Skocz do zawartości

[OPEN] MisterCraft , AH-1G Artic Cobra


dak3000

Rekomendowane odpowiedzi

Po namowie "karambolis8-a" zdecydowałem się na grupę OPEN, bo model ten naprawdę mi się podoba, a robienie go bez jakichkolwiek przeróbek w tym wypadku chyba nie ma sensu ( podobnie jak moje szanse w tej grupie ).

 

Postanowiłem coś wykombinować, abym sam był zadowolony z tego modelu i żeby pieniądze zainwestowane w ten model nie poszły na marne (8,50zł) , koncepcja jest, chęci również - więc do dzieła...

 

Aha, postanowiłem jeszcze, że nie będę kupował żadnych konwerski i blaszek, wszystko co będzie dodane, będzie wykonane metodą chałupniczą.

opl2a002.jpg

opl2a001.jpg

opl2a003.jpg

mała pomoc dydaktyczna...

opl2a004.jpg

opl2a005.jpg

opl2a006.jpg

przymiarka ... nawet pasuje ;)

opl2a007.jpg

no i to co mnie przeraża ... linie ( ciekawe czy mi szpachli starczy...)

opl2a008.jpg

 

no to START...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

robienie go bez jakichkolwiek przeróbek w tym wypadku chyba nie ma sensu

 

Ejjj dzięki....

 

Ja popatrzę jak powinna wyglądać moja Cobra gdyby miała przeróbki. Powodzenia

 

 

Aaaa i porównaj sobie wygląd jakiejkolwiek części z kokpitu do wyglądu tych samych części na instrukcji...popłaczesz się ze śmiechu

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robienie go bez jakichkolwiek przeróbek w tym wypadku chyba nie ma sensu

 

Ejjj dzięki....

 

Ja popatrzę jak powinna wyglądać moja Cobra gdyby miała przeróbki. Powodzenia

 

Wybacz nie chciałem cię urazić ...

A co do części to nic nie mówię na niektóre nawet nie jestem w stanie patrzeć np. tylni wirnik

Dlatego na samym starcie powinienem mieć już kilka punktów za odwagę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie ktoś w OPEN bez kupnych dodatków. Aż mi było gdy widziałem wątki OPEN z tonami żywicy, blaszek, a nawet luf toczonych, a ja z moim MiG-iem miałem tylko szczere chęci i dwie ręce..

... no i całą mase różnych "domowych śmieci" do wykorzystania.

Z całego serca kibicuje i życze powodzenia. Mam nadzieje, że podpatrze parę ciekawych tricków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Mam nadzieje, że pod patrze parę ciekawych tricków...

 

Dzięki za miłe słowa ale biorąc pod uwagę mój staż na tym forum i w pracach modelarskich to powinienem tylko i wyłącznie startować w grupie "Standard" ale ambicje są wielkie, a dodatkowym zastrzykiem adrenaliny ze szczyptą motywacji jest fakt z kim mi tu przyszło konkurować.

MA tylko nadzieje że nie będę zbytnio odstawał od szeregu...

 

a oto wczorajsze wieczorne dłubanie ...

 

kobra001.jpg

kobra003.jpg

kobra004.jpg

kobra006.jpg

kobra008.jpg

dziś jak będzie chwilka do rzucę kilka szczegółów na to kolor i malowanie zegarów ciekawe jak mi to wyjdzie( a może ma ktoś jakiś pomysł na robienie zegarów, albo ma ktoś ze skalowane wnętrze od jakiegoś innego modelu z którego można by było to za pożyczyć i zrobić wydruk?)

Czekam na jakiś ciekawy pomysł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe co nieco z kokpitem ... kokpit robiony bez użycia blaszek, brakuje mu jeszcze pasów ale na nie szukam odpowiedniego materiały i chyba dodam jeszcze kilka kabli . Przednie zegary będą dodane po zamknięciu połówek.

Teraz przychodzi pora na szpachlę i papier , papier i szpachle i tak jeszcze kilka razy pewnie

kokpit006.jpg

kokpit009.jpg

kokpit008.jpg

kokpit012.jpg

Wybaczcie jakość zdjęć ale aparat jakim dysponuje obcej MAKRO mam beznadzieją ,ale cały czas nad tym pracuje.

Wydaje mi się że trochę za duże zbliżenie dałem

Do rzuce kilka fotek oryginalnego kokpitu...chyba aż tak źle mi to nie wygląda porównując kokpit z pudełka

ah1gcobrafront.jpg

dsc0200qk.jpg

dsc0212xb.jpg

A taki zakładam ze będzie efekt końcowy...

arcticknights2.jpg

fmd11ffd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie ... widzę że "Cobra" jakoś nie wzbudza wielkich emocji, no cóż ... a prace toczą się dalej oto efekty czy warte oglądania sami oceńcie .

Pytanie do wszystkich ... gdzie i jaki sprzęt zakupić do robienia nowych linii podziału i czy warto taki sprzęt zakupować czy lepiej sobie coś samemu sobie wyskrobać ?

 

wstępne przymiarki...

przymiarka001.jpg

przymiarka002.jpg

przymiarka004.jpg

przymiarka005.jpg

przymiarka007.jpg

...kilka nowych Dziurek...

przymiarka009.jpg

przymiarka010.jpg

przymiarka012.jpg

przymiarka014.jpg

CDN... a teraz czas na... i przytulańca do żony bo juz krzywo patrzy na to moje skrobanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... widzę że "Cobra" jakoś nie wzbudza wielkich emocji, no cóż ...

