Skocz do zawartości

A-10 Thunderbolt II Italeri 1/72


raptorf22

Rekomendowane odpowiedzi

Wreszcie ukończony model Thunderbolta.

 

Malowanie trójbarwne typu Lizard, w takim komo ten samolot wygląda naprawdę jak prawdziwy szturmowiec!

Plamy malowane z ręki, bez szablonów farbami Testors oraz Pactra. Sama składalność zestawu jak na swoje lata dobra, niewielkie przesunięcia form i nadlewki. Zastosowałem kalki HDL i to był duuuuży błąd, są twarde, łamliwe i strasznie grube, gdzieniegdzie pomimo płynów do kalkomani wdały się małe srebrzenia. Z modelu jestem zadowolony, dał wiele frajdy z malowania i cieniowania. Oryginalny samolot obecnie stoi zakonserwowany w Arizonie.

Miłego oglądania.

 

DSC04685.jpg

DSC04686.jpg

DSC04688.jpg

DSC04691.jpg

DSC04692.jpg

DSC04697.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie wykonany model

 

Od strony merytorycznej się nie wypowiem, ale jeśli chodzi i o estetetykę, to bardzo mi się podoba. Świetne malowanie i cieniowanie. Gdyby nie to lekkie srebrzenie niektórych kalkomanii (głównie tej na silniku i homarze) to pod względem techincznym byłoby perfetto.

 

Gratuluję i pozdrawiam!

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farby wyglądają następująco:

 

podkład Gunze,

pre-cień Nato Black Tamiya,

jasny zielony Testors 1716,

ciemny zielony Testors 1764,

szary Pactra 86 czyli RLM 66,

cienie Tamiya Smoke,

zacieki to farby olejne i ścierane patyczkami do uszu,

wasz to mieszanka suchych pasteli z płynem do naczyń i wodą.

 

Samo malowanie po wykonaniu na "czysto" zmęczyłem mieszankami farb bazowych z białym i szarym. Starałem się zrobić to delikatnie, nie przesadzać zeby nie było zbyt "ostro". Na finisz położyłem mieszankę sido z bezbarwną Pactrą matową dla satynowego efektu. Żadna tam technika tajemna, przyznam że tak naprawdę to był pierwszy model gdzie zrobiłem cieniowanie na trój kolorowym malowaniu.

Jedna moja uwaga, sam Lizard to 3 różne wersje układu plam (zbliżonych) i kolorów szczególnie szary się zmienia (raz jest fs 36081 a raz 36 118 .Na dodatek zdjęcia samolotów pokazują różne podmalówki i każdy samolot ma plamy w swoim charakterystycznym układzie.

Nexus zapewne jak wpadnie coś tam na niego znajdzie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

erkamo ma rację, w starszych także widziałem takie drabinki. Chciałem to przerobić, ale jak zobaczyłem zdjęcie to dałem spobie spokój. O! tak mi wpadło do głowy, napewno wersja dwumiejscowa miała taką kasetową drabinkę jaka jest w moim modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.