Skocz do zawartości

MIG-17PF, 1:72, Plastyk


drabik

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Łapiąc odrobinę weny przed kolejną dłubaniną postanowiłem pokazać ostatni wyrób politechniczny powstały wyłącznie w oparciu o komplet elementów plastikowych zawartych w pudełku firmowanym przez słynną firmę ZTS Plastyk. Twórczość owa, nafaszerowana ołowiem niczym dzik jakiś, "przedstawia niemal wszędzie przedstawianą" maszynę "przodownika wyszkolenia", noszącą dumnie i godnie na kadłubie czerwoną błyskawicę. Przyznam szczerze i bez bicia, że pierwotnie ujął mnie właśnie ów "czerwony piorun" ale później jeszcze bardziej zafascynował mnie tytuł (no bo trudno to nazwać stopniem chyba) przypisany pilotowi. Chylę czoła, ale przyznacie, brzmi to obłędnie...

I cóż by rzec na koniec - nie mogłem się oprzeć odrobinie romantyzmu...

 

v2012093018481782006472.jpg

 

v2012093018481857657281.jpg

 

v2012093018561087597210.jpg

 

v2012093018482032284593.jpg

 

v2012093018482148159842.jpg

 

v2012093018482316254925.jpg

 

v2012093018484480748056.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się za bardzo na "rurach" ale model mi się podoba. Bardzo estetycznie i starannie sklejony. Nie chciałeś delikatnie zapuścić linii podziału blach, żeby wyrównać nieco kontrast z dość brutalnym konturem hamulców aerodynamicznych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja praca bardzo mi się podoba - pokazuje nowy egezemparz ale za to ta opcja odsłania wysoki kunszt jeśli chodzi o umiejętności w sklejaniu samych modeli ja obecnie produkkuję LIMa z zestawu AZ i mocno się zniechęcam - nie sklejałem go nigdy z Plastyka ale jak widać można z niego wykonać ładny model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zestaw, mimo alergicznej niechęci wiekszości modelarzy, jest bardzo przyjemny w obróbce i mozna z neigo zrobić bardzo ładny model. Kilka drobnych pomyłek jest - dolna antena radaru wewnątrz wlotu powinna być pomalowana na zielono i błyskawice przyklejone są trochę za daleko (powinne zaczynać się pod kabiną na wysokości ostatniej cyfry numeru burtowego)- niemniej jednak nie ujmuje to urodzie modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że się ludzie biorą za zestawy "niekoniecznie wiodących" producentów. Zawsze jest wtedy szansa na ciekawy model. Także i tu. Ale owiewka kabiny jakaś taka nie-Limowa, trochę psuje sylwetkę. Czas też chyba na lekkie porawki typu - niepancerne osłony podwozia, kilka detali. Roboty z tym naprawdę niewiele, a model nabiera zupełnie innego charakteru.

Ale - jak mniemam - nastąpi to w jednym z kolejnych projektów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zestaw, mimo alergicznej niechęci wiekszości modelarzy, jest bardzo przyjemny w obróbce i mozna z neigo zrobić bardzo ładny model. Kilka drobnych pomyłek jest - dolna antena radaru wewnątrz wlotu powinna być pomalowana na zielono i błyskawice przyklejone są trochę za daleko (powinne zaczynać się pod kabiną na wysokości ostatniej cyfry numeru burtowego)- niemniej jednak nie ujmuje to urodzie modelu.

 

Ja mam wrażenie, że on siedząc w pudełku gorzej się "zapowiada" niż skleja. W sumie dwa najbardziej niemiłe momenty to wpasowanie kokpitu i ustawienie osłon podwozia głównego. Z instrukcji nic nie wynika a raczej wprowadza ona zamęt w umysły wrogów ustroju, poprostu trzeba wślepić się w plany i kombinować. Co do tej białej anteny - tu działałem raczej dedukcyjnie - myślałem, że powinna być zielona, ale wszystkie "przodownicze" rysunki na jakie trafiałem, sugerowały białą. I tak sobie wykombinowałem, że może to był kolejny element wyróżniający?

A co do sklejalności - właśnie sobie pudełkowo dłubię przy MIG-u 21 - ten ma dużo większe zdolności irytacyjne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drabik, mnie się ta robota podoba, jest bliska ideowo mojemu podejściu. Tylko tak jak napisałem na innym forum: zdjęcia plenerowe to przerost formy nad treścią. Model próbuje udawać coś, czym nie jest (czyli wierną repliką, zdolną oszukać oko), co w takim połączeniu wygląda może trochę śmiesznie, może trochę karykturalnie? To jest po prostu fajnie wykonany model, prosty model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.