 

A tam nie wzbudza, ja tu zaglądam regularnie. Mam spory sentyment do tego modelu, poza tym miło się ogląda inną niż własna ;) (bo poza Twoją i moją starą relacją z budowy nie przypominam sobie, żeby ktoś zakładał wątek warsztatowy tego modelu) chałupniczą waloryzację tego zestawu.

 

 

ps. nie zmienisz zdania na temat malowania? Cobra ze szczęką rekina wydaje się być bardziej właściwa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie ... widzę że "Cobra" jakoś nie wzbudza wielkich emocji, no cóż ...

Zaglądam, gdyż kiedyś taką też popełniłem, w tym dziale pałętają się dwie fotki.

Nie będziesz robił paszczaka?

CDN... a teraz czas na... i przytulańca do żony bo juz krzywo patrzy na to moje skrobanie

Hehe , ja to jak córę wtarabanię do łóżka to mam czas na dłubanie w modelach. Żony już nie posiadam, bogom dzięki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup sobie rylec oraz nitownice Hobby Bossa. A jak podeślesz maila na prva to podesle Ci monografie i plany Cobry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... widzę że "Cobra" jakoś nie wzbudza wielkich emocji, no cóż ...

 

A tam nie wzbudza, ja tu zaglądam regularnie. Mam spory sentyment do tego modelu, poza tym miło się ogląda inną niż własna ;) (bo poza Twoją i moją starą relacją z budowy nie przypominam sobie, żeby ktoś zakładał wątek warsztatowy tego modelu) chałupniczą waloryzację tego zestawu.

 

 

ps. nie zmienisz zdania na temat malowania? Cobra ze szczęką rekina wydaje się być bardziej właściwa ;)

Wielkie dzieki za podtrzymanie tematu ,

co do paszczaka to jakoś mnie nie kręci, masz racje że do tych fotek co wkleiłem że się troszkę różnią od modelu ,a mianowicie tylnym wirnikiem ale w planach pudełkowych znajduje się też takie malowanie bez szczęki i z wirnikiem po stronie przeciwnej.

A głównym powodem jest to że się już tu naczytałem o tych kalkach i z góry zakładam że moje nie będę inne i rozlecą się przy próbie nałożenia(a mistrzem w tej dziadzienie nie jestem )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do rycia wykorzystuję dwa narzędzia. Najpierw od szablonów/taśmy ryję pinezką.

7624790-plastikowe-pinezka-samodzielnie-na-bia-y.jpg.

Jest bardzo wygodna w użyciu, daje wąskie i głębokie linie (jak się chce). Bardzo wygodnie się nią operuje, łatwo ryć w zakamarkach nawet z wolnej ręki i rzadziej zdarza się że zjadę z planowanej trasy ;) Jednak krawędź takiej linii nie jest zbyt ładna, bo pinezka nie zbiera zbędnego plastiku, tylko go rozpycha. Wtedy do akcji wkracza rylec Olfy.

wedge06.jpg

To już w zasadzie kosmetyka. Tyle tylko, żeby wyrównać krawędzie i zebrać farfocle. Praktycznie nie dociskam, bo to ostrze bardzo poszerza linie podziału. Do tego zastosowania nie trzeba stosować rączki oOlfy, wygodniej jest złapać w paluch samo ostrze.

 

Ta technika jest bardzo przydatna szczególnie w 1/72, gdzie linie muszą być delikatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz czas na... i przytulańca do żony bo juz krzywo patrzy na to moje skrobanie

A nic nie mów, moja to mnie już eksmitowała prawie do piwnicy i musiałem lekko przystopować. Dobrze że mam tam tapczanik taki do chwil relaxu, ale może też pełnić funkcje sypialną na czas partnerskiego kryzysu

Idziesz pełną para widzę, wnętrze jest zobaczymy jak pójdzie rzeźba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe , ja to jak córę wtarabanię do łóżka to mam czas na dłubanie w modelach. Żony już nie posiadam, bogom dzięki .

No to gratuluje wielkiego sukcesu życiowego , że córę masz przy sobie ... ale to nie forum na takie tematy...( ale GRATULACJE)

 

Co do paszczy to dziś przyszło mi kilka pomysłów by to zrobić bez użycia kalki podobnie jak kolega w grupie "standard" ale to na razie odległa przyszłość.

Na razie myślę jak tu mądrze zabrać się do "rycia"

MOSES wielkie dzięki za plany na prawdę otwierają oczy na pewne sprawy.

A teraz idę coś podłubać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie po krótkiej przerwie... ale za to owocnej, prace w swoim tempie ale cały czas posuwają się do przodu.

Otrzymałem plany od Moses-a i po przymiarce trochę się załamałem bo nic z modelu nie pasowało ,ale za to jest to kolejna kopalnia informacji o projekcie.

cdn009.jpg

kadłub prawie spasowany linie przetarte i dorzuciłem nitowania( nie wszędzie wyszło mi to idealnie ale uwierzcie mi starałem się )

cdn007.jpg

cdn006.jpg

zdjęcia nie są takie jakie bym chciał, ale nie dysponuje lepszym aparatem do robienia zdjęć mikro...

zmodernizowałem również działko bo to z zestawu nie przypominało niczego i na dodatek było jedno, ja postanowiłem zrobić dwa...

cdn001.jpg

cdn010.jpg

cdn011.jpg

... dołożyłem jeszcze kilka detali do kokpitu ...

cdn012.jpg

 

... pytanie do ogółu

czy dysponuje ktoś zdjęciem "rury wdechowej" tej wersji cobry , chodzi mi o wnętrze bo nie chciał bym tam tylko dziury ,bo planuje końcowy element zastąpić miedzianą blaszką ,a to automatycznie powiększa dziurę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dak a nie przeskalowałeś planów podczas wydruku? Zobacz na podziałce czy się zgadza pomiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.