkie.

W poczekalni jest:

Viking, F18e Hornet, SH3 Seaking, SH60 SeaHawk, F14D Hase, F4JB FURY, F8 Crusader.

Do Nabycia został mi :

E2C Hawkeye Kinetica - poczekam aż ceny na aukcjach nie będą takie chore i protoplasta Phantoma Czyli "F3H Demon"

a skyknight, panther, tiger i insze sympatyczne wynalazki z lat 50tych i 60tych już zrobione czy się nie łapią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej sie nie łapią, preferuję bardziej podchodzace pod współczesne, nie lubie wczesno powojennych konstrukcji.

 

Pozdrawiam.

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi o sposób w jaki odwzorowałeś zabrudzenia na modelu, a o schemat malowania. Napisałeś, że starasz się poprawiać wskazane w modelu nieścisłości, więc tego F-14 musiałbyś... przemalować. Opierałeś się o jakąś dokumentację tak jak to starasz się robić w przypadku EA-6A?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinie ta f14 to był model testowy, nie zaliczam go nawet do udanych, aktualnie testuje na nim różne techniki brudzenia itp, bo wolałbym tego nie robic na modelach budowanych. Masz rację to malowanie jest skopane. Całośc pomalowana na jeden kolor - spód powinien być inny i jeszcze wiele innych niescisłości. To był mój chyba drugi model, na nim uczyłem sie szpachlowania co mi nie za bardzo wyszło . Zamieszczone przezemnie zdięcie miało na celu zobrazowac brudzenie tuszem do powiek i zapytałem poprostu jak to wyglada.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kolejny etap prac. Model otrzymał sido na kalki celem ich zabezpieczenia. Następnie dokleiłem podwozie i jego klapy. Całość Wyglada tak:

 

PC060001.jpg

 

PC060002.jpg

 

PC060004.jpg

 

Pozdrawiam.

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzieki Siczus. Dobrze by było dorwać jakiegos w 48 z wklesłymi liniami podziału. Kolejny etap prac. Zespoły podskrzydłowe przygotowane do ostatniego szlifu i malowania.

 

PC090003.jpg

 

Pozdrawiam.

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dalszy etap prac. Pylony zostały pomalowane surfacerem 1200, następnie pomalowane na biało i na końcu nałożony sidolux. Wyciołem oszlifowałem i pomalowałem drabinke Pilota, to samo zrobiłem z hamulcami Aerodynamicznymi.

Całość wygląda tak:

 

PC090001.jpg

 

Pozdrawiam.

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny etap prac. Nałożyłem kalkomanie na pylony z uzbrojeniem i wygladają tak:

 

PC110001.jpg

 

Kolejnym etapem było sklejenie z dwóch elementów, poszpachlowanie, wyszlifowanie i pomalowanie kabiny pilotów.

Pomalowałem wykorzystując do tego własnorecznie zrobione maski z taśmy tamiya.

 

PC110002.jpg

 

Naniosłem kalkomanie na klapy hamulców aerodynamicznych i wyglądaja tak z drabinką.

 

PC110003.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastepnie całosc posklejałem do kupy i przybrudziłem drabinkę.

Oszklenie zamontowane do zdiecia. Wyglada tak:

 

PC1100012.jpg

 

PC1100022.jpg

 

Jutro model dostanie lakier matowy i pewnie pełne oszklenie .

Pozdrawiam.

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamaskowałem owiewkę maskami, które wykonałem tasmą tamiya.

 

PC120003.jpg

 

PC120004.jpg

 

Tak wygląda owiewka po zdięciu masek.

 

PC120005.jpg

 

następnie podoklejałem drobne elementy typu anteny, światełka, lusterka w kabinie. Następnie je pomalowałem. Naniosłem ślady otarć na stopniach drabinki.

 

Całośc wygląda tak:

Z Zamkniętą owiewką -

 

PC120008.jpg

 

PC120009.jpg

 

Z otwarta owiewka -

 

PC120006.jpg

 

PC120007.jpg

 

Pozdrawiam.

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam postaram sie jeszcze dodać rbf-ki i podstawkę, zdiecia uaktualnię już w galerii, cały model został także pokryty matem. Galeria całości znajduje sie tutaj http://modelwork.pl/viewtopic.php?t=18068

Pozdrawiam.

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